• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Seria awarii na Migowskiej. Jaśkową Doliną w obu kierunkach w październiku

Maciej Korolczuk
28 września 2023, godz. 12:00 
Opinie (148)
 • Miasto zapewnia, że robi wszystko, by ruch w obu kierunkach na Jaśkowej Dolinie przywrócić jak najszybciej.
 • Zakończenie prac i utrudnień zapowiadane jest na przyszły miesiąc.
 • Tylko od wtorku na ul. Migowskiej, którą prowadzi objazd rozkopanej Jaśkowej Doliny, doszło do kilku awarii sieci wodociągowej.

Seria awarii wodociągowych na ul. MigowskiejMapka w Gdańsku. W ciągu trzech dni w kilku miejscach pękły rury, pozbawiając mieszkańców nie tylko wody, ale i poczucia bezpieczeństwa. - W trybie pilnym oczekujemy od miasta działania - domagają się mieszkańcy. Urząd twierdzi, że wywiera presję na wykonawcy prac na Jaśkowej Dolinie. Niestety na zapowiadane z końcem września przywrócenie dwukierunkowego ruchu na tej ulicy trzeba poczekać do przyszłego miesiąca.Wtorkowe popołudnie na Migowskiej. Na wysokości posesji nr 5 przez dziurę w asfalcie wybija woda. Na jezdni tworzą się kałuże, a patrzącym na to mieszkańcom znów puszczają nerwy.

Po kilkunastu minutach na miejscu pojawia się ekipa techniczna i ustawia wygrodzenie.

Na czas usunięcia awarii służby wprowadzają ruch wahadłowy.

Wtorek, 26 września. Awaria wodociągowa na Migowskiej

Mijają 24 godziny.

W środę po południu ulicą znów płynie woda. Tym razem do awarii doszło w innym miejscu. Znów konieczny jest ruch wahadłowy.

Czwartkowy poranek. Mieszkańcy o kolejnej awarii dowiadują się przy porannej toalecie. W kranie nie ma wody. Ulica znów spływa wartkim strumieniem.

- To, co dzieje się obecnie na ulicy Migowskiej, przekracza już wszelkie normy bezpieczeństwa i życia społecznego - uważa pan Michał, okoliczny mieszkaniec. - Rozpada się sieć wodociągowa. Na przestrzeni kilku tygodni kolejny raz wybija woda. Ostrzegaliśmy o stanie drogi Urząd Miejski i tak jak wskazywaliśmy w pismach - rury wodociągowe popękały. Teraz jeszcze dochodzą roboty drogowe, wykopy, jeżdżenie po chodnikach, notoryczne wyścigi uliczne, brak możliwości przejścia na pasach. Miasto zafundowało nam koszmar, który miał trwać trzy miesiące, a trwa niemal pół roku i nie widać końca tego objazdu.
14:45 27 WRZEśNIA

Wahadło na Migowskiej (4 opinie)

Jak można na objeździe ul. Jaśkowa Dolina ulicą Migiwską, która korkuje się straszliwie zrobic jeszcze wahadło???
Jak można na objeździe ul. Jaśkowa Dolina ulicą Migiwską, która korkuje się straszliwie zrobic jeszcze wahadło???


W podobnym emocjonalnym tonie wypowiada się pan Marek, również mieszkaniec Migowskiej.

- To jest skandal i kompletny brak wyobraźni ze strony odpowiedzialnych za ten stan rzeczy urzędników. Wybrano najgorszy z możliwych wariantów rozwiązania problemu przebudowy ulicy Jaśkowa Dolina, zamieniając w koszmar życie mieszkańców sąsiadującej ulicy Migowskiej. Mamy teraz dwa objazdy wahadłowe na obu ulicach, a korki ciągną się kilometrami.
Mieszkańcy od kilku dni alarmują o trudnej sytuacji władze miasta. Pisma trafiły m.in. do prezydent Aleksandry Dulkiewicz i jej zastępcy Piotra Grzelaka. Powołując się na względy bezpieczeństwa, domagają się m.in.:

 • przywrócenia progów zwalniających
 • zamontowania barierek ochronnych oddzielających chodnik od ulicy i uniemożliwiających jazdę po chodnikach
 • zamontowanie świateł na pasach dla pieszych
 • odblokowania ruchu na Jaśkowej Dolinie"Wykonawca jest w zwłoce, wywieramy presję"Przypomnijmy, że od marca ulica Migowska jest obciążana autami znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko dlatego, że na czas prac przy budowie zbiornika retencyjnego przy Jaśkowej Dolinie, to właśnie na Migowskiej wyznaczono objazd.

Prace przy budowie zbiornika się przeciągają, a infrastruktura na niewielkiej, osiedlowej Migowskiej, jest coraz bardziej wyeksploatowana.

O przyczyny kolejnego opóźnienia w przywróceniu ruchu dwukierunkowego na Jaśkowej Dolinie zapytaliśmy prowadzącą inwestycję Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.

Urzędnicy przyznają, że zdają sobie sprawę z uciążliwości, jakie dotykają mieszkańców Migowskiej. Zapewniają, że wywierają presję na wykonawcy, by prace zakończyć jak najszybciej.

- Obecnie na Jaśkowej Dolinie trwają prace związane z budową komory pod jezdnią i podłączeniem studni - przypomina Jakub Panasewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Dopiero po ich zakończeniu będzie można wykonać nawierzchnię jezdni. Wykonawca jest w zwłoce względem zakładanego harmonogramu, w związku z czym wywieramy presję na jak najszybszą realizację jego założeń. Pozwoli to zakończyć realizację inwestycji, na co bardzo czekają mieszkańcy Gdańska. Szacujemy obecnie, że ruch dwukierunkowy na Jaśkowej Dolinie zostanie przywrócony w październiku.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (148)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane