• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skuteczny pościg policji za kradzioną hondą. Kierowca pod wpływem amfetaminy

ms
11 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 16:35 (11 lipca 2021)
Uciekającego kradzionym samochodem 29-latka udało się zatrzymać przy skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Nowatorów na Kokoszkach. Uciekającego kradzionym samochodem 29-latka udało się zatrzymać przy skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Nowatorów na Kokoszkach.

Po pościgu, który zaczął się na ul. Jabłoniowej, w KokoszkachMapka zatrzymano 29-latka uciekającego kradzioną hondą. Wstępne badania moczu w szpitalu wykazały, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy.O udanym finale policyjnego pościgu, który zakończył się w niedzielę po godzinie 8 rano, dowiedzieliśmy się z materiałów przesłanych przez czytelników na Raport z Trójmiasta przez panel Poinformuj nas. Bardzo dziękujemy.


Przed godz. 9 udało nam się ustalić, co doprowadziło do zdarzeń, których świadkami byli czytelnicy Trojmiasto.pl.

- Przed godziną 8 rano jadący ul. Jabłoniową patrol policjantów dał znać kierowcy hondy, by ten zatrzymał się do kontroli. Kierowca nie dostosował się do tych poleceń, przyspieszył i zaczął uciekać - relacjonuje Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Oficer dyżurny wezwał na miejsce drugi patrol policji. Pierwszy jechał za hondą, drugi zatarasował jej drogę.

Na wysokości skrzyżowania ulic Kartuskiej i Nowatorów w KokoszkachMapka honda uderzyła w blokujący drogę radiowóz.

Uszkodzenia doznał także drugi z policyjnych wozów.

Podczas zderzenia jeden z policjantów i kierowca hondy odnieśli lekkie obrażenia, ale ich życiu nic nie zagraża.

- Okazało się, że honda pochodziła z kradzieży, a kierujący nią 29-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami - informuje Magdalena Ciska. - Kierowca był trzeźwy.
Aktualizacja, godz. 16 Z naszych informacji wynika, że kierujący kradzioną hondą był pod wpływem amfetaminy. Jak przekazali nam gdańscy policjanci, potwierdziły to próbki moczu pobrane w szpitalu. Na oficjalne wyniki badań trzeba poczekać ok. miesiąca. Potrzeba na to postanowienia o powołaniu biegłego oraz jego opinii w zakresie obecności środków odurzających w organizmie mężczyzny.

Pierwsze chwile po zakończeniu pościgu na Kokoszkach

ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (182)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane