Fakty i opinie

Sprzątamy Trójmiasto! Dołącz do naszej akcji

Akcja "Sprzątamy Trójmiasto" to nasza odpowiedź na wszechobecny problem zaśmieconych parków, trawników i lasów. Sytuacja pogarsza się zawsze wiosną, dlatego termin naszej akcji jest nieprzypadkowy. W sobotę, 15 maja, "Sprzątamy Trójmiasto". Przyłączyć może się do nas każdy chętny. Zapraszamy od godz. 11 do 15.Czy uważasz, że w parkach i na skwerach Trójmiasta jest dużo śmieci?

tak, często na nie trafiam 71%
problem jest, ale nie wszędzie, to zależy od konkretnego miejsca 24%
nie, problem śmieci nie dotyczy parków i skwerów 3%
nie zwracam na to uwagi 2%
zakończona Łącznie głosów: 964
Ruszamy do działania w najbliższą sobotę, 15 maja, ponieważ czekaliśmy na poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią. Sobota to pierwszy dzień, kiedy na świeżym powietrzu nie trzeba nosić maseczek. Niemniej jednak każdy uczestnik bierze udział w akcji na własną odpowiedzialność.

Wytypowaliśmy cztery lokalizacje, które wspólnie z  mieszkańcami Trójmiasta, naszymi czytelnikami, będziemy sprzątać. Każdy sam wybiera miejsce, do sprzątania którego chce się dołączyć. Nasza akcja ma charakter otwarty, nie trzeba się wcześniej zgłaszać ani zapisywać. Wystarczy przyjść i w ramach sobotniego spaceru pozbierać śmieci. Zapraszamy całymi grupami, rodzinami i indywidualnie.

Gdzie sprzątamy? Ikona mapy wskazuje umieszczenie pojemników:


Park Reagana i park JelitkowskiMapka

Opływ MotławyMapka

Polanka Redłowska w GdyniMapka

Sopockie BłoniaMapka


W każdym z tych miejsc od godz. 11-11:30 będziemy rozdawać worki na śmieci i jednorazowe gumowe rękawiczki. Osoby, które planują dołączyć do nas po godz. 11:30, prosimy o zabranie własnych worków.

Zaznaczone wyżej lokalizacje to miejsca zbiórki. Tam też będą ustawione pojemniki, do których do godz. 15 będzie można wyrzucać zebrane śmieci. Partnerzy naszej akcji zajmą się później ich wywozem i utylizacją.

Partnerami naszej sobotniej akcji są:


Nasi czytelnicy regularnie informują nas o zaśmieconych miejscach w Trójmieście.
Nasi czytelnicy regularnie informują nas o zaśmieconych miejscach w Trójmieście. czytelnicy trojmiasto.pl
- Cieszymy się, że portal Trojmiasto.pl angażuje i zachęca mieszkańców do wspólnego sprzątania naszego miasta. Z przyjemnością bierzemy udział w tej akcji, która nie tylko przyniesie widoczne - i korzystne dla środowiska - efekty, ale uczy też obywatelskich postaw: dbałości o otoczenie. Cel tego przedsięwzięcia jest spójny z obszarem naszych działań - jak najlepszym zagospodarowaniem odpadów komunalnych i propagowaniem idei zmniejszania ich ilości - komentuje Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Zachęcają do wzięcia udziału w naszej akcjiEko Dolina od początku swojego istnienia wspiera inicjatywy proekologiczne. Dlatego do udziału w naszej akcji włączyła się chętnie.

- Akcje, takie jak "Sprzątamy Trójmiasto", podnoszą świadomość ekologiczną mieszkańców, zwiększają poczucie odpowiedzialności za otaczające środowisko. Szczególnie ważny jest udział dzieci i młodzieży, który wpisuje się w działania edukacyjne przynoszące najlepsze efekty wychowawcze. Musimy pamiętać, że odpady w postaci butelek, worków foliowych, puszek oprócz zaśmiecania i pogorszenia estetyki stanowią zagrożenie dla zwierząt zamieszkujących obszar nadmorski - podkreśla Marcin Paszkiewicz, rzecznik Eko Doliny. - Wszelkiego rodzaju odpady trafiające do Eko Doliny są zagospodarowane we właściwy sposób, tak aby nie wywierały negatywnego wpływu na środowisko. Obecnie znaczna część odpadów poddawana jest recyklingowi, czyli zużyte opakowania i przedmioty otrzymują "nowe życie". Takie postępowanie sprawia, że zmniejsza się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji "Sprzątamy Trójmiasto" - dodaje.
To pierwsza tego typu akcja, w której zależy nam nie tylko na posprzątaniu zalegających śmieci, ale też nawiązaniu współpracy na przyszłość z organizacjami pozarządowymi, radami dzielnic, mieszkańcami, aktywistami - słowem, ze wszystkimi, którym leży na sercu to, by Trójmiasto było czyste. Chcesz do nas dołączyć w kolejnych edycjach? Napisz na adres: sprzatamy@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (279)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »