• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sylwester bez miejskich imprez w Trójmieście

Ewelina Oleksy
26 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Śmierć w pożarze, incydenty z racami i petardami
W tym roku z powodu oszczędności nie będzie miejskich sylwestrów w Trójmieście. W tym roku z powodu oszczędności nie będzie miejskich sylwestrów w Trójmieście.

Bez miejskich koncertów sylwestrowych w Gdyni i Gdańsku, a w Sopocie niewielka impreza dla dzieci. Miasta zaciskają pasa, a co za tym idzie rezygnują z wydatków na huczne pożegnanie starego roku. Dzięki temu zaoszczędzą w sumie ponad milion złotych.Czy decyzja o rezygnacji z miejskich sylwestrów jest dobra?

Nie masz planów na sylwestra? Sprawdź listę imprezJeśli liczyłeś na to, że sylwestra w tym roku spędzisz pod chmurką, na miejskim koncercie, najwyższy czas skonfrontować te plany z rzeczywistością. W tym roku takie imprezy nie odbędą się ani w Gdyni, ani w Gdańsku.

Gdynia miejskiego sylwestra nie organizuje już trzeci rok z rzędu. Poprzednie dwa lata - z powodu pandemii, tym razem z powodu oszczędności. Z tego samego powodu w mieście nie organizowano w tym roku jarmarku bożonarodzeniowego.

Ostatni miejski sylwester w Gdyni kosztował 589 tys. zł- Zdecydowaliśmy o oszczędnościach w pierwszej kolejności skupiających się na wydatkach, które nie wpłyną bezpośrednio na poziom usług publicznych i nie utrudnią mieszkańcom załatwienia najważniejszych spraw. Kwota, którą zaoszczędzimy przez rezygnację z organizacji świątecznego jarmarku i miejskiego sylwestra to kropla w morzu potrzeb, ale, niestety, patrząc na sytuację gospodarczo-ekonomiczną w kraju, jest to nieuniknione - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
Jak informuje Agata Grzegorczyk, rzeczniczka Urzędu Miasta Gdyni, ostatni miejski sylwester w Gdyni odbył się w 2018/2019 i kosztował 589 tys. zł brutto. O tego rzędu oszczędnościach można więc mówić w tym roku.

 • Ostatni miejski sylwester na skwerze Kościuszki odbył się w roku 2018/2019. Wystąpili m.in.: Ania Rusowicz i Mrozu.
 • Ostatni miejski sylwester na skwerze Kościuszki odbył się w roku 2018/2019. Wystąpili m.in.: Ania Rusowicz i Mrozu.
 • Ostatni miejski sylwester na skwerze Kościuszki odbył się w roku 2018/2019. Wystąpili m.in.: Ania Rusowicz i Mrozu.
 • Ostatni miejski sylwester na skwerze Kościuszki odbył się w roku 2018/2019. Wystąpili m.in.: Ania Rusowicz i Mrozu.

W Gdańsku były trzy miejskie imprezy, a nie będzie żadnejGdańsk z organizacji miejskiego sylwestra zrezygnował z powodu cięć budżetowych i największego w historii deficytu w miejskiej kasie.

- Pierwszy raz od lat nie będzie miejskiego sylwestra. Staraliśmy się wybierać takie rzeczy do cięcia, które nie spowodują ograniczenia komfortu życia - mówiła na ostatniej budżetowej sesji prezydent Aleksandra Dulkiewicz.
Na balu, w domu albo... pod namiotem. Niezapomniane historie sylwestrowe Na balu, w domu albo... pod namiotem. Niezapomniane historie sylwestrowe

W ramach zeszłorocznej imprezy sylwestrowej odbyły się trzy koncerty w trzech różnych dzielnicach miasta. W parku Oruńskim, na scenie Amfiteatru Orana zagrał zespół Golden Life, w Jarze Wilanowskim na gdańskim Chełmie bawiliśmy się w rytmach muzyki Margaret, natomiast na plaży w Brzeźnie wybrzmiały sety Dj'a Adamusa.

Gwiazdą ubiegłorocznego sylwestra w Gdańsku była Margaret:


- Sylwester w takiej formule kosztował pól miliona złotych. W tym roku miejskich koncertów sylwestrowych nie będzie, a zaoszczędzone dzięki temu pieniądze pozostaną w budżecie miasta - mówi Paulina ChełmińskaUrzędu Miejskiego w Gdańsku.
 • Na ubiegłorocznym Sylwestrze w Gdańsku zagrała m.in. Margaret.
 • W tym roku miejskiego Sylwestra w Gdańsku nie będzie.
 • Na ubiegłorocznym Sylwestrze w Gdańsku zagrała m.in. Margaret.
 • W tym roku miejskiego Sylwestra w Gdańsku nie będzie.

Sopot, jak co roku: niewielka impreza dla dzieciSopot nie miał wielkiego dylematu, czy rezygnować z organizacji miejskiego sylwestra.

- Nigdy go nie organizowaliśmy i tak też będzie w tym roku - mówi Izabela Heidrich, rzeczniczka Urzędu Miasta Sopotu.
Ale tradycyjnie już w ramach Sopockiego Miasteczka Noworocznego na skwerze KuracyjnymMapka przy molo w Sylwestra, 31.12, odbędzie się impreza dla dzieci.

Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej na święta i Nowy Rok Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej na święta i Nowy Rok

Program sopockiego sylwestra dla dzieci:

 • 12:00 przedstawienie dla dzieci "Pchła Szachrajka", Teatr Czwarte Miasto
 • 13:30 animacje dla dzieci z Mosaic
 • 15:00 dyskoteka dla dzieci - DJ Bartek
 • 17:00-22:00 sopocki chill - DJ ROS i Drwal, live wokal Wiosna, saksofon Irek Wojtczak

- Koszt sylwestra dla dzieci to 14,4 tys. zł ze środków UNICEF - informuje Marek Niziołek z sopockiego magistratu.

Tak miasteczko wyglądało w ubiegłym roku:


Quiz Ciekawostki o Sylwestrze Średni wynik 48%

Ciekawostki o Sylwestrze

Rozpocznij quiz

Wydarzenia

Sopockie Miasteczko Noworoczne (14 opinii)

(14 opinii)
jarmark

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (390)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane