Fakty i opinie

stat

Trochę farby, dobrej woli i gotowe. Spacerowa odmalowana

interwencja trojmiasto.pl

Spacerowa już z odmalowanymi pasami


W środę po południu drogowcy odmalowali pasy na ostrym zakręcie na ul. Spacerowej zobacz na mapie Gdańska. Zrobili to dopiero po tym, jak sprawą zainteresowali się dziennikarze, bo wielokrotne prośby kierowcy ZKM lekceważyli.Zgłaszasz służbom miejskim zauważone w mieście nieprawidłowości, bałagan czy uszkodzone mienie?

tak, jak tylko widzę, że coś jest nie tak, to zawsze reaguję

20%

rzadko, nie mam na to czasu, to nie moja sprawa

13%

nie, to nie ma sensu, bo urzędnicy reagują dopiero, gdy mają na głowie media

67%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 504
W poniedziałek opisaliśmy problem jednego z kierowców ZKM, który kilkukrotnie prosił urzędników z Zarządu Dróg i Zieleni, by odmalowali pasy na ostrym i niebezpiecznym zakręcie na ul. Spacerowej w Gdańsku. Według pana Jana, który pokonuję tę trasę nawet 20 razy dziennie, wielu kierowców przez brak oznakowania poziomego "ścina" zakręt, doprowadzając do niebezpiecznych zdarzeń, kolizji, a nawet wypadków.

Pan Jan kilkukrotnie prosił dyżurnego inżyniera miasta, by ten przekazał sprawę do działu utrzymania. Wspomniał też, że sam może kupić farbę i odmalować pasy na swój koszt. Jego prośby nie przynosiły jednak żadnego efektu. Dopiero gdy o pomoc zwrócił się do nas, udało się wyegzekwować deklarację urzędników, że pasy zostaną odnowione.

- Rozmalowanie pasów zostało zlecone, jednak cały czas czekamy na poprawę warunków pogodowych. Żeby można było wykonać te prace, musi przestać padać, a jezdnia musi być sucha - zapewniła Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy ZDiZ.
I rzeczywiście. W środę po południu drogowcy pojawili się na Spacerowej i odmalowali oznakowanie na łuku Spacerowej. Uprzątnięto też leżące na poboczu pozostałości po uszkodzonych w kolizjach i wypadkach samochodach.

Problem w tym, że drogowcom zabrakło wyobraźni i prace na drodze rozpoczęli... w samym środku popołudniowego szczytu na drogach.

- Chciałbym poinformować, że służby dziś rozpoczęły pracę. Niestety robotnicy pojawili się po godzinie 16, powodując paraliż całej trasy między Oliwą a Osową - napisał pan Piotr, jeden z czytelników.
Koniec końców udało się i od czwartkowego poranka na Spacerowej jest bezpieczniej. Mamy tylko nadzieję, że następnym razem drogowcy nie będą ignorować podobnych sygnałów od mieszkańców i kierowców, a swojej pracy uzależniać od działań i zainteresowania dziennikarzy.

A tak Spacerowa wyglądała jeszcze kilka dni temu

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (115)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.