• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Uliczny hejter miał broń, amunicję i plakaty nawołujące do popełnienia przestępstw

Ewa Palińska
25 września 2023, godz. 11:00 
Opinie (157)
Na podstawie wydanego przez prokuratora nakazu w miniony poniedziałek rano kryminalni weszli do jednego z mieszkań w Rumi i zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Na podstawie wydanego przez prokuratora nakazu w miniony poniedziałek rano kryminalni weszli do jednego z mieszkań w Rumi i zatrzymali 37-letniego mężczyznę.

Rozwieszał plakaty z wizerunkami różnych osób, namawiał do popełnienia przestępstw na ich szkodę, a także je znieważał. Takie treści publikował również w internecie. 37-latek został zatrzymany, doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Tych było niemało, bo w jego mieszkaniu znaleziono także broń i amunicję.Znieważał i nawoływał do popełnienia przestępstwCzy strzelałe(a)ś kiedyś z broni palnej?

Sprawa, nad którą pracowali kryminalni z Wrzeszcza, dotyczyła między innymi nawoływania do popełnienia przestępstw na szkodę kilku osób i znieważenia ich.

19 maja tego roku policjanci odebrali zgłoszenie, że na budynkach, drzewach i na przystankach umieszczono plakaty z wizerunkami osób wraz z napisami o treściach, które znieważały pokrzywdzonych i nawoływały do popełnienia przestępstw na ich szkodę.

Policjanci ustalili, że podobne treści wobec trzech osób pokrzywdzonych ukazały się na portalu społecznościowym. Sprawca usiłował je także zamieścić na jednym z forów internetowych.Śledztwo prowadzone m.in. na portalach społecznościowychW tej spawie wszczęto śledztwo, które swoim nadzorem objęła Prokuratura Gdańsk Oliwa. Kryminalni z Wrzeszcza dokładnie przeanalizowali zabezpieczone zapisy z kamer monitoringu oraz wpisy na portalach społecznościowych.

  • W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny kryminalni znaleźli broń i amunicję, na które nie miał wymaganego zezwolenia.
  • W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny kryminalni znaleźli broń i amunicję, na które nie miał wymaganego zezwolenia.
  • W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny kryminalni znaleźli broń i amunicję, na które nie miał wymaganego zezwolenia.
  • W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny kryminalni znaleźli broń i amunicję, na które nie miał wymaganego zezwolenia.

Broń i amunicja, na które nie miał pozwoleniaNa postawie wydanego przez prokuratora nakazu kryminalni weszli do jednego z mieszkań w Rumi i zatrzymali 37-letniego mężczyznę.

W jego mieszkaniu policjanci znaleźli między innymi plakaty, które sprawca rozwieszał w przestrzeni publicznej, oraz zabezpieczyli trzy sztuki broni, części broni oraz 315 sztuk amunicji, na które sprawca nie miał wymaganego zezwolenia.

Znaleziono też elektroniczny paralizator, użyty podczas jednego z przestępstwFunkcjonariusze zabezpieczyli także taser, który podejrzany prawdopodobnie użył w trakcie jednego z przestępstw.

- Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna na początku czerwca naruszył nietykalność cielesną interweniującego wobec niego pracownika ochrony, używając wobec niego właśnie elektrycznego paralizatora - informuje podinsp. Magdalena CiskaKomendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Osiem zarzutów i trzy miesiące aresztu37-latek został doprowadzony do prokuratury.

- Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu ośmiu zarzutów między innymi za usiłowanie publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa, usiłowania publicznego znieważenia osoby z powodu jej przynależności narodowej, naruszenia nietykalności cielesnej, usiłowania kierowania gróźb z powodu przynależności narodowej osoby i posiadanie broni - informuje podinsp. Magdalena Ciska.
Śledczy zawnioskowali także o areszt dla 37-latka, do czego sąd się przychylił - mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zanosi się na to, że posiedzi dłużejZa posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej lub amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Za usiłowanie publicznego nawoływania do popełnienia przestępstw oraz za usiłowanie przestępstwa dyskryminacji grozi do lat 5.

Za usiłowanie publicznego znieważenia osoby z powodu jej przynależności narodowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Za przestępstwo znieważenia grozi kara grzywny albo kara ograniczenia wolności, a za przestępstwo znieważenie za pomocą środków masowego komunikowania do roku więzienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (157)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane