Fakty i opinie

W Gdańsku podsumowano kampanię Trzaskowskiego

Najnowszy artukuł na ten temat

Rafał Trzaskowski ogłosił w Gdyni stworzenie ruchu społecznego

Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego podsumowali dziś w centrum Gdańska jego kampanię. Wśród nich byli m.in. politycy związani z KO i Lewicą.
Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego podsumowali dziś w centrum Gdańska jego kampanię. Wśród nich byli m.in. politycy związani z KO i Lewicą. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Politycy Koalicji Obywatelskiej, a także posłanka Lewicy i samorządowcy zachęcali w Gdańsku - po raz ostatni przed ciszą wyborczą - do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. Podsumowali też kampanię wyborczą, która właśnie dobiega końca.Wiesz już, na kogo zagłosujesz w niedzielę?

tak, mam swojego kandydata 89%
jeszcze się zastanawiam 3%
nie idę na wybory 8%
zakończona Łącznie głosów: 2809
W czwartkowe popołudnie zwolennicy Andrzeja Dudy zorganizowali wiec jego poparcia w Gdyni.

W piątek przedstawiciele różnych środowisk, zaangażowani w kampanię Rafała Trzaskowskiego, spotkali się w centrum Gdańska, gdzie przekonywali, że jest on najlepszym wyborem na karcie do głosowania.

- Wybory to święto demokracji. Czy te niedzielne też nim będą? Pewnie historia to rozstrzygnie. Jesteśmy z różnych środowisk politycznych, z różnych stowarzyszeń. Nieraz pokazaliśmy, że stoimy po stronie wartości, o które warto się bić, które są ważne dla wielu Polek i Polaków. 12 lipca musimy wybrać mądrze, stanąć po stronie demokracji. Chcę Polski, którą widziałam przez ostatnie dwa dni, ludzi, którzy nawet gdy mają inne poglądy i głosują inaczej niż ja, potrafią wyciągnąć do siebie rękę i rozmawiać. Wierzę, że Polskę, o której marzę, gwarantuje Rafał Trzaskowski - powiedziała na wstępie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Partie i organizacje polityczne w TrójmieścieWtórował jej m.in. zaproszony do Gdańska prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który stwierdził, że "Trzaskowski to gwarancja silnego samorządu, Polski demokratycznej oraz skończenia z mową nienawiści".

Głos podczas konferencji zabrali też europosłowie Magdalena AdamowiczJanusz Lewandowski oraz senator Sławomir Rybicki.

Zobacz też: Kampania wyborcza przeniosła się na balkony

- To nie była uczciwa kampania. Rafał Trzaskowski zmagał się w niej z całą machiną propagandy. Dlatego w niedzielę potrzebna jest nadzwyczajna mobilizacja - stwierdził Lewandowski.

Marszałek wystawił rządowi rachunek na ponad miliard złotychMieczysław Struk, marszałek woj. pomorskiego, przygotował czek dla rządu opiewający na kwotę ponad 1 mld 137 mln zł. Jak tłumaczył, to rachunek za straty, jakie w wyniku decyzji rządowych poniosły pomorskie samorządy.

Czytaj też: Trójmiasto dostanie 126 mln zł z tarczy samorządowej

Mieczysław Struk, marszałek woj. pomorskiego, wystawił opiewający na ponad miliard złotych rachunek dla rządu.
Mieczysław Struk, marszałek woj. pomorskiego, wystawił opiewający na ponad miliard złotych rachunek dla rządu. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl
- W tej kampanii pojawiały się liczne czeki bez pokrycia rozdawane przez rząd. To była zwykła kiełbasa wyborcza. Dlatego przygotowaliśmy rachunek dla rządu, dotyczący strat poniesionych przez samorządy w skali województwa. Warto, żeby i na ten rachunek mieszkańcy zwrócili uwagę - mówił Struk.

Posłanka Lewicy udzieliła poparcia TrzaskowskiemuDo głosowania na Trzaskowskiego namawiała dziś też w Gdańsku Beata Maciejewska, posłanka Lewicy.

- Dla mnie lewicowe wartości są najważniejsze. Prezydentem, który będzie ich bronił i da szanse na ich rozwój, jest Rafał Trzaskowski. Dlatego apeluję do wyborców Lewicy, by to na niego oddali swój głos. Mamy dość jednowładztwa - powiedziała Maciejewska.

W czwartek w Gdyni odbył się wiec poparcia Andrzeja Dudy.

Opinie (973) ponad 200 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.