Fakty i opinie

Wiec poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy w Gdyni

Około 200 osób wzięło udział w wiecu poparcia prezydenta RP Andrzeja Dudy - "12 lipca głosuj za Polską" w Gdyni. Parlamentarzyści, radni, działacze związani z PiS przekonywali do głosowania na urzędującego prezydenta.W czwartek o godz. 18 w Gdyni na placu Wolnej PolskiMapka (przy Urzędzie Miasta) odbył się wiec poparcia Andrzeja Dudy. Hasło manifestacji brzmiało: "12 lipca głosuj za Polską".

Na wiecu pojawili się m.in. parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy oraz wojewoda Dariusz Drelich. Przemawiał m.in. wiceminister Marcin Horała, pojawili się również posłowie Janusz Śniadek, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Tadeusz Cymański. Działacze Prawa i Sprawiedliwości przekonywali do głosowania na urzędującego prezydenta, argumentując to m.in. świetną współpracą Andrzeja Dudy z rządem. Podsumowali kampanię na Pomorzu, ale zapewniali też, że będą przekonywać wyborców nawet do północy w piątek.

Na wiecu pojawiła się też kilkuosobowa grupa z hasłami przeciwko prezydenturze Andrzeja Dudy.

Prezydent Gdyni poparł kandydata KOWiec poparcia dla Andrzeja Dudy zaplanowano po tym, jak we wtorek prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oficjalnie zadeklarował, że w wyborach prezydenckich popiera kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Swoją decyzję ogłosił na profilu KochamGdynie. Konkretnych powodów jednak nie podał, ograniczając się do ogólników, że lepiej łączyć, a nie dzielić, być solidarnym itp.

Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości uznali, że wsparcie kandydata opozycji jest równoznaczne z tym, że Wojciech Szczurek jest przeciwny budowie Drogi Czerwonej, czyli przedłużenia obwodnicy, która będzie prowadzić do portu i zostanie początkiem planowanej od lat trasy na Półwysep Helski. Pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, w ramach którego ma powstać Droga Czerwona, otwarcie krytykuje bowiem Rafał Trzaskowski.

Akcja poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w piątek w GdańskuZ kolei na piątek na godzinę 17:30 akcję poparcia dla Rafała Trzaskowskiego organizuje europosłanka KO Magdalena Adamowicz.

- Stwórzmy żywy napis "TRZA!" na gdańskiej plaży przy wejściu nr 58 na wysokości ul. Obrońców Wybrzeża i zróbmy razem zdjęcie przy użyciu drona! Będzie to ostatni dzień kampanii wyborczej, dlatego liczę na Waszą obecność w piątek, a już w niedzielę widzimy się w lokalach wyborczych! Uwierzmy w Polskę lepszą niż dziś, dla każdego, dla wszystkich! - pisze posłanka.

Opinie (1100) ponad 200 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.