Fakty i opinie

stat

W torebce znalazła 17 tys. zł, oddała je na policję

Gdańskim policjantom udało się odnaleźć właścicielkę kilkunastu tysięcy złotych.
Gdańskim policjantom udało się odnaleźć właścicielkę kilkunastu tysięcy złotych. pl.123rf.com/belchonock/zdjęcie ilustracyjne

W pozostawionej na przystanku tramwajowym torebce znalazła 17 tys. zł, które postanowiła zanieść policjantom. Dzięki uczciwości mieszkanki Gdańska kosztowna zguba wróciła do właścicielki.Znajdujesz portfel z dużą kwotą w gotówce. Co robisz?

zatrzymuję pieniądze 39%
za wszelką cenę staram się znaleźć właściciela, by oddać gotówkę 31%
informuję o znalezisku policję 30%
zakończona Łącznie głosów: 3831
W środę po południu do komendy miejskiej zgłosiła się kobieta, która poinformowała dyżurnego o tym, że na przystanku tramwajowym znalazła torebkę, w której oprócz dokumentów i telefonu znajdowało się blisko 17 tys. zł.

- Kobieta przekazała policjantom znalezioną rzecz, a funkcjonariusze od razu zaczęli ustalać tożsamość jej właścicielki. Mundurowi ustalili adres kobiety, którą okazała się mieszkanka Gdańska, i jeszcze tego samego dnia przekazali jej pozostawioną w roztargnieniu na przystanku torebkę z całą zawartością - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Co zrobić ze znalezionymi pieniędzmi?Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z przepisami osoba, która znalazła pieniądze, papiery wartościowe, kosztowności lub rzeczy o wartości historycznej, naukowej lub artystycznej i nie zna właściciela, powinna przekazać je policjantom lub oddać do Biura rzeczy znalezionych.

Opinie (264) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.