Fakty i opinie

WOŚP: na koncie ponad 37 mln zł!

Najnowszy artukuł na ten temat

Wolontariusz zgłosił napad, którego nie było

Od samego rana w Trójmieście zbierane są datki na WOŚP.

Co, gdzie i o której godzinie? Przygotowaliśmy przewodnik po niedzielnym imprezach XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wybierz imprezę dla siebie i pomóż chorym dzieciomO godz. 20 w Gdańsku i Gdyni zabłysły tradycyjne światełka do nieba, kończące każdy finał WOŚP.
O godz. 20 w Gdańsku i Gdyni zabłysły tradycyjne światełka do nieba, kończące każdy finał WOŚP. fot. Blekota/czytelnik trojmiasto.pl
Największy koncert odbędzie się na scenie ustawionej na Długim Targu. Mniejsze planowane są w kilku klubach, m.in. gdańskiej Kwadratowej i Mieście Aniołów, gdyńskim Uchu i Rockz oraz sopockim Daily Blues.
Największy koncert odbędzie się na scenie ustawionej na Długim Targu. Mniejsze planowane są w kilku klubach, m.in. gdańskiej Kwadratowej i Mieście Aniołów, gdyńskim Uchu i Rockz oraz sopockim Daily Blues. fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl
Coś dla siebie znajdą też fani bardziej ekstremalnych zabaw. Na plaży w Sopocie będzie można przejechać się czołgiem, a w Gdyni planowane są atrakcje przygotowane przez Kolibki Adventure Park.
Coś dla siebie znajdą też fani bardziej ekstremalnych zabaw. Na plaży w Sopocie będzie można przejechać się czołgiem, a w Gdyni planowane są atrakcje przygotowane przez Kolibki Adventure Park. fot. labedz20/czytelnik trojmiasto.pl
Aktualizacja godz. 8:44 Do północy uzbierano ponad 37 mln zł, to więcej niż rok temu o tej samej porze, wtedy zebrano ponad 36 mln zł. W samym Gdańsku zebrano około 400 tys. zł. Złote Serduszko z nr 1 zostało zlicytowane za 150 tys. zł. Aukcja pierwszej Złotej Karty zakończyła się kwotą 200 tys. zł. Ale na tym nie koniec, do końca lutego będą trwały aukcje internetowe w serwisie www.wosp.org.pl. Dotychczas wystawiono tam ponad 35 tysięcy przedmiotów. Obecna wartość towarów wystawionych na aukcjach w internecie to ponad 2 mln zł.

Aktualizacja godz. 21.30 15 mln 300 tys. zł - taki jest na tę chwilę bilans tegorocznego finału WOŚP. Do pobicia ubiegłorocznego rekordu, czyli 40 mln zł jeszcze daleko, ale pamiętajmy, że dopiero pod koniec wieczora do głównego sztabu orkiestry spływają informacje o efektów zbiórki w regionach. W Gdańsku w tym roku zebrano (do godz. 20) nieco ponad 200 tys. zł. Przed rokiem była to kwota dwuipółkrotnie większa.

Aktualizacja godz. 20.10 O godz. 20 konto Wielkiej Orkiestry pokazywało już niemal 14 mln zł! Za nami już tradycyjne światełko do nieba, które zawsze wieńczy każdy finał WOŚP.

Aktualizacja godz. 18.45 Wolontariusze WOŚP, licytujący w poszczególnych aukcjach, ofiarodawcy wpłacający pieniądze bezpośrednio na konto Orkiestry zgromadzili w sumie 12,7 mln zł !

Aktualizacja godz. 16.45 Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już 7 769 367 zł!

Aktualizacja godz. 15.05 Na koncie Fundacji WOŚP jest już pond 5 mln zł!

Aktualizacja godz. 13.20 Na koncie Fundacji jest już 3 605 467 zł

Aktualizacja godz. 12.15 Do południa Fundacja WOŚP zebrała już już 3 027 598 zł

***

W ubiegłym roku podczas WOŚP w Gdańsku zebrano 436 tys. zł. W tym roku plan zakłada, by przekroczyć kwotę pół miliona złotych. Tegoroczny cel to zbiórka na zakup specjalistycznego sprzętu z przeznaczeniem dla dzieci cierpiących na różnorodne schorzenia urologiczne.

Gdańsk

Największa impreza odbędzie się na Długim Targu. O godz. 14 rozpoczną się koncerty, podczas których zagrają takie gwiazdy jak Varius Manx czu IRA, ale także zespoły, które są związane od lat z Trójmiastem. Będą też inne atrakcje, jak kąpiel w suchym skafandrze Motławie przy Zielonej Bramie czy spacer po moście linowym. Tuż przed godz. 20 gdańszczanie wypuszczą tradycyjne światełko do nieba.

Natomiast ZKM wraz z Pomorskim Stowarzyszeniem Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza na przejażdżkę zabytkowym tramwajem i nowoczesną Pesą. Będą one kursować na trasie Oliwa - Gdańsk od godz. 10.30 do 20. Opłata za przejazd to datek dla WOŚP. Tak samo będzie "biletowana" tego dnia wystawa "Drogi do Wolności".

Od południa Orkiestra będzie grała również w centrach handlowych. W Manhattanie dzieciaki będą mogły bawić się w konstruktorów robotów, a w Galerii Przymorze zaplanowano rodzinny festyn z pokazami tańców dworskich, walk rycerskich i kung-fu czy aukcjami płyt i koszulek sportowych z autografami. Późnym popołudniem startują natomiast przeglądy młodych zespołów, które odbędą się w klubie Kwadratowa i w Mieście Aniołów. Występy będą połączone z aukcjami.

Specjalny orkiestrowy program proponuje również Kuźnia Wodna w Oliwie, gdzie wolontariusze będą kwestować przy odgłosie kowalskich młotów, walk rycerskich i ryku silników zabytkowych aut. Natomiast na Wyspie Skarbów odbędzie się m.in. pchli targ, pokazy strażaków i specjalny spektakl Teatru Lustra Strona Druga. Jednym z najbardziej nietypowych sposobów udziału w WOŚP będzie Pierwszy Trójmiejski Bieg Narciarski, który po godz. 10 wystartuje spod Katedry Oliwskiej.

Gdynia

W sztabie przy Teatrze Miejskim od godz. 10 zobaczymy m.in. spektakle uczniówpokazy tańca brzucha, a zakończy je Wielka Orkiestrowa Licytacja prowadzona przez prezydenta Wojciecha Szczurka. Przez cały dzień we foyer teatru będzie czynny sklepik z gadżetami XIX Finału Orkiestry oraz odbędzie się kiermasz.

Od południa do godz. 15 masa atrakcji będzie czekać także na gości, którzy odwiedzą Klub Marynarki Wojennej Riwiera (występy zespołów wokalnych), Centrum Gemini (pokazy taneczne i sportów walki) i Centrum Experyment (interaktywna wystawa, pokazy naukowe). W klubie Ucho od godz. 15 do późnej nocy zagra dziesięć zespołów. W tym samym czasie ciężkie granie zaserwują również kapele w klubie Rockz.

Natomiast niedaleko Contrast Cafe od godz. 11 do 15 orkiestrowym życiem tętnić będzie plaża. W programie m.in. zawody motocrossowe, pokazy desantu morskiego i szanty dla dzieci. Atrakcją będę pokazy sportów ekstremalnych przygotowanych przez Kolibki Adventure Park. Z kolei nieopodal siedziby YMCY odbędzie się jarmark - będzie można kupić kaszubskie przedmioty, wykonać bezpłatne badania mammograficzne i oddać krew. Oprócz tego zaplanowano szereg koncertów m.in. Jacka Kuleszy, Krystyny StańkoAnny Szarmach. Dużą imprezę przygotowuje też dzielnica Witomino, gdzie w trzech miejscach odbędą się przeróżne atrakcje z Wielkim Wegetariańskim Gotowaniem na czele.

Sopot

Jak co roku, sporo będzie się działo na plaży przy siedzibie WOPR. Od godz. 10.30 będzie można przejechać się czołgiem, obejrzeć mini-łódź podwodną i masą wojskowego sprzętu oraz spróbować grochówki. Koncerty zaplanowano dopiero na godz. 16 w Daily Blues, gdzie wystąpią m.in. Zdrowia Szczęścia Pomarańczy, Werbińska & PawlinaTKM. Natomiast w godz. 12-18 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże dojdzie do prawdziwego zjednoczenia trójmiejskich aktorów. Na jednej scenie dadzą solowe popisy wykonując utwory od poezji śpiewanej, przez pieśni operowe i musicalowe, po aranżacje jazzowe i rockowe.

Zobacz wszystkie imprezy - serwis specjalny WOŚP w Trójmieście

Licytacje WOŚP

Podczas jednej z aukcji będzie można wylicytować rejs poduszkowcem Straży Granicznej.Gdańsk przeznacza m.in. 200-złotową monetę w złocie, wydaną z okazji 1000-lecia najstarszego zapisku o mieście. Wylicytować będzie można także m.in. udział w charakterze aktora w operze "Makbet" i balecie "Romeo i Julia", wystawianych przez Państwową Operę Bałtycką, trening z zespołami, których sponsorem jest Trefl czy też rejs jachtem do Karlskrony oraz rejs z Mateuszem Kusznierewiczem podczas Baltic Sail. Do licytacji w tym roku przeznaczono także spinki do koszuli premiera Donalda Tuskarejs po Zatoce Gdańskiej poduszkowcem Straży Granicznej.

Gdyńskim akcentem ogólnopolskiej licytacji jest ufundowany przez Akademię Morską dwutygodniowy rejs żaglowcem Dar Młodzieży. Natomiast już 27 grudnia rozpoczęła się licytacja rejsu jachtem Admirał Dickman Akademii Marynarki Wojennej, która potrwa do 10 stycznia.

Zobacz wszystkie aukcje WOŚP

Opinie (334) ponad 20 zablokowanych

 • WIELKA ORKIESTRA - PLAGĄ NASZYCH CZASÓW

  "Ach, jak różne są sądy Boże od sądów ludzkich, od sądów tego świata! " (św. Agaton) Jak słusznie zauważył nasz starszy brat Jan Bilewicz nie tylko młodzi budują swoje życie wg zasad ludzi nie potrafiących odróżnić dobra od zła. Dlaczego tak wielu z nas (nawet dorosłych) nie potrafi poznać owoc? Wszak zasady budowania życia społecznego mają ogromny wpływ na jej jakość - stosowanie prawidłowych prowadzi do dobrych skutków, stosowanie błędnych do skutków złych. Z czegoś to wynika, że współcześnie mamy tak wiele małżeństw "nieudanych"; to nie jest tak, że małżonkom w życiu coś się zawaliło (albo w każdej chwili grozi zawaleniem) i stąd ta życiowa ruina. Odwróćmy myślenie; odrzucenia prawa Bożego (dla niektórych Dekalog jest nienowoczesny!) i naiwne myślenie, że Bóg w naszym życiu jest niepotrzebny i w ogóle to oni by świat lepiej urządzili… wtedy życie przypomina szopę zbudowaną na piasku, a nie zbudowaną na solidnym fundamencie piękną willę. Ale dlaczego niektórym osobom wydaje się, że same wiedzą co i jak mają robić? Dlaczego tak chętnie i bezkrytycznie słuchają oszustów i aferzystów? Oprócz sloganów i reklam jeden z nich nawet powiedział: "Róbta co chceta"… choć faktycznie bywa wesoło i niektórzy nawet świetnie się bawią, jednak zgnilizna moralna oparta na totalnej "wolności i swobodzie" może bawić tylko do czasu.

  • 87 313

 • Pół miliona złotych? ? ?

  Co to za śmieszna kwota? Tyle samo zebrała fundacja Ronalda McDonalda, bez tej całej szopki z jąkałą na czele...

  • 47 151

 • w czym problem - każe ktoswam dawać na wośp??? to państwo was zmusza do zapłaty na zus.

  Jak sie Owsiak nie podoba to nie dajecie pieniędzy - proste. Jak macie wątpliwości co do uczciwości to przzestańcie pieprz... tylko ganiać na Policje.

  Ja daje dobrowolnie co roku 10 zł i dobrze mi z tym. Za to nie daje żadnym rumunom, dziadom parkingowym i innym żebrakom na ulicy

  • 198 23

 • A ja daję tylko ludziom o których coś wiem i mam do nich zaufanie

  I też się z tym dobrze czuję.

  • 16 3

 • do DEBIL.....

  NIE NAPINAJCIE SIĘ NA WOŚP I SAMEGO JURKA,TYLE DOBREGO CO ON ZROBIŁ I ILE BOBASÓW URATOWAŁ!!!ILE CIERPIENIA W RODZINACH MOGŁO BYĆ TEGO NIKT NIE POLICZY, ALE NAPINAĆ SIE POTRAFICIE!!!

  • 164 40

 • Pewnie na do jurasa na woodstock jeździsz

  i się tam taplasz nago w błocie. Stąd twoja sympatia do niego.

  • 15 43

 • Człowieku ogarnij się, ile ofiarowałeś pieniędzy dla potrzebujących?

  • 37 20

 • ZDYCHA...

  I PAMIĘTAJ NIE PROŚ O POMOC BO MI DZIECKO UMIERA ITP!!!BĘDZIESZ PATRZYŁ I NIC NIE ZROBISZ....

  • 7 9

 • Owsiak: jest oryginalny, oskarża się go o wszystko co złe ale jednak dzieki jego akcji setki potrzebujących dostało nadzieję!!

  A wy dalej przyczepiajcie się do jednego słoganu "róbta co chceta"

  • 134 15

 • dla mnie to oszolom

  i na pewno nie robi tego bezinteresownie

  • 9 27

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.