• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wiadukt na Puckiej będzie w 2026 roku

Michał Sielski
27 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (180)
Najnowszy artykuł na ten temat Ruszył montaż wiaduktu na Puckiej
Szlabany zamknięte, kilkadziesiąt minut oczekiwania i korki na wszystkich uliczkach w okolicy - to codzienność kierowców, pieszych i rowerzystów przez zamknięte szlabany na ul. Puckiej. Szlabany zamknięte, kilkadziesiąt minut oczekiwania i korki na wszystkich uliczkach w okolicy - to codzienność kierowców, pieszych i rowerzystów przez zamknięte szlabany na ul. Puckiej.

Wiadukt nad torami na ul. PuckiejMapka w Chyloni będzie najwcześniej w 2026 roku. PKP PLK przesunęła pierwotny termin inwestycji już o pięć lat. W tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na prace.Przypomnijmy:
  1. Przejazdy kolejowe w ciągu ul. Puckiej od lat utrudniają życie mieszkańcom Gdyni.
  2. Oczekiwanie na przejazd trwa czasem nawet 40 minut.
  3. Sprawdziliśmy to w praktyce, robiąc nasz test drogowy, w którym zbadaliśmy, jak najszybciej dojechać z obwodnicy do Galerii Szperk na Pogórzu.
  4. W 2019 roku Gdynia i PKP PLK podpisały porozumienie, według którego po dwóch latach miały być tu bezkolizyjne przejazdy.

Film z listopada 2017 roku


Czas mijał, a prace nie rozpoczynały się. Przed rokiem spółka PKP PLK przyznała, że terminu nie uda się dotrzymać. Nowego jednak nie podano.

Czytaj więcej: Wiadukt na ul. Puckiej będzie później.

Tymczasem mieszkańcy wciąż marnują czas, stojąc przed zamkniętymi szlabanami. I to o każdej porze dnia i nocy:
18:00 18 SIERPNIA 22

Szlabany zamknięte od 40 minut (6 opinii)

Czasy się zmieniają, ale PKP się zmienia. Tyle lat od transformacji minęło, ale po co inwestować w porządną automatykę kolejowa jak można zamknął szlabany na Puckiej i Piaskowej na 40 minut, gdzie pociąg przejeżdża co 5 minut, a zamknięcie szlabanów trwa paręnaście sekund
Czasy się zmieniają, ale PKP się zmienia. Tyle lat od transformacji minęło, ale po co inwestować w porządną automatykę kolejowa jak można zamknął szlabany na Puckiej i Piaskowej na 40 minut, gdzie pociąg przejeżdża co 5 minut, a zamknięcie szlabanów trwa paręnaście sekund


Udało się nam jednak ustalić, że jest nowy termin zakończenia inwestycji (choć wciąż nie wiadomo, kiedy się rozpocznie).

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują budowę wiaduktu kolejowego, który zastąpi przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Puckiej. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach inwestycji pn. "Prace na linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia - Słupsk". Ogłoszenie przetargu na prace na odcinku Gdynia Chylonia - Wejherowo - Lębork planowane jest do końca tego roku. Zakończenie prac planowane jest w 2026 roku - informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (180)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane