• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Od środy Wielkopolska częściowo zamknięta. Zmiany do 3 września

Patryk Szczerba
25 lipca 2023, godz. 07:00 
Opinie (217)
Prace na Wielkopolskiej trwają. W najbliższym czasie będą jeszcze bardziej uciążliwe dla kierowców. Prace na Wielkopolskiej trwają. W najbliższym czasie będą jeszcze bardziej uciążliwe dla kierowców.

W środę drogowcy z MTM zamkną jezdnię ul. Wielkopolskiej w kierunku obwodnicy od skrzyżowania z ul. KorzennąMapka do przystanku autobusowego "Nałkowskiej 02"Mapka w Gdyni. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na nitce do centrum. Zmiana będzie obowiązywać do 3 września.Czy latem lepiej jeździ ci się po Trójmieście niż poza wakacjami?

Powód zamknięcia jest znany. To prowadzone na ulicy prace, które mają doprowadzić finalnie do zakończenia inwestycji przy węźle Karwiny.

Przypomnijmy, że projekt pod nazwą "Utworzenie węzła integracyjnego transportu publicznego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej - Gdynia Karwiny" jest dofinansowany 55 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Całość projektu jest warta 101 mln zł.

Węzeł Karwiny: daty, etapy, informacje

W październiku koniec prac w ciągu Wielkopolskiej i Chwaszczyńskiej- Prace związane z przebudową dróg na odcinku ulicy Wielkopolskiej i Chwaszczyńskiej powinny się zakończyć w październiku br., o ile nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności. W planach inwestycyjnych miasta nie ma przebudowy wiaduktów na ulicy Wielkopolskiej - wyjaśniał w maju Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Tymczasem kierowcy muszę się mierzyć z kolejnymi utrudnieniami podczas przebudowy. Od najbliższej środy 26 lipca, do września, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w ciągu ul. Wielkopolskiej od skrzyżowania z ul. Korzenną do przystanku autobusowego "Nałkowskiej 02" w Gdyni.

Nastąpi całkowite zamknięcie ul. Wielkopolskiej w kierunku obwodnicy i wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na nitce do centrum.Zmiany na Wielkopolskiej do 3 września- Na czas prowadzenia prac wjazd i wyjazd z ul. Nałkowskiej do ul. Wielkopolskiej zostanie zamknięty - podkreślają urzędnicy.
Kierowcy będą tak jeździć do końca wakacji. Koniec prac przewidziano na 3 września.

Węzeł Karwiny: informacje o inwestycji

  • Inwestycja w drogowym zakresie jest warta ponad 101 mln zł brutto.
  • Obejmuje przebudowę skrzyżowań, udogodnienia dla zmotoryzowanych, rowerzystów oraz pieszych.
  • W sąsiedztwie PKM Gdynia Karwiny powstanie jednopoziomowy parking typu park&ride ze 140 miejscami.
  • Pomieści się tam też co najmniej 50 rowerów.
  • W okolicy będzie 600 m dróg rowerowych i 3 km buspasów.


Film z 1 czerwca po jednym ze zwężeń ul. Wielkopolskiej

Zamknięte 2 pasy Wielkopolskiej, Gdynia-obwodnica (7 opinii)

Przypominam, że oba!!!! pasy w 'górę' z Gdyni kier obwodnica są od jutra zamknięte. Dzisiaj przymiarka i zwężenie. Na miesiąc ruch tylko 1 pasem w każdą stronę jezdnią obwodnica - Gdynia , ' w dół'.
Przypominam, że oba!!!! pasy w 'górę' z Gdyni kier obwodnica są od jutra zamknięte. Dzisiaj przymiarka i zwężenie. Na miesiąc ruch tylko 1 pasem w każdą stronę jezdnią obwodnica - Gdynia , ' w dół'.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (217)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane