Fakty i opinie

stat

Winda na peron w Cisowej uruchomiona

interwencja trojmiasto.pl

Pasażerowie pytają, dlaczego od miesiąca nie działa winda jeżdżąca na peron przystanku SKM Cisowa zobacz na mapie Gdyni. Przewoźnik odpowiadał, że to przez lipcową ulewę i obiecywał, że w najbliższych dniach urządzenie będzie działać. Kilka godzin po publikacji artykułu winda została naprawiona.Aktualizacja godz. 12:54 Po publikacji artykułu skontaktowali się z nami przedstawiciele SKM.

- Urządzenie do podtrzymywania zasilania zostanie jeszcze dziś zamontowane w windzie. Po godz. 14 zostanie uruchomiona - informuje Tomasz Złotoś.


Czy stacje SKM są przygotowane na obfite opady?

tak, takie sytuacje jak opisana to wyjątki

13%

nie, widać po każdym większym deszczu, że są problemy

87%
O sprawie poinformowała nas czytelniczka korzystająca z wind na stacji w Cisowej.

- Od ponad miesiąca nie działają. Jestem matką 1,5-rocznego dziecka i gdy windy są nieczynne, trudno mi wejść na peron z wózkiem. Błaha sprawa, ale trochę za długo jak na naprawę - pisze pani Marta.

SKM: winna ulewa i wandaleOkazuje się, że awarii windy w głównej mierze winna jest ulewa, która 17 i 18 lipca nawiedziła Trójmiasto. Obfity deszcz wyrządził sporo szkód w Gdyni. Najwięcej mówiło się o zalanym tunelu na dworcu głównym PKP, ale woda wdarła się też do tunelu na stacji SKM Cisowa, unieruchamiając windy.

Naprawione zostało urządzenie od strony ul. Chylońskiej.
Naprawione zostało urządzenie od strony ul. Chylońskiej. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Jedno urządzenie od strony ul. Chylońskiej zostało w zeszłym tygodniu uruchomione. Gorzej jest z drugim, gdzie nie tylko woda siała zniszczenie.

- Po jej unieruchomieniu niszczyli ją także wandale, dewastując urządzenie i kradnąc kamerę. Części elektryczne zostały już wymienione. Czekamy jeszcze na jedno urządzenie - zasilacz podtrzymujący zasilanie. W najbliższych dniach winda powinna zostać uruchomiona - opowiada Tomasz Złotoś, rzecznik Szybkiej Kolei Miejskiej.
Na naprawę i nowe części SKM wydała ok. 14 tys. zł.

Problemy z SKM Cisowa nie pierwszy razPrzypomnijmy, że stacja SKM Cisowa została oddana do użytku jesienią 2016 roku po dwóch latach prac, które w założeniu miały trwać nie dłużej niż pół roku. Koszt wyniósł 3,6 mln zł. Remont nie obejmował poszycia dachu, które jeszcze przed końcem roku zaczęło przeciekać.

Dodajmy, że woda w tunelu w Cisowej pojawiła się też w zeszłym roku w lipcu po ulewie. Powodem podawany przez SKM była wówczas niedrożność studzienki kanalizacyjnej.

Czytaj też: Dlaczego są zalewane tunele?

Opinie (86) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.