• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyłączali na noc ogrzewanie w blokach

Michał Sielski
27 stycznia 2023, godz. 20:00 
Opinie (344)
Osiedle na Kaczych Bukach nie miało ogrzewania w nocy. Osiedle na Kaczych Bukach nie miało ogrzewania w nocy.

Zimne kaloryfery przez całą noc przy ujemnych temperaturach na zewnątrz mieli mieszkańcy osiedla Kacze BukiMapka w Gdyni. - Płacimy stałą stawkę za 24-godzinną gotowość serwisantów, a ogrzewanie jest wyłączane na noc - denerwuje się nasza czytelniczka, pani Maryla. Po naszej interwencji GPEC naprawił błąd.Lubisz mieć bardzo ciepło w mieszkaniu?

O zimnych kaloryferach w kilku blokach osiedla Kacze Buki powiadomiła nas czytelniczka.

- Piec w kotłowni został tak zaprogramowany, że w godzinach nocnych nie ma ogrzewania. Płacimy stałą stawkę za 24-godzinną gotowość serwisantów spółki do przyjazdu do awarii czy w razie jakichkolwiek zgłoszeń, a oni sprytnie programują piec tak, aby oszczędzał gaz w godzinach nocnych. W nocy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, co powoduje spadek temperatury w mieszkaniu. To spory problem, zwłaszcza gdy się ma małe dziecko - podkreśla pani Maryla.

Prośby bez odzewuProblem trwał od połowy stycznia. I nic nie wskazywało na to, żeby miało się to zmienić.

- Oczywiście kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z prośbą o wyjaśnienie z dostawcą ciepła, ale ten tylko przyjmuje zgłoszenia i na tym się kończy. Zwłaszcza że nie jest to jednorazowe działanie, a trwa to od dłuższego czasu - dodaje pani Maryla, czytelniczka Trojmiasto.pl.

GPEC: regulacje w celu obniżenia rachunkówO sprawie powiadomiła więc naszą redakcję, a my skontaktowaliśmy się z Gdańskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, które odpowiada za dostawę ciepła do osiedla Kacze Buki. Okazało się, że to wina błędu, który po naszej interwencji został naprawiony.

- Standardowo w obiektach, do których dostarczamy ciepło, prowadzimy w okresach zimowych regulacje pracy węzłów i małych kotłowni. Ma to na celu zapewnienie komfortu cieplnego przy możliwie niskim zużyciu ciepła. W przypadku budynku czytelniczki doszło do błędu, za który przepraszamy. Przywróciliśmy już wcześniejsze ustawienia, aby nocny komfort cieplny został w tym wypadku zachowany. W czasach kryzysu energetycznego próbujemy i nadal będziemy próbować różnych rozwiązań technicznych mających na celu optymalizację ekonomiczną i środowiskową dla mieszkańców - tłumaczy Jadwiga Grabowska, menedżer ds. komunikacji GPEC.

Miejsca

  • GPEC Gdańsk, Juliusza Słowackiego 159B Mapa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (344)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane