Fakty i opinie

stat

Wzgórze: samochody rozjeżdzają zielony plac

Na placu przy ul. bp Dominika nietrudno zauważyć zaparkowane na terenie zielonym samochody.
Na placu przy ul. bp Dominika nietrudno zauważyć zaparkowane na terenie zielonym samochody. fot. Trojmiasto.pl

Kierowcy wykorzystują plac pomiędzy ulicami bp. Dominika i al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni w Gdyni jako parking. Przez to teren nie spełnia swojej funkcji - miejsca rekreacji i wypoczynku. Urzędnicy zapowiadają, że utrudnią wjazd samochodów.Jak powinien być wykorzystany opisany teren?

do rekreacji, jako minipark z zielenią

51%

powinny powstać tam miejsca parkingowe z prawdziwego zdarzenia

44%

zostawił(a)bym go bez zmian

5%
Plac vis a vis głównej siedziby Biblioteki Miejskiej w Gdyni zobacz na mapie Gdyni to w teorii idealna przestrzeń do spotkań mieszkańców dzielnicy Wzgórze. Sprzyja temu położenie pomiędzy ul. bp Dominika i al. Zwycięstwa, przy jednoczesnym oddaleniu od głównej drogi. Obecnie jest tutaj kilka ławek i dwa stoły do tenisa stołowego, ale graczy - jak mówią mieszkańcy - nikt tam jeszcze nie widział.

Wzgórze: mógłby być minipark, jest dziki parkingW związku z brakiem miejsc postojowych na Wzgórzu kierowcy zaczęli wykorzystywać plac przy bibliotece do zostawiania samochodu na cały dzień - bez opłat, jedynie z ryzykiem ubrudzenia w błocie.

- Kilka szybkich decyzji miasta i niewielkim kosztem mieszkańcy Wzgórza mogliby zyskać np. park kieszonkowy. Obecnie mamy rozjeżdżony plac i zmotoryzowanych, którzy zawładnęli przestrzenią w bliskiej odległości od Urzędu Miasta - zwracają uwagę społecznicy z Miasta Wspólnego.
Parkowaniem zainteresowała się Maja Wagner, radna Samorządności, pytając o działania podejmowane przez ZDiZ i strażników miejskich.

Straż miejska: niski krawężnik, więc kierowcy wjeżdżająZ odpowiedzi strażników wynika, że kierowcy zostawiają samochody na placu, który należy w części do miasta, a w części do osoby prywatnej. Całość nie jest ogrodzona.

Strażnicy miejscy tłumaczą, że do wjazdu zachęca obniżony krawężnik. Przed laty wjeżdżały tędy auta do pobliskiego budynku.
Strażnicy miejscy tłumaczą, że do wjazdu zachęca obniżony krawężnik. Przed laty wjeżdżały tędy auta do pobliskiego budynku. fot. Trojmiasto.pl
Łamaniu przepisów ma sprzyjać w głównej mierze obniżony wjazd na chodnik.

- Takie obniżenie chodnika jest pozostałością po nieczynnym dojeździe do bramy budynku mieszkalnego przy ul. Świętojańskiej 141-145. Bezsprzecznie wskazuje ono, że to wjazd na ten teren - wyjaśnia Dariusz Wiśniewski, komendant straży miejskiej w Gdyni.

Wróci zieleń?Niewykluczone, że sprawa niebawem zostanie rozwiązana. Chcą tego strażnicy, zapowiadając wniosek do magistratu o podniesienie chodnika i zastosowanie barier ograniczających przejazd.

Stoły do tenisa stołowego to elementy, które miały w przeszłości zachęcać do rekreacji.
Stoły do tenisa stołowego to elementy, które miały w przeszłości zachęcać do rekreacji. fot. Trojmiasto.pl
- Wnioskujemy też o odtworzenie w tym rejonie zniszczonego terenu zielonego - zapewnia Dariusz Wiśniewski.
Przedstawiciele ZDiZ zapowiadają, że pojawią się tam donice.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (277)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.