• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Z wiadrem farby poszedł zabazgrać wiadukt

piw
3 października 2022, godz. 14:05 
  • Wandal był tak zajęty "pracą", że nawet nie zauważył zbliżających się policjantów.
  • Wandal był tak zajęty "pracą", że nawet nie zauważył zbliżających się policjantów.

Graffiti kojarzy się głównie z młodymi ludźmi ze sprayem w ręku, którzy zostawiają swoje tagi na elewacjach budynków. Tymczasem policjanci z Gdańska zatrzymali grafficiarza malującego po wiadukcie za pomocą wałka i farby, którą czerpał z wiadra. Był tak zajęty malowaniem, że nie zauważył zbliżających się stróżów prawa.Znasz kogoś, kto zajmuje się graffiti?

Wszystko działo się w piątek przy jednym z wiaduktów w rejonie Strzyży. O mozolnie nanoszącym swój malunek na elewację grafficiarzu policjantów poinformowali świadkowie.

- Policjanci natychmiast pojechali w to miejsce i dokładnie sprawdzili teren. Podczas kontroli zauważyli mężczyznę, który wałkiem malarskim nanosił rysunek na elewacji muru oporowego. Mężczyzna był tak zajęty, że nie zauważył zbliżających się policjantów - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Funkcjonariusze zatrzymali wandala i ustalili też jego tożsamość. Okazało się, że to 35-letni mieszkaniec Gdańska. Jego wina nie ulegała wątpliwości, bo zatrzymano go dosłownie z wałkiem malarskim w ręku. Obok zaś stało wiadro farby i inne akcesoria malarskie.

Dość szybko okazało się, że bardzo podobny "wzór" naniósł on już na ścianę kilkaset metrów dalej.

- Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a policjanci zajęli się sprawą zniszczonej elewacji. Na miejscu zostały wykonane oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Podczas dalszej pracy policyjni wywiadowcy ustalili, że 35-latek w podobny sposób zniszczył elewacje na murze w okolicy młodzieżowego schroniska w Gdańsku - mówi Chrzanowski.
Sprawca usłyszał trzy zarzuty zniszczenia mienia o łącznej wartości strat 6,5 tys. zł.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (111)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane