Fakty i opinie

stat

Zatrzymano sprawcę brutalnego pobicia kobiety

Zatrzymanie bandyty, który zaatakował kobietę na ulicy


Zarzucił bezbronnej kobiecie reklamówkę na głowę, okładał ją pięściami po całym ciele, a na koniec ukradł jej torebkę. Sprawca tego bulwersującego rozboju, do którego doszło w środę w centrum Gdańska zobacz na mapie Gdańska, jest już w rękach policji. Stróże prawa odnaleźli go w czwartek ok. godz. 10:30 w niewielkiej miejscowości pod Gdańskiem.Przypomnijmy - w środę, tuż przed godz. 7, przy ul. Świętojańskiej zobacz na mapie Gdańskacentrum Gdańska doszło do brutalnego rozboju. Jak poinformował jeden z naszych czytelników, na wysokości przedszkola nr 32, 41-letnia kobieta została dotkliwie pobita i okradziona przez młodego sprawcę.

- Mężczyzna podbiegł do kobiety na ulicy. Założył jej worek na głowę i zaczął okładać pięściami po głowie i plecach. Później wyrwał torebkę i uciekł w kierunku ul. Szerokiej. Nie był zamaskowany, ale miał charakterystyczną bluzę na sobie. Po kilkusetmetrowej ucieczce wyrzucił pustą torebkę - relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia, który udostępnił nam nagranie z kamer monitoringu, na którym utrwalono wizerunek bandyty.

Nagranie, na którym utrwalono wizerunek sprawcy rozboju


Gdańska policja natychmiast podjęła czynności mające na celu ustalenie jego tożsamości. Jeszcze tego samego dnia otrzymaliśmy od funkcjonariuszy kolejne nagranie, na którym widać było sprawcę spokojnie przechodzącego ulicą. Ponadto, policja poprosiła o zgłaszanie się wszystkich świadków zdarzenia oraz osób, które rozpoznają widoczną na nagraniu postać.

Czytaj także: Poznajesz go? Brutalnie napadł na kobietę

Po niewiele ponad dobie poszukiwania sprawcy rozboju zakończyły się sukcesem. Mężczyznę zatrzymano w czwartek ok. godz. 10:30 w jednej z małych miejscowości pod Gdańskiem. Jest o wiele starszy, niż wynikało ze sporządzonego na podstawie nagrań rysopisu.

Wstępnie policjanci ocenili wiek sprawcy na 20-25 lat. Jednak - jak się okazało - szczupły, mocno opalony mężczyzna w charakterystycznej bluzie z kapturem i krótkich spodenkach ma 39 lat.

- Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów - mówi podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W tej chwili zatrzymany jest przewożony do Gdańska, gdzie zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzuty. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, podczas zatrzymania przyznał się aresztującym go policjantom do ataku na kobietę.

Opinie (341) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.