• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

83-latek wjechał w autobus i uciekł

MKo
22 września 2023, godz. 10:30 
Opinie (292)
83-latek tłumaczył, że odjechał z miejsca kolizji, bo... nie czuł uderzenia w autobus. 83-latek tłumaczył, że odjechał z miejsca kolizji, bo... nie czuł uderzenia w autobus.

Do nietypowego zdarzenia doszło na SpacerowejMapka w Gdańsku. Kierowca samochodu osobowego uderzył w autobus komunikacji miejskiej i uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach patrol Straży Miejskiej, który akurat był w okolicy, odnalazł go na parkingu jednego ze sklepów. Kierowcą mocno uszkodzonego samochodu okazał się 83-letni mężczyzna. Tłumaczył, że nie czuł uderzenia w autobus.Do kolizji, a następnie ucieczki z miejsca zdarzenia doszło na ul. Spacerowej w Gdańsku. Zdarzenie zauważyli strażnicy miejscy.

- Pojazdy były w znacznej odległości od siebie, a na jezdni leżały uszkodzone części osobówki. Mundurowi zatrzymali się, aby upewnić się, że nie ma poszkodowanych - relacjonuje Robert Kacprzak ze Straży Miejskiej w Gdańsku.


Odjechał, bo nie czuł uderzeniaGdy wydawało się, że sprawca kolizji chce podjechać bliżej autobusu, żeby zaczekać na policjantów, ten nagle minął go i zaczął odjeżdżać.

- Strażnicy zawrócili radiowóz i ruszyli za uciekinierem. Tego udało się odnaleźć na parkingu pobliskiego marketu budowlanego. Mimo znacznych uszkodzeń auta 83-latek tłumaczył, że odjechał, bo nie poczuł zderzenia z autobusem - dodaje.
Strażnicy wezwali na miejsce policjantów oraz centralę ruchu ZTM. Okazało się też, że mężczyzna nie miał przy sobie telefonu i nie miał jak powiadomić o zdarzeniu rodziny. Strażnicy za pośrednictwem mediów społecznościowych skontaktowali się z jego córką i poprosili ją o przyjazd. Przybyli na miejsce policjanci przejęli interwencję. Sprawcę kolizji ukarali mandatem.

MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (292)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane