• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Biegli: Stefan W. może brać udział w procesie

piw
6 lipca 2022, godz. 14:00 
Opinie (118)
Stefan W., który do tej pory nie odezwał się słowem na żadnej z rozpraw, może nadal brać udział w procesie. Jego stan zdrowia - zdaniem biegłych - na to pozwala. Stefan W., który do tej pory nie odezwał się słowem na żadnej z rozpraw, może nadal brać udział w procesie. Jego stan zdrowia - zdaniem biegłych - na to pozwala.

Stan zdrowia Stefana W. pozwala mu na udział w procesie dotyczącym zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza - twierdzą biegli w opinii, jaką przesłali do sądu w Gdańsku. Zamówiono ją po tym, jak na pierwszych rozprawach oskarżony zaczął zachowywać się dziwnie, kompletnie ignorując pytania sądu, a nawet swojego obrońcy.Na ile zachowanie Stefana W. w sądzie jest twoim zdaniem wyrachowane?

Niedawno, podczas kolejnej z rozpraw, przesłuchiwany był jeden z biegłych, którzy badali ostatnio Stefana W. w areszcie.

Wówczas jednak sąd zdecydował się na utajnienie tego przesłuchania, tłumacząc to tajemnicą lekarską.

Samą opinię o aktualnym stanie zdrowia oskarżonego zlecono podczas jednej z pierwszych rozpraw w całym procesie. Wnioskował o nią obrońca Stefana W.

Początkowo miała być ona gotowa w maju, później termin jej oddania przesunięto na czerwiec.

Sąd utajnia zeznania biegłego psychologa w procesie Stefana W.O tym, że opinia w końcu wpłynęła do sądu, poinformował portal Onet.pl, powołując się m.in. na rozmowę z oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie - Jerzego Glanca.

Opinia ta była kluczowa dla całego postępowania, bo mogła zaważyć na jego zawieszeniu.

Warto przy tym pamiętać, że opinia ta nie dotyczyła poczytalności Stefana W. w chwili popełnienia zarzucanego mu w akcie oskarżenia czynu, czyli zabójstwa Pawła Adamowicza. W tej kwestii prokuratura oparła się na aż trzech innych opiniach biegłych.

Stefan W. milczy tylko w sądzie?Pierwsza z nich uznawała Stefana W. za niepoczytalnego, kolejne dwie - za osobą z ograniczoną poczytalnością, jednak mogącą za swój czyn odpowiadać przed sądem.

Najbliższa rozprawa w procesie dotyczącym zabójstwa prezydenta Adamowicza odbędzie się 21 lipca.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (118)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze