Fakty i opinie

stat

Bolesny powrót z wakacji w Egipcie

interwencja trojmiasto.pl
Dla 14 osób, które wykupiły wycieczkę w biurze podróży Triada, powrót z Egiptu będzie najmniej miłym wspomnieniem z wakacji.
Dla 14 osób, które wykupiły wycieczkę w biurze podróży Triada, powrót z Egiptu będzie najmniej miłym wspomnieniem z wakacji. fot. trojmiasto.pl

Wakacje w Egipcie miały być odpoczynkiem od polskich temperatur i lutowej pogody. Jednak już na miejscu klienci trójmiejskich oddziałów Triady dowiedzieli się, że zamiast do Trójmiasta, samolot powrotny dowiezie ich jedynie do Krakowa.Wyjeżdżając na wycieczkę z biura podróży zdarzały ci się niemiłe niespodzianki?

tak, kilka razy 20%
tak, raz 15%
nie, nigdy 26%
podróżuję na własną rekę, nigdy z biurem 39%
zakończona Łącznie głosów: 999
30 stycznia trzydzieścioro mieszkańców Trójmiasta i okolic wyleciało z Rębiechowa do Hurghady na dwutygodniowe wakacje. Zgodnie z planem, grupa miała wrócić do Trójmiasta 13 lutego. Jednak dwa dni temu uczestnicy dostali pismo od biura podróży, że z braku miejsc w samolocie czternaścioro z nich doleci jedynie do... Krakowa.

- Powiedziano im, że jeśli sami nie wytypują osób, które polecą do Krakowa, wylosuje je system - opowiada Jarosław Rycewicz, którego teściowie spędzają właśnie urlop w Egipcie. Nie kryje oburzenia takim obrotem sprawy: - Wielu pasażerów zostało przywiezionych na lotnisko przez rodziny lub przyjaciół. Tak samo mieli wrócić z lotniska. Nie mają ciepłych ubrań, aby jechać przez całą Polską pociągiem.

Pan Jarosław próbował zamówić busa, który przywiózłby 14 osób z Krakowa do Trójmiasta. Koszt takiej podróży wyniósłby ok. 2,5 tys zł. - Zwróciłem się do Triady z pytaniem o zwrot kosztów za taki przejazd. Usłyszałem, że firma może zwrócić jedynie równowartość za bilet drugą klasą PKP.

Uczestnicy wycieczki poczuli, że są zdani na siebie. - Moi teściowe wraz z innymi osobami podnieśli larum, zaraz potem pilotka wycieczki ulotniła się. Dzwoniliśmy do biura w Gdyni, tam skierowano nas do centrali w Warszawie, gdzie w bardzo nieprzyjemny sposób zostaliśmy zbyci - żali się pan Jarosław.

O losy wycieczki zapytaliśmy Magdalenę Lizurej z biura prasowego Triady. - Bardzo ubolewamy nad całą sytuacją. Opisana grupa zostanie przewieziona wynajętym busem z lotniska w Krakowie na dworzec PKP, gdzie podróżni otrzymają od naszego przedstawiciela bilety kolejowe w pierwszej klasie, skąd dostaną się do Trójmiasta - zapewnia Magdalena Lizurej.

Jej zdaniem osoby, które dotrą do Trójmiasta przez Kraków, są już wyznaczone. - Wszyscy ci podróżni otrzymają poza biletem rekompensatę pieniężną pozwalającą na miłe spędzenie czasu podróży.

Wysokość rekompensaty nie jest jeszcze znana, wiadomo tylko, że ma starczyć na napoje i jedzenie w Warsie.

Uczestnicy wycieczki, którzy polecą do Krakowa wylądują w Balicach w piątek o godz. 8.30. "Szczęśliwcy", którzy wrócą zgodnie z planem, będą w Rębiechowie ok. godz. 19.40.


Po publikacji tekstu i kilka dni po powrocie z Egiptu jeden z uczestników wycieczki nadesłał do redakcji list:

"W imieniu wszystkich uczestników "niezwykłej" wycieczki do Egiptu,
chciałabym podziękować za nagłośnienie tejże sytuacji. Być może, gdyby nie ten artykuł to zapewne biuro podróży "Triada" postawiło by na swoim i nasze roszczenia odeszły by po prostu w niepamięć.

Ostatecznie, rozgoryczeni i pełni złości, dotarliśmy do domu cali
i zdrowi. Zgodnie z ustaleniami, w Krakowie na lotnisku czekał na nas
bus, który przewiózł nas na dworzec główny PKP. Otrzymaliśmy bilety na pociąg Inter City pierwszą klasą do Gdańska.

Jeżeli chodzi o rekompensatę finansową, sprawa jest w toku i w ciągu 14 dni złożymy stosowne pismo do biura podróży.

Dziękujemy!"

Opinie (204) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.