Fakty i opinie

Bukmacherzy typują wyniki wyborów prezydenckich

W drugiej turze, 12 lipca, walka o prezydenturę stoczy się między Andrzejem Dudą (PiS) i Rafałem Trzaskowskim (KO). U bukmacherów większe szanse na zwycięstwo ma Duda.
W drugiej turze, 12 lipca, walka o prezydenturę stoczy się między Andrzejem Dudą (PiS) i Rafałem Trzaskowskim (KO). U bukmacherów większe szanse na zwycięstwo ma Duda. M.Czarniak/P.Hukało trojmiasto.pl

Bukmacherzy i ich klienci dają większą szansę na wygraną w niedzielnych wyborach prezydenckich Andrzejowi Dudzie. Rekordzista postawił na to aż 57 tys. zł. Kurs na Rafała Trzaskowskiego jest jednak wyższy, co oznacza, że jeśli to jednak on wygra wybory, ci, którzy tak obstawili, zdobędą więcej pieniędzy niż ci obstawiający Dudę.Stoisz w kolejce do lokalu wyborczego? Zauważysz problem z kartą do głosowania? Poinformuj nas w Raporcie o wyborach prezydenckich.

W niedzielę, 12 lipca, czekamy na zdjęcia i filmy związane z przebiegiem głosowania w Trójmieście. Przypominamy jednak, że tego dnia obowiązuje cisza wyborcza, więc zgłoszenie nie może być namową do głosowania na jednego lub drugiego kandydata.


Obstawisz wyniki wyborów u bukmacherów?

już to zrobiłe(a)m 6%
tak, planuję to zrobić 6%
nie, bo nie wiem, na kogo postawić 6%
nie, bo nie gram w takie zakłady 82%
zakończona Łącznie głosów: 2066
Zakłady bukmacherskie STS przygotowały zestawienie tego, jak typowane są wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich , która odbędzie się w niedzielę, 12 lipca.

Typowania na Pomorzu i w Trójmieście inne niż ogólnopolskieW skali ogólnopolskiej 51,59 proc. klientów STS obstawiło zwycięstwo Andrzeja Dudy. Inaczej typowania wyglądają w woj. pomorskim i Trójmieście.

Jak głosowało Trójmiasto i Pomorze? Oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów

- W woj. pomorskim zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego typuje 56,99 proc. graczy. Według tutejszych klientów STS Rafał Trzaskowski, niezależnie od wyniku, jaki będzie w finale, wygra różnicą 23 proc. W samym Gdańsku według klientów STS Rafał Trzaskowski wygra różnicą 36,5 proc. Najczęściej typowaną frekwencją przez klientów STS jest 64,5 proc. - informuje Sławomir Kuliński, specjalista ds. PR z STS.
mat.prasowe
Kurs na zwycięstwo Andrzeja Dudy z godz. 10 w czwartek wynosił 1.50, co pozwala graczowi, który postawi 100 zł na taki wynik, wygrać 132 zł (od wygranej odejmuje się bowiem jeszcze podatek). W przypadku zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego przy stuzłotowym zakładzie gracz może zarobić 228,80 zł (kurs 2.60). Kursy co jakiś czas się zmieniają. Obecnie ten na Andrzeja Dudę wynosi już 1.47, a na Rafała Trzaskowskiego 2.65, co oznacza, że u bukmacherów rośnie przewaga kandydata PiS.

Czytaj też: Bitwa o głosy. Trójmiasto nagrodzi mieszkańców za wysoką frekwencję

Wyniki pierwszej tury wyborów w Polsce.
Wyniki pierwszej tury wyborów w Polsce. grafika trojmiasto.pl
Gracze zakładów bukmacherskich chętnie typują również szanse na zwycięstwo kandydatów w tzw. bitwie wojewódzkiej.

Jeżeli urzędujący prezydent wygra w 10 województwach, a Rafał Trzaskowski w 6, to gracz, który obstawi 100 zł na taki przebieg wyborów, może wygrać aż 1760 zł (kurs 20.00). W przypadku podziału województw po równo (8:8) między obu kandydatów stawiając 100 zł na taki wynik, można wygrać 1056 zł (kurs 12.00). Jeżeli jednak Rafał Trzaskowski wygra w 10 województwach, gracz przy stuzłotowej stawce zakładu może liczyć na wygraną w wysokości 138,16 zł (kurs 1.57).

Jakie poparcie w województwach?Na podstawie wyborów klientów STS można również zaobserwować różnice w poparciu obu kandydatów w poszczególnych województwach.

mat.prasowe
Patrząc na te dane, największym bastionem Andrzeja Dudy są województwa podkarpackie i lubelskie.

Rafał Trzaskowski powinien, zdaniem klientów STS, zdeklasować kontrkandydata w województwie pomorskim i lubuskim. Najbardziej wyrównana rywalizacja przewidywana jest w województwach śląskim i mazowieckim, gdzie klienci zakładają, że Trzaskowski wygra z Dudą z przewagą jedynie 3,5 proc.

Rekordzista postawił blisko 60 tys. zł na wygraną Andrzeja DudyNajwyższa postawiona kwota na zwycięstwo Andrzeja Dudy to 57 tys. zł. W przypadku zwycięstwa zakład ten da wygraną w wysokości około 77 500 zł (kurs na zwycięstwo Dudy w okresie przyjmowania zakładów zmieniał się w granicach 1.42-1.55).

Porozmawiaj o polityce i wyborach na naszym forumNajwyższa postawiona kwota na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego to z kolei 29 tys. zł. W przypadku zwycięstwa zakład da wygraną w wysokości około 66 500 zł (kurs na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w okresie przyjmowania zakładów zmniejszał się od wyjściowego 4.50 - do aktualnie obowiązującego 2.60).

Ostatnie publikowane sondaże, nawet jeśli wskazują zwycięzcę, to przewaga nad konkurentem jest w nich minimalna w granicach 1-2 proc. Oznacza to, że na ten moment zarówno Duda, jak i Trzaskowski idą niemal równo i nic nie jest jeszcze przesądzone. Zwłaszcza że spora grupa wyborców deklaruje, że jeszcze nie wie, na kogo odda głos. Poprzednie wybory nieraz już jednak pokazały, że bukmacherzy mylą się rzadziej niż sondaże.

Zakłady bukmacherskie dają możliwość obstawiania wyników wyborów wszystkim, którzy ukończyli 18 lat.

Opinie (630) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.