Zbigniew Bieliński
ur. 17 listopada 1947 r. - zm. 20 czerwca 2007 r.
Piłkarz Arki Gdynia, przez całe życie związany z tym klubem, rekordzista pod względem rozegranych meczy w Arce.
Rodzinie składamy kondolencje
i wyrazy współczucia

Fakty i opinie

stat

"Chico" Bieliński nie żyje

Arka Gdynia

fot. Zbigniew Kosycarz/KFP
W wieku 60 lat zmarł Zbigniew Bieliński. Popularny "Chico" do dziś legitymuje się największą liczbą meczów w barwach Arki. Był m.in. kapitanem drużyny, która w 1979 roku zdobyła dla Gdyni Puchar Polski. Poniżej oficjalny komunikat klubu w tej sprawie.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj po długiej, wyczerpującej chorobie odszedł od nas jeden z najbardziej zasłużonych dla naszego klubu piłkarzy - Zbigniew Bieliński ps."Chico". Miał 60 lat. Był wychowankiem Floty Gdynia, ale całą swoją prawdziwą karierę związał z Arką. Barwy naszego klubu reprezentował przez 15 sezonów. Jest rekordzistą pod względem ilości gier. W żółto-niebieskich barwach rozegrał 397 spotkań, w tym blisko 200 w pierwszej lidze. Był wieloletnim kapitanem Arki, grał niemal na każdej pozycji (głównie obrona). Nawet na bramce. Jest jedynym bramkarzem w historii naszego klubu, który nie puścił bramki. Z Arką zdobył Puchar Polski w 1979 r., był reprezentantem Polski juniorów. "

W sobotę odbędą się uroczystości pogrzebowe. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 11.00 w kościele oo. Franciszkanów przy ul. Ujejskiego w Gdyni, a następnie pogrzeb na cmentarzu komunalnym Gdynia Witomino.

29 czerwca oldboye Arki i pracownicy Stoczni Nauta, z którą przez lata zawodowo był związany zmarły, rozegrają mecz ku Jego pamięci. Początek gry na stadionie GOSiR o godzinie 17.30.Arka Gdynia z Pucharem Polski - 1979r.
Arka Gdynia z Pucharem Polski - 1979r. fot. Zbigniew Kosycarz/KFP

Opinie (45) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.