Fakty i opinie

Czytelnik: przekręcone znaki to w Gdyni norma

artykuł czytelnika
Ul. Abrahama w Gdyni. Parkowanie zabronione? Tylko w teorii.
Ul. Abrahama w Gdyni. Parkowanie zabronione? Tylko w teorii. fot. galeria Trojmiasto.pl

- Na ul. Abrahama, pomiędzy ul. Starowiejską i 10 Lutego nie można parkować po prawej stronie. Teoretycznie, bo "ktoś" przekręcił znak, więc kierowcy robią to bezkarnie i nagminnie. Podobna samowola odbywa się w innych miejscach - pisze pan Adam, który zwrócił na to uwagę po publikacji artykułu o nielegalnym parkowaniu przy ul. Morskiej.Zwracasz dokładnie uwagę na znaki drogowe?

tak, zawsze się do nich stosuję 54%
zazwyczaj, ale nie jakoś ortodoksyjnie 36%
nie, przestrzegam głównych przepisów, reszta nie jest tak ważna 10%
zakończona Łącznie głosów: 839
Przypomnijmy: we wtorek opisaliśmy sytuację z ul. Morskiej, gdzie w okolicy zakładu wulkanizacyjnego strażnicy pojawiali się po raz 17 w tym roku. Tyle, że nie zawsze mogli podejmować interwencje, bo "nieznani sprawcy" ukradli znak zakazu parkowania. Zostały tylko obejmy znaku, więc kierowcy samochodów zaparkowanych przy krawędzi jezdni nie mogli być ukarani.

Czytaj więcej: Zdejmują znak, bo przeszkadza im zakaz parkowania

Ze swoimi spostrzeżeniami zwrócił się do nas pan Adam, obserwujący podobną sytuację przede wszystkim w centrum miasta i Redłowie.

Oto one:

Do napisania tych słów skłonił mnie brak kontroli służb miejskich nad oznakowaniem w Gdyni. Potwierdził to artykuł o ul. Morskiej, ale takich przypadków jest więcej. Wygląda na to, jakby nikt nie kontrolował w tym zakresie sytuacji w mieście.

Przykład najbardziej intrygujący to przekręcony znak na ul. Abrahama zobacz na mapie Gdyni, zakazujący zatrzymywania się między ul. Starowiejską i 10 Lutego. Obecnie jest ustawiony w taki sposób, że kierowcy parkujący wzdłuż ulicy nie będą mieli problemów z wytłumaczeniem, że znaku nie widzieli. I będą mieli rację.

Zresztą wykorzystują to, codziennie parkując wzdłuż ulicy, nie dając szansy przejść chodnikiem. Albo skończmy uprawiać fikcję i zlikwidujmy znak, pozwalając parkować, albo ustawmy go porządnie i egzekwujmy przepisy.

Kolejne "dziwnie oznakowane" miejsce to skrzyżowanie al. Zwycięstwa z Władysława IV zobacz na mapie Gdyni i droga rowerowa wzdłuż ul. Władysława IV. Do niedawna roboty prowadziła tam firma budowlana, która zajęła pas dla rowerzystów. Wtedy znak został zasłonięty czarnym workiem.

Zasłonięty znak drogowy przy al. Zwycięstwa miał uzasadnienie podczas prac budowlanych w pobliżu. Tyle, że te dawno się skończyły.
Zasłonięty znak drogowy przy al. Zwycięstwa miał uzasadnienie podczas prac budowlanych w pobliżu. Tyle, że te dawno się skończyły. fot. galeria Trojmiasto.pl
Tyle, że prace już się dawno skończyły, tymczasem worek pozostał, więc teoretycznie nie powinno się tamtędy jechać rowerem. Urząd Miasta jest blisko i aż dziw bierze, że nikt nie zwrócił na to uwagi. Zakładam, że sporo urzędników dociera tamtędy do pracy, choć pewnie większość samochodami i komunikacją publiczną.

Ostatni ciekawy przykład to ul. Stryjska zobacz na mapie Gdyni. Na wysokości przystanku autobusowego w kierunku al. Zwycięstwa istniał nakaz jazdy prosto. Piszę, że istniał, bo został przekręcony o 180 stopni. Nie chce dociekać przez kogo, ale fakty są takie, że według wielu przestał już obowiązywać.

Tymczasem skręcanie w lewo w kierunku PPNT może być niebezpieczne ze względu na kształt zjazdu. I po raz kolejny powtarza się brak nadzoru, sprawdzenia w terenie sytuacji.

Jak się okazuje, jest to dla urzędników za trudne. Skoro oni nie zważają na przepisy, które ustalają, to dlaczego potem wymagać ich szanowania przez kierowców?
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (218) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.