• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Długi i drogi remont w centrum Gdańska

szym
31 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (148)
Remont ul. Ogarnej przedłuży się o kilka miesięcy. Wszystko przez "znaleziska" pod ziemią. Remont ul. Ogarnej przedłuży się o kilka miesięcy. Wszystko przez "znaleziska" pod ziemią.

Remont ul. OgarnejMapka miał się skończyć w kwietniu, a przedłuży się najprawdopodobniej do IV kwartału tego roku. Wszystko przez odnalezione elementy infrastruktury podziemnej, których nie było w planach. Cała inwestycja kosztuje ponad 15 mln zł.Remont ul. Ogarnej utrudnia ci poruszanie się po centrum Gdańska?

Ul. Ogarna przebudowywana jest na odcinku od Krowiej Bramy do ul. Garbary, a jej układ docelowo nawiązywać ma do historycznego przebiegu.

Pojawić się ma również stylizowane oświetlenie i ławki. Jezdnia będzie pokryta starobrukiem, natomiast chodniki płytką betonową.

Droga zyska odwodnienie, przebudowane zostaną sieci podziemne, w tym sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa.

Do zakończenia prac na razie jednak długa droga. Choć inwestycja miała zostać oddana do użytku jeszcze w kwietniu 2023 r., wykonawcy natrafili na spore "podziemne" problemy.

Dlaczego remont ul. Ogarnej się przedłuży?- Z uwagi na liczne niezinwentaryzowane elementy infrastruktury podziemnej, które powodują kolizje z zaprojektowanymi sieciami, a także trwające badania archeologiczne, termin zakończenia robót został wydłużony do sierpnia. Ze wstępnych prognoz wynika, że na dalszych odcinkach ul. Ogarnej może występować podobna sytuacja, zatem prace być może zakończą się w IV kwartale 2023 r. - słyszymy w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Z uwagi na liczne niezinwentaryzowane elementy infrastruktury podziemnej, które powodują kolizje z zaprojektowanymi sieciami, oraz trwające badania archeologiczne termin zakończenia robót został wydłużony do sierpnia. Z uwagi na liczne niezinwentaryzowane elementy infrastruktury podziemnej, które powodują kolizje z zaprojektowanymi sieciami, oraz trwające badania archeologiczne termin zakończenia robót został wydłużony do sierpnia.
Cała inwestycja warta jest 15,5 mln zł. Roboty rozpoczęły się tam w sierpniu zeszłego roku.

szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (148)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane