• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie na grilla i ognisko w plenerze w Trójmieście?

Ewelina Oleksy
20 maja 2023, godz. 12:00 
Opinie (90)
  • Grill na placu sąsiedzkim w Brzeźnie przy ul. Gdańskiej/PCK.
  • To jedno z dwóch palenisk w parku Reagana gdzie, po uzyskaniu zgody można urządzić ognisko.

Jeśli w weekend planujesz robić grilla lub ognisko, ale nie masz pomysłu, gdzie w plenerze można to zrobić bez obaw o dostanie mandatu, to podpowiadamy. W Gdyni i Gdańsku jest kilka takich miejsc.Korzystasz z wyznaczonych miejsc do grillowania w plenerze?

Lista miejsc w Gdyni, gdzie legalnie, po rezerwacji, można rozpalić ognisko lub skorzystać z istniejącego urządzenia do grillowania:

Rezerwacje online w GdyniTrzeba się jednak wcześniej zapisać. W ubiegłym roku Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni uruchomił internetową rezerwację palenisk oraz urządzeń do grillowania na terenie Gdyni. Zgłoszenie zajmuje tylko kilka minut i jest bezpłatne.

- Wystarczy wybrać palenisko, które nas interesuje, wpisać swoje dane i postępować zgodnie z instrukcjami. Rezerwacja jest możliwa tylko online. Jeśli zależy nam na konkretnej dacie urządzenia ogniska czy grilla, warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem i wcześniej zarezerwować termin, aby nikt nas nie ubiegł, zwłaszcza że sezon na grillowanie na świeżym powietrzu właśnie się rozpoczął - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


W tym roku było już ponad 130 zgłoszeń. Najwięcej rezerwacji dotyczy palenisk i miejsc do grillowania znajdujących się na terenie Polanki Redłowskiej, na terenie zieleni przy ul. Osada Rybacka i w parku Kolibki. Z miejsca piknikowego można korzystać w godzinach od 6:00 do 22:00. Każdy mieszkaniec może zarezerwować palenisko lub urządzenie do grillowania jednorazowo na 5 godzin

Najpopularniejsze miejsca do grillowania w Gdyni. Najpopularniejsze miejsca do grillowania w Gdyni.
Z własnych urządzeń do grillowania (bez konieczności rezerwacji miejsca) możemy w Gdyni skorzystać również:


Miejsce do grillowania na Polance Redłowskiej. Miejsce do grillowania na Polance Redłowskiej.
W Gdańsku ogólnodostępne, stacjonarne grille z rusztem znaleźć można:


Najpopularniejsze miejsca do grillowania w plenerze w Gdańsku. Najpopularniejsze miejsca do grillowania w plenerze w Gdańsku.
Udogodnienia i specjalnie przystosowane miejsca dla tych, którzy wolą korzystać z własnego grilla, są zlokalizowane:


  • Piknikowe stanowisko w parku Reagana w Gdańsku, jeśli chcesz grillować, sprzęt musisz przynieść ze sobą.
  • Na placach grillowych w Gdańsku obowiązuje regulamin.
- Własny sprzęt grillowy można rozstawiać także w miejskich parkach i na zieleńcach [jest to zakazane w zabytkowych parkach - np. parku Oliwskim i Oruńskim - dop. red.]. Największą popularnością w kategorii "grillowanie w plenerze" od lat cieszy się park im. Ronalda Reagana. W zeszłym roku, w ramach jednego z projektów Budżetu Obywatelskiego, dostawiliśmy tam 25 zestawów piknikowych. Stoły znajdują się w miejscach najczęściej wybieranych na piknikowanie - przy stanowiskach do organizowania ognisk, przy placu zabaw dla dorosłych, obok kwitnących wiśni i w pobliżu "Krainy Zabawy" - informuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.


Miejsca do palenia ognisk w Gdańsku są w dwóch wyznaczonych miejscach w parku Reagana:


- Jeśli planujecie ognisko, konieczne będzie złożenie wniosku o zgodę na jego organizację. Można to zrobić, wysyłając maila na adresy: gzdiz@gdansk.gda.pl oraz uz@gzdiz.gda.pl, przynajmniej 7 dni przed planowaną imprezą. Rezerwacja paleniska jest darmowa. Po uzyskaniu oficjalnego potwierdzenia należy zawiadomić Straż Miejską, Straż Pożarną oraz Policję - wskazuje Kiljan.
W Sopocie nie ma wyznaczonych miejsc na legalne rozpalenie ogniska.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane