Fakty i opinie

stat

Jak ominąć utrudnienia po nocnej ulewie?

Część ulic w Trójmieście po nocnej ulewie jest nieprzejezdna, a na innych występują ogromne korki. Podpowiadamy, jak się poruszać po Trójmieście, by nie utknąć na kilkadziesiąt minut w zatorach.

Aktualizacja godz. 18:45

Korki w Trójmieście już praktycznie odpuściły. Utrudnienia są jeszcze na wylotach z Gdańska: na krajowej "7" od Koszwał w kierunku Kiezmarka i na zjeździe z obwodnicy przed bramkami w Rusocinie. Na pozostałych trasach ruch wrócił już do normy sprzed ulewy. Wyjątkiem jest oczywiście węzeł Kliniczna. Szanse na to, że kierowcy dziś tamtędy pojadą są raczej niewielkie.

Węzeł Kliniczna przed godz. 19.00.
Węzeł Kliniczna przed godz. 19.00. fot. czytelnik Trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 16:35

Policja nadal blokuje ul. Nowolipie zobacz na mapie Gdańska do ul. Kartuskiej. Powód? Wciąż ogromne masy wody spływają ul. Kartuską do ul. Łostowickiej, gdzie tworzy się staw.

Aktualizacja godz. 15:57

Z kłopotami kierowcy jadą ul. Kartuską zobacz na mapie Gdańska w kierunku Jasienia. Przed ul. Myśliwską z pobliskiego zbiornika wciąż na jezdnię wylewa się woda.

Woda ze zbiornika retencyjnego wciąż zalewa ul. Kartuską

Aktualizacja godz. 15:40

Właśnie policja udostępniła al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska do centrum Gdańska we Wrzeszczu. Ruch powoli w tej części miasta wraca do normy.

Aktualizacja godz. 15:26

W związku z zamknięciem linii PKM na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Osowa, od soboty 16 lipca aż do odwołania zostaje wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Autobusy będą odjeżdżały z przed dworca PKP w Gdańsku Wrzeszczu a na stacji Gdańsk Osowa będą skomunikowane z pociągami w kierunkach do Kartuz i Kościerzyny (tam i z powrotem). Autobusy nie będą się zatrzymywały na przystankach pośrednich. Jednocześnie informujemy, że bilety SKM są honorowane w środkach komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów znajduje się na www.skm.pkp.pl

Aktualizacja godz. 15:13

Udrożniono przejazd ul. Pomorską pod wiaduktem kolejowym.

Aktualizacja godz. 14:36

Obsunęła się ziemia ze skarpy na Obwodnicę Trójmiasta na Karwinach zobacz na mapie Gdyni przy kładce. Zablokowany jest jeden pas ruchu w kierunku Gdańska. Korek sięga obecnie Trasy Kwiatkowskiego.

Aktualizacja godz. 14:20

Dobre wieści z Wrzeszcza. Służbom ratowniczym udało się usunąć skutki nocnej ulewy. Powoli przywracany jest tam ruch drogowy. Ruszyli kierowcy na jezdni do Oliwy. Rozładowanie korków w tej części miasta zajmie sporo czasu.

Ogromne utrudnienia po ulewie w Gdańsku

Najdłużej zajmie służbom - szczególnie strażakom - przywrócenie ruchu na węźle Kliniczna. zobacz na mapie Gdańska Od kilku godzin przejazd zarówno od strony al. Hallera, jak i Marynarki Polskiej i Jana z Kolna jest tam niemożliwy. Poziom wody sięga tam 80-100 cm. Jeszcze w południe strażacy wraz z drogowcami i pracownikami Gdańskich Melioracji analizowali, w jaki sposób - najszybszy i najbezpieczniejszy - odpompować wodę, by móc oczyścić jezdnię i przywrócić ruch zarówno samochodowy, jak i tramwajowy.

Gdy rozmawialiśmy ze służbami w południe, nikt nie potrafił określić, kiedy to nastąpi, dlatego do odwołania omijajcie to miejsce. Na szczęście można przejechać wiaduktem nad węzłem Kliniczna w relacji centrum - Nowy Port i w drugą stronę.

Tuż obok - pod wiaduktem kolejowym na al. Hallera zobacz na mapie Gdańska - ruch też jest utrudniony. Woda wybijana jest przez zatkane studzienki. Kierowcy próbują omijać te miejsca chodnikami, ale wielu z nich wpada tam w zapadliska. Policjanci i drogowcy apelują, by tego nie robić.

Trwa usuwanie skutków fali powodziowej także u zbiegu al. Żołnierzy Wyklętych i al. Grunwaldzkiej. zobacz na mapie Gdańska Powoli tam przejeżdżamy samochodem. W korku kierowcy stoją praktycznie od Opery Bałtyckiej. W drugą stronę do centrum - korek zaczyna się na wysokości Żaka.

Po nawałnicy nadal są utrudnienia na ul. Pomorskiej w rejonie wiaduktu kolejowego. Woda tam ma dobre 50 cm wysokości. Nie udało się usunąć jeszcze ogromnej kałuży u zbiegu ul. Kartuskiej i ul. Łostowickiej. zobacz na mapie Gdańska

Ul. Powstańców Warszawy w Sopocie zobacz na mapie Sopotu zamknięta jest na końcowym odcinku w kierunku Gdyni. Drogę wraz z pobliskim parkiem podtopiła woda.

Widząc wielkie rozlewisko czy kałużę - nie wjeżdżajcie w nią, bo nikt nie wie, co kryje się pod wodą - apelują policjanci.

Najszybciej po Trójmieście SKM-ką, ale też są utrudnienia

Jeśli zamierzamy się przemieszać po Trójmieście, to najlepiej SKM-ką. Jej infrastruktura najmniej ucierpiała podczas opadów. Niemniej władze tego przewoźnika zdecydowały się wprowadzić sobotni rozkład jazdy na odcinku Gdańsk Śródmieście - Wejherowo - Gdańsk Śródmieście.

Pociągi SKM na odcinku Wejherowo - Słupsk - Ustka - Słupsk - Wejherowo kursują według rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze.

Nie kursują pociągi SKM na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Osowa. Pociągi do i z Kartuz oraz do i z Kościerzyny, zaczynają lub kończą bieg na stacji Gdańsk Osowa. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Główny podróżni posiadający bilety jednorazowe i okresowe SKM mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM Gdańsk.

Nie kursują pociągi SKM na odcinku Gdańsk Osowa - Gdynia Główna. Pociągi do i z Kartuz oraz do i z Kościerzyny. Składy zaczynają lub kończą bieg na stacji Gdańsk Osowa. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdynia Główna podróżni, posiadający bilety jednorazowe i okresowe SKM, mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM Gdańsk.

Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdynia Główna została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, autobusy komunikacji zastępczej odjeżdżają sprzed budynków dworców Gdynia Główna i Gdańsk Osowa. Autobusy komunikacji zastępczej nie zatrzymują się na wysokości przystanku Gdynia Wielki Kack.

Opinie (146) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.