• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jakiego radia najczęściej słuchają mieszkańcy Trójmiasta? Są wyniki badań

Ewelina Oleksy
25 stycznia 2023, godz. 13:00 
Opinie (739)
Opublikowano nowe wyniki słuchalności stacji radiowych w Trójmieście. Opublikowano nowe wyniki słuchalności stacji radiowych w Trójmieście.

Pierwsza trójka należy do rozgłośni ogólnopolskich, które mają oddziały lokalne w Trójmieście. Ale w pierwszej dziesiątce próżno szukać np. Radia Gdańsk, które dawniej znajdowało się w czołówce takich rankingów. Komitet Badań Radiowych opublikował nowe wyniki badania Radio Track - największego realizowanego na polskim rynku.Słuchasz lokalnych rozgłośni?

Z badania słuchalności stacji radiowych w Trójmieście Radio Track Kantar Polska wynika, że w okresie od lipca do grudnia 2022 r. najchętniej słuchanym radiem było RMF FM z wynikiem 20,2 proc. To nieco mniej niż w poprzednim półroczu (od stycznia do czerwca 2022 r.), gdy wynik ten wynosił 21,7 proc. Ale nadal na tyle dużo, by zostać trójmiejskim liderem.

Na drugim miejscu znalazło się TOK FM z wynikiem 11,3 proc., a na trzecim - tuż za nim - Radio Zet - 11,1 proc.

Cała pierwsza trójka ma w Trójmieście swoich dziennikarzy, którzy przygotowują lokalne informacje do serwisów nadawanych na antenie.

Wyniki słuchalności 15 stacji radiowych, które nadają w Trójmieście. Wyniki słuchalności 15 stacji radiowych, które nadają w Trójmieście.
Na dalszych miejscach znalazły się rozgłośnie regionalne. Na szóstym miejscu jest Radio Złote Przeboje Trefl Trójmiasto (5,4 proc.). Na siódmym miejscu jest Radio Eska Trójmiasto (5,1 proc.), na ósmym RMF MAXX Trójmiasto (4,4 proc.), a na dziewiątym Radio Pogoda Gdańsk (2,9 proc.).

Radio Gdańsk poza pierwszą dziesiątkąW pierwszej dziesiątce rankingu nie znalazła się największa regionalna rozgłośnia, czyli publiczne Radio Gdańsk. Stacja z wynikiem słuchalności na poziomie zaledwie 2,6 proc. znalazła się na dwunastym miejscu w rankingu. Po piętach depcze mu już Radio Kaszebe z wynikiem 2,4 proc.Jak wynika z badań, popularność Radia Gdańsk wśród słuchaczy regularnie spada od początku 2021 r. W pierwszym półroczu 2021 r. słuchalność stacji była na poziomie 5,2 proc. W drugim półroczu wzrosła do 6,1 proc. Później - w pierwszym półroczu 2022 r. - RG zaliczyło gwałtowny spadek - słuchalność spadła do poziomu 3,3 proc. i zatrzymała się w drugim półroczu 2022 r. na poziomie 2,6 proc.

Publiczne Radio Gdańsk jest poza dziesiątką najchętniej słuchanych stacji. Znalazło się na dwunastym miejscu zestawienia. Publiczne Radio Gdańsk jest poza dziesiątką najchętniej słuchanych stacji. Znalazło się na dwunastym miejscu zestawienia.
Byłych pracowników RG wyniki badania nie dziwią.

- Jak chyba każdy były i obecny pracownik Radia Gdańsk widziałam te badania i mogę powiedzieć jedno: to jest po prostu bardzo smutne. Za "naszych czasów", a nie są one tak odległe, bo mówimy tu o latach dwutysięcznych, pracowali tu ludzie z pasją. To nie było miejsce, do którego przychodzili ludzie z nadania politycznego lub po znajomości. "Kolesiostwo" było obciachem, a za spoufalanie się z politykami lub samorządowcami po prostu traciło się tematy - komentuje nam wyniki badań jedna z byłych dziennikarek RG. - Kiedyś bycie dziennikarzem RG to był prestiż. Dziś - no cóż. Obecna ekipa zniszczyła wszystko, co było budowane latami. Oczywiście przy cichym udziale tych, którzy tam zostali. Badanie odzwierciedla obecny poziom Radia Gdańsk - dodaje.
Współpracownik Radia Gdańsk stracił pracę po podpisaniu listu ws. Lex TVN Współpracownik Radia Gdańsk stracił pracę po podpisaniu listu ws. Lex TVN

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (739)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane