• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jechała po obwodnicy rowerem i pod prąd - zapłaci 5 tys. zł kary

Ewa Palińska
3 października 2023, godz. 18:00 
Opinie (305)
Planując przejażdżkę rowerem po obwodnicy z Gdańska Osowej do Gdyni, 26-letnia Ukrainka z pewnością nie zakładała, że zapłaci za nią 5 tys. zł. Planując przejażdżkę rowerem po obwodnicy z Gdańska Osowej do Gdyni, 26-letnia Ukrainka z pewnością nie zakładała, że zapłaci za nią 5 tys. zł.

Czy można jechać po obwodnicy rowerem? 26-letnia obywatelka Ukrainy wyszła z założenia, że tak i wybrała się na nocną przejażdżkę, w dodatku pod prąd. Czujność zachowali jednak mundurowi, którzy najpierw za brak rozwagi ukarali ją mandatem w wysokości 5 tys. zł, a następnie przewieźli w bezpieczne miejsce."Ktoś jedzie obwodnicą na rowerze"Czy dostałe(a)ś kiedyś mandat za niezgodną z przepisami jazdę rowerem?

- Ktoś jedzie obwodnicą na rowerze - zgłoszenie o tej treści we wtorek 3 października otrzymał dyżurny.
Mając świadomość zagrożenia, jakie nierozważny cyklista sprowadza nie tylko na siebie, ale też na innych uczestników ruchu, na miejsce domniemanego zdarzenia natychmiast wysłał patrol drogówki.

Jadąc pod prąd, chciała dostać się z Gdańska Osowej do GdyniPolicjanci, jadąc obwodnicą, na wysokości Trasy Kaszubskiej zauważyli jadącą pod prąd kobietę.

- Okazało się, że 26-letnia obywatelka Ukrainy jechała na rowerze z Gdańska Osowej i chciała dojechać do Gdyni - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. - Kobieta w rozmowie z policjantami nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, do jakiego niewątpliwie się przyczyniła.


Podróż za... 5 tys. złFunkcjonariusze ukarali 26-letnią rowerzystkę mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł.

- Z uwagi na bezpieczeństwo 26-latki mundurowi wezwali radiowóz, do którego zmieścił się rower i przewieźli kobietę wraz z rowerem w bezpieczne miejsce - informuje KWP w Gdańsku.
Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od zachowań uczestników ruchu. Zarówno kierowcy pojazdami mechanicznymi, rowerzyści, jak i piesi, nie stosując się do obowiązujących przepisów, narażają na niebezpieczeństwo siebie oraz innych użytkowników dróg.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (305)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane