• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kładka na Ołowiankę przez całą zimę w trybie letnim

Michał Brancewicz
21 listopada 2023, godz. 07:00 
Opinie (46)

Kładka co pół godziny jest podnoszona, chociaż o tej porze roku ruch na Motławie jest znikomy.

Mieszkańcy skarżą się, że choć już dawno po sezonie, kładka na Ołowiankę wciąż działa w trybie letnim, czyli jest opuszczana i podnoszona co pół godziny. Normalnie, od listopada, powinna być na stałe opuszczona i podnoszona jedynie na prośbę jednostek pływających. Jednak prowadzony remont nabrzeży wymusił działanie według letniego harmonogramu.Z kładki na Ołowiankę:

W okresie od 1 kwietnia do 31 października kładka działa w ten sposób, że jej przęsło jest podniesione przez pierwsze 30 minut każdej godziny, a potem opuszczane - i tym samym udstępniane pieszym - na kolejne 30 min.

Z kolei od 1 listopada do 31 marca kładka zazwyczaj jest dostępna dla pieszych w ciągu całej doby z wyłączeniem zwodzeń zgłoszonych na żądanie jednostek pływających.W tym roku jest jednak inaczej.

- Kładka powinna już działać w trybie zimowym, czyli być podnoszona jedynie na żądanie. Jednak jakiś czas temu pojawiła się na niej kartka z informacją, że przeprawa działa jak w czasie letnim. Problem w tym, że ten harmonogram nie jest przestrzegany, są opóźnienia z otwieraniem i zamykaniem - poskarżyła się nam czytelniczka Trojmiasto.pl. - Z tego powodu, że kładka była podniesiona, spóźniłam się niedawno do lekarza.
  • Kartka z informacją, że kładka nadal działa w trybie letnim.
  • Kartka z informacją, że kładka nadal działa w trybie letnim.
I faktycznie, w okolicach kładki można znaleźć kartki z informacją, że w związku z modernizacją Długiego i Rybackiego PobrzeżaMapka na wniosek inwestora Urząd Morski w Gdyni wprowadził zmiany w harmonogramie. Od 7 listopada 2023 do 31 marca 2024 kładka działa w trybie letnim.

- Ze względu na trwające prace budowlane przy nabrzeżu Motławy, które prowadzone są również od strony rzeki i wymagają wykorzystania jednostek pływających, zmodyfikowany został harmonogram zwodzenia kładki na Ołowiankę. Obecnie wykonywana jest nowa konstrukcja nabrzeża poprzez m.in. betonowanie i układanie nowego zbrojenia. Część robót prowadzona jest pod wodą - informuje Patryk Rosiński, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Teraz harmonogram dla kładki uległ zmianie. Podnoszenie i opuszczanie przęsła będzie nadal odbywało się co pół godziny, ale już nie przez cały dzień, a do godz. 18, a w soboty do 15.

Godziny podnoszenia i opuszczania kładki. Godziny podnoszenia i opuszczania kładki.
Harmonogram zwodzenia kładki w poszczególne dni:
  • poniedziałek-piątek: 7-18 (po godzinie 18 kładka będzie dostępna dla pieszych i będzie zwodzona jedynie na zgłoszenie jednostek)
  • sobota: 7-15 (po godzinie 15 kładka będzie dostępna dla pieszych i będzie zwodzona jedynie na zgłoszenie jednostek)
  • niedziela: kładka dostępna dla ruchu pieszego przez cały dzień (możliwość zwodzenia jedynie na zgłoszenie jednostek)

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane