Fakty i opinie

stat

Korki na Fikakowie potrwają miesiąc krócej

Poranny korek na gdyńskim Fikakowie.

Dobra wiadomość: choć remont ul. Gryfa Pomorskiego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni ma potrwać do końca listopada, droga ma zostać udostępniona dla ruchu miesiąc wcześniej. Wykonawca - firma MTM - deklaruje zakończenie prac związanych z remontem nawierzchni na koniec października.Drogowcy, jeśli pogoda pozwoli, mają wymienić nawierzchnię na ul. Gryfa Pomorskiego do końca października.
Drogowcy, jeśli pogoda pozwoli, mają wymienić nawierzchnię na ul. Gryfa Pomorskiego do końca października. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Jak oceniasz tempo prac remontujących drogi w Gdyni?

jest zdecydowanie za wolne; praca powinna trwać cały czas, a często widać, że drogowcy się nudzą 58%
jest w normie; by remont został wykonany należycie, potrzeba czasu 28%
dobrze; widać to po innych remontach w Gdyni, chociażby na ul. Chwarznieńskiej i Estakadzie Kwiatkowskiego 14%
zakończona Łącznie głosów: 232
Przypomnijmy, że remont zaczął się w poniedziałek rano. Okoliczności jego rozpoczęcia nadal wywołują kontrowersje. Prace zaczęły się bowiem wcześniej, niż przewidywały ustalenia, a to poskutkowało, jak twierdzą kierowcy, kompletnym brakiem informacji o objazdach i utrudnieniach. Ogłoszenia o remoncie pojawiły się, ale tylko w gablotach na przystankach ZKM.

W poniedziałek na ul. Gryfa Pomorskiego paraliż był największy. Z każdym kolejnym dniem jest jednak lepiej, ponieważ ruchem na miejscu w godzinach szczytu steruje policja. Przypomnijmy, że po zmianach z bloków dojechać do ul. Chwaszczyńskiej zobacz na mapie Gdyni można objazdem przez ul. Górniczą zobacz na mapie Gdyni. W drugą stronę trzeba jechać lewym pasem ul. Gryfa Pomorskiego.

- Po tym, jak pojawiła się policja, zauważamy wyraźną poprawę. Zator rozładowuje się szybciej, ale utrudnienia nadal występują. W związku z tym firma MTM zadeklarowała, że przyspieszy tempo prac, by potrwały one najkrócej jak to możliwe - zaznacza Tomasz Krzak z ZDiZ w Gdyni.

Początkowo wymiana nawierzchni miała trwać dwa miesiące. To oznaczałoby utrudnienia przynajmniej do połowy listopada. Po sygnałach od zdenerwowanych kierowców zdecydowano, że sześć tygodni wystarczy, by samochody mogły jechać ulicą Gryfa Pomorskiego w obydwu kierunkach. Wiele, jak podkreślają robotnicy, zależy jednak od pogody, a ta w ostatnich dniach nie jest sprzyjająca.

- Później droga może być chwilowo zamykana, będzie nadal jeździł po niej ciężki sprzęt, ponieważ będą trwały prace na chodnikach, ale większych utrudnień nie należy się spodziewać - dodaje Tomasz Krzak z gdyńskiego ZDiZ.

Nie ma szans na zmiany, takie jak okresowe zamykanie drogi lub zmiana kierunku jazdy, które postuluje część kierowców.

- Obecna organizacja ruchu jest optymalna. Propozycje korekt musiałyby być na nowo analizowane, zatwierdzane. To po raz kolejny wprowadziłoby chaos - podkreśla Krzak.

Generalny remont ulicy Gryfa Pomorskiego będzie kosztował 2,5 mln zł. Wymieniona zostanie cała konstrukcja jezdni na odcinku 650 metrów wraz z chodnikami oraz doszczelniona zostanie kanalizacja.

Opinie (158) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.