• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Łatwiej znajdziesz miejsce parkingowe

Najnowszy artukuł na ten temat Czytelnik: chaos przez zmiany parkingowe
Aplikacja ma pomóc łatwiej znaleźć legalne miejsca parkingowe.
Aplikacja ma pomóc łatwiej znaleźć legalne miejsca parkingowe. fot. Raport Trojmiasto.pl

Pobiera dane z opłat wniesionych w najbliższych parkomatach, przez aplikacje mobilne, przelicza liczbę wykupionych abonamentów, a nawet wystawionych mandatów i pokazuje, czy możesz liczyć na wolne miejsce parkingowe na danym fragmencie ulicy - Gdynia zaczyna testy aplikacji ułatwiającej parkowanie, ale też... wyłapywanie uchylających się od płatności.Spieszysz się, a nie możesz znaleźć miejsca parkingowego. Co robisz?

Zobacz wyniki (1114)
W aplikacji Open InfoParking, którą można pobrać za darmo, jest kij i marchewka. Na początek marchewka:

Za korzystanie z niej nie będzie trzeba nic płacić. Ma kilka funkcji, a najważniejsza z nich to łatwiejsze znajdowanie miejsca do parkowania w Gdyni oraz szybki kontakt z zarządcą strefy, konieczny np. w przypadku wątpliwości, w którym sektorze jest kierowca i ile ma zapłacić, czy podczas zgłaszania niedziałającego parkomatu.

- Dzięki aplikacji możemy zobaczyć aktualny stan i lokalizację wolnych miejsc parkingowych, umiejscowienie parkomatów oraz informacje o cenniku i kontakcie z zarządcą strefy - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Zarząd Dróg i Zieleni testowo właśnie włączył w aplikacji Open InfoParking system naprowadzania na wolne miejsca postojowe. Testy potrwają kilka tygodni. Jeśli okażą się sukcesem, dane będą widoczne także na miejskiej stronie.

Kontroler parkowania: nie lubię cwaniaków- Dane o wolnych miejscach pochodzą z algorytmu, który przelicza informacje o zakupionych biletach w parkomacie, w aplikacji mobilnej, wykupionych na danym odcinku ulicy abonamentach oraz wystawionych zawiadomieniach. Obrazuje to na mapie za pomocą koloru od zielonego do czerwonego, wraz z prognozą i danymi historycznymi - mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Więcej zajętych miejsc, więcej kontroli opłat za parkowanieByła marchewka, więc teraz kij: dane pomogą nie tylko kierowcom, ale też kontrolerom, którzy dzięki nim będą mogli łatwiej wyłapywać uchylających się od płacenia za parkowanie w Gdyni. Trafią między innymi do pojazdów eKontroli Strefy Płatnego Parkowania, które zostaną dostarczone do Gdyni do połowy lutego, a także do kontrolerów, którzy na piechotę sprawdzają, czy wszyscy zapłacili za parkowanie.

Dostała mandat za opłacone parkowaniePrzypomnijmy, że od lipca 2021 r. kwota mandatu za brak opłaty parkingowej w Gdyni została podniesiona do 150 zł przy opłaceniu kary w ciągu siedmiu dni i 200 zł po opłaceniu jej po siedmiu dniach. Wcześniej kara wynosiła 20-50 zł.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (268)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »