Fakty i opinie

stat

Lwy niewidoczne? ZOO kupuje lunety, by można je było podziwiać

Lunety mają ułatwić zwiedzającym obserwowanie lwów, które lubią odpoczywać wśród traw i krzewów. Na stopklatce widoczne tylne łapy i ogon lwicy Berghi.
Lunety mają ułatwić zwiedzającym obserwowanie lwów, które lubią odpoczywać wśród traw i krzewów. Na stopklatce widoczne tylne łapy i ogon lwicy Berghi. fot. trojmiasto.tv

- Lwy się ukryły i nie było ich widać - skarżyło się wielu zwiedzających. Gdańskie ZOO przycinało więc na wybiegu roślinność. Tłumaczyło też, że lwy to zwierzęta, na których obserwację trzeba niekiedy poświęcić kilkanaście minut. Skarg gości jednak nie ubywało, więc ogród zoologiczny postanowił kupić lunety.Czy będziesz korzystać z lunet, żeby obserwować gdańskie lwy?

tak, znacznie zwiększą moje szanse na zobaczenie lwów 48%
raczej nie, bo pewnie będą do nich długie kolejki 33%
nie, bo przede wszystkim polegam na moim świetnym wzroku 19%
zakończona Łącznie głosów: 382
MK8: - Ta lwiarnia to pic na wodę, fotomontaż. Jak lwy są na górce, to z punktów widokowych nic nie widać.
Ania: - Wizyta u lwów zakończyła się dziecięcym rozgoryczeniem i obietnicą ponownej wizyty w warszawskim ZOO. Ten wybieg to porażka, choć rozumiem, że zwierzęta muszą mieć komfort.
Rozgoryczony: - Tak, ucz swoje dziecko, że wszystko musi mieć podane, jak na tacy. A jeśli nie, to jest rozgoryczone!
To tylko fragmenty dyskusji, które toczyły się pod artykułami o gdańskich lwach. Część komentujących narzekała, że wybieg jest źle skonstruowany i utrudnia zobaczenie lwów. Część stawała w obronie prywatności zwierząt, a do tego rugała tych, którym brakowało cierpliwości, żeby poświęcić więcej czasu na obserwację.

Wprawdzie pracownicy ZOO przycinali roślinność na wybiegu lwów, ale wielu zwiedzających nadal było niezadowolonych.

- To nie jest tak, że przychodzimy i zawsze widać zwierzęta jak na dłoni. Lwy po prostu lubią wylegiwać się i odpoczywać wśród roślinności. Czasami trzeba poświęcić kilkanaście minut, pochodzić przy wybiegu i poobserwować trochę - wyjaśnia Michał Targowski, dyrektor gdańskiego ZOO.
Tłumaczenia dyrektora nie trafiały jednak do wszystkich. Ogród zoologiczny, który z jednej strony chce zapewnić lwom dobre warunki na wybiegu, a z drugiej chce wyjść naprzeciw potrzebom gości, postanowił więc postarać się o lunety. ZOO zwróciło się do miasta, któremu podlega, o przyznanie pieniędzy z wypracowanej przez ogród nadwyżki.

- Decyzją radnych ogród otrzyma 45 tysięcy złotych na zakup sześciu lunet - wylicza Anna Dobrowolska z biura prasowego gdańskiego magistratu.
Trzy lunety mają zostać zamontowane przy wybiegu lwów, a czwarta nieopodal żyraf i zebr. Pozostałe dwie trafią przed wybieg gibonów, które lubią ukrywać się wśród liści drzew. Jak zapowiada dyrektor, z lunet będzie można korzystać za darmo.

- Powinniśmy zamontować je najpóźniej na początku grudnia. Mamy nadzieję, że będą służyły zwiedzającym przez długie lata - kończy Targowski.
Przeczytaj też: 400 kiszek pomoże oliwskim stawom

Zobacz, co porabiają Gryzelda i Filip, kiedy są w domku

Opinie (118) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.