Fakty i opinie

Nagrali złodzieja-sprintera. "Wyfrunął ze sklepu"


W żartobliwy sposób do kradzieży butelki whisky i dwóch paczek papierosów podeszli właściciele sklepu osiedlowego w BrzeźnieMapka. W mediach społecznościowych opublikowali film, na którym zamaskowany sprawca zabiera alkohol i papierosy, a następnie wybiega ze sklepu. - Pan Okular-Czapeczka uzyskał minimum olimpijskie i z rekordowym wynikiem 145,97 (polskich złotych) wręcz wyfrunął z naszego sklepu - czytamy w opisie filmu udostępnianego w mediach społecznościowych.Jesteś świadkiem drobnej kradzieży w sklepie. Co robisz?

próbuję zatrzymać złodzieja na własną rękę 21%
proszę o pomoc inne osoby 6%
informuję dyskretnie pracowników sklepu 51%
udaję, że nic nie widzę, po co się narażać? 22%
zakończona Łącznie głosów: 770
Sklep Bimbeer w Brzeźnie otwarto w ubiegłym roku w pasażu handlowym przy ul. Gałczyńskiego. Jego właścicielem jest Piotr Zeszutek, rugbista Ogniwa Sopot i kapitan reprezentacji Polski.

I pewnie dlatego ostatni post o kolejnej kradzieży w jego sklepie przypomina żartobliwą depeszę z aren sportowych niż tzw. kryminałkę, publikowaną przez biuro prasowe komendy miejskiej.

- Igrzyska w Tokio już blisko. Pan Okular-Czapeczka uzyskał minimum olimpijskie i z rekordowym wynikiem 145,97 (polskich złotych) wręcz wyfrunął z naszego sklepu w Brzeźnie. Tak mu się spieszyło do Tokio, że sponsorowany przez firmę Adidas olimpijczyk po prostu zapomniał zapłacić za whisky i dwie ramki Marlboro. Wierzymy, że to nie dla niego, gdyż sportowcy nie piją i nie palą, a nawet jeśli, to zawsze płacą, i to z napiwkiem (coś o tym wiemy). Tak że, drodzy fani Bimbeerka, prosimy, abyście udostępnili, gdzie się da, może jakoś uda się do niego dotrzeć i nasz sprinter dobiegnie do nas w celu uregulowania rachunku. W innym przypadku napiszemy drugą część tutorialu pt.: "Jak okraść sklep?" - napisali właściciele sklepu w opisie filmu.
To nie pierwsza wizyta złodziei w tym sklepie. W marcu do sklepu w Sopocie weszła para oszustów i metodą "na rozmienienie 500 zł" najpierw odwróciła uwagę sprzedawcy, a następnie oszukała go na kilkaset złotych.

Wideo archiwalne oszustwa w Sopocie- Zarówno w przypadku oszustwa w Sopocie, jak i ostatniej kradzieży w Brzeźnie dostajemy sygnały od ludzi, którzy kojarzą sprawców - mówi Piotr Zeszutek. - Na bieżąco weryfikujemy te informacje. Bardziej w całej sprawie nagłośnienia tych incydentów chodzi o napiętnowanie tych czynów i ostrzeżenie innych przedsiębiorców, by mieli się na baczności.
Złodzieje nie zniechęcają właściciela do handlu. Wkrótce sieć sklepów Bimbeer powiększy się o trzecią placówkę. Nowy sklep z kraftowymi piwami za kilka tygodni otworzy się w Letnicy.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (107)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »