• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nie wszystko złoto, co się świeci. Złodzieje ukradli pusty sejf

bra
6 lipca 2023, godz. 12:30 
Opinie (115)
Choć wyniesiony z mieszkania sejf okazał się pusty, złodzieje i tak ukradli przedmioty o wartości ok. 20 tys. zł. Choć wyniesiony z mieszkania sejf okazał się pusty, złodzieje i tak ukradli przedmioty o wartości ok. 20 tys. zł.

- Jak oni mają szuflady pełne biżuterii, to co muszą mieć w sejfie! - tak mógł wyglądać dialog między dwoma włamywaczami, którzy okradli mieszkanie na VII Dworze w Gdańsku. Ale choć zabrali dobra o wartości 20 tys. zł, to wyniesiony przez nich sejf okazał się pusty.Co najcenniejszego można ukraść z twojego domu?

Do kradzieży doszło pod koniec maja. Łupem rabusiów padło wyposażenie mieszkania w dzielnicy VII Dwór w Gdańsku. Złodzieje weszli do niego po zdemontowaniu wkładki w drzwiach wejściowych.

Następnie ukradli biżuterię, router do internetu oraz sejf. Ten ostatni, choć warty był ok. 500 zł, akurat okazał się pusty.

Właściciel oszacował swoje straty na 20 tys. zł.Dwóch zatrzymanych w wieku 16 i 19 latPolicjanci z komisariatu w Oliwie dość szybko ustalili, że za włamanie odpowiadają dwie osoby. W ostatni poniedziałek złapali pierwszego podejrzewanego. Był nim 19-latek, którego zatrzymano na ul. CzajkowskiegoMapka na Suchaninie.

Miesiąc po włamaniu do mieszkania zatrzymani pierwszego ze sprawców, 19-latka z Gdańska. Drugiego, 16-latka, zatrzymano kilka godzin później. Miesiąc po włamaniu do mieszkania zatrzymani pierwszego ze sprawców, 19-latka z Gdańska. Drugiego, 16-latka, zatrzymano kilka godzin później.
Kilka godzin później zatrzymali drugiego ze sprawców. Ponieważ jest on nieletni, ma dopiero 16 lat, doprowadzili go do policyjnej izby dziecka.

Skradzione dobra znalezione w lombardachChoć od kradzieży minął ponad miesiąc, udało się odzyskać część skradzionej biżuterii. Odnaleziono ją w w dwóch lombardach, do których zanieśli ją młodzi złodzieje.

16-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego i o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich. Podejrzany 19-latek usłyszał dwa zarzuty za kradzież i kradzież z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

bra

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane