• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nietrzeźwy 19-latek zdawał egzamin na prawko

ewel
25 sierpnia 2023, godz. 12:00 
Opinie (156)
Egzaminator dopiero podczas rozmowy z kursantem wyczuł od niego zapach alkoholu. Zdjęcie ilustracyjne. Egzaminator dopiero podczas rozmowy z kursantem wyczuł od niego zapach alkoholu. Zdjęcie ilustracyjne.

Nie tylko nie zdał egzaminu na prawo jazdy, ale narobił sobie przy okazji kłopotów. W efekcie może szybko za kółko nie wsiąść. Mowa o 19-letnim kursancie, który L-kę prowadził pod wpływem alkoholu, bo dzień wcześniej ostro zabalował.Zdawałe(a)ś kiedyś jakiś egzamin na rauszu?

W czwartek, 24 sierpnia, gdańska drogówka zatrzymała 19-latka, który będąc pod wpływem prawie 0,3 promila alkoholu, przystąpił do egzaminu na prawo jazdy.

- Wczoraj o godz. 16:45 policjanci zostali skierowani przez oficera dyżurnego na ul. OkopowąMapka. Ze zgłoszenia wynikało, że egzaminator przerwał egzamin na ul. Żabi KrukMapka, ponieważ podejrzewał, że kandydat na kierowcę może być pod wpływem alkoholu - informuje st. sierż. Justyna ChabowskaWRD KMP w Gdańsku.


Niedoszły kierowca dzień wcześniej imprezował do nocyNa miejscu mundurowi ustalili, że egzaminator dopiero podczas rozmowy z kursantem wyczuł od niego zapach alkoholu. Natychmiast polecił mu, aby zatrzymał osobową kię, którą jechali, i sam usiadł za kierownicą.

Funkcjonariusze przebadali 19-latka z Gdańska alkomatem. Mężczyzna przyznał, że dzień wcześniej był na urodzinach i do godz. 2:30 spożywał alkohol. Nic dziwnego, że urządzenie wykazało, że jest "po spożyciu".

Kandydatowi na kierowcę grozi teraz kara aresztu, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (156)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane