• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowi deweloperzy będą budować na pasie startowym

Michał Brancewicz
6 lutego 2024, godz. 07:00 
Opinie (522)
Deweloperzy, którzy mają tereny na pasie startowym. Deweloperzy, którzy mają tereny na pasie startowym.

Którzy deweloperzy będą budować na pasie startowym na Zaspie? Deweloper Spravia odsprzedał część działek na pasie startowymMapka innym inwestorom. Stef-Bud z Warszawy ma już zgodę na wybudowanie dwóch budynków. Natomiast Robyg złożył niedawno wniosek o pozwolenie na zabudowę swojej części.
Kto wybudował dom/mieszkanie, w którym żyjesz?

Część dawnego pasa startowego o powierzchni 51 tys. m kw., między ul. Hynka a al. Jana Pawła II, kupił w 2015 r. Budimex Nieruchomości za 11 mln euro.

Nowi deweloperzy będą budować na pasie startowym na ZaspieStudio Kwadrat przygotowało koncepcję zabudowy dla dewelopera. Pod nią zmieniony został miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który został przyjęty w maju 2022 r.

Poszczególnie obszary mają określoną wysokość zabudowy.

Maksymalna wysokość zabudowy w poszczególnych obszarach pasa startowego na Zaspie. Maksymalna wysokość zabudowy w poszczególnych obszarach pasa startowego na Zaspie.
Wcześniej, bo na początku 2019 r., Budimex Nieruchomości rozpoczął budowę dwóch z czterech 17-piętrowych wież osiedla Zaspa VVita od strony Hynka.

Zanim wieże zostały ukończone, w połowie 2021 r., deweloper został przejęty przez czeski fundusz Crestyl Group i zmienił nazwę na Spravia. Od tego czasu nie rozpoczął kolejnych inwestycji na pasie startowym.

Deweloperzy z Trójmiasta mają nowych właścicieli Deweloperzy z Trójmiasta mają nowych właścicieli


- Nasze plany dotyczące rewitalizacji nieczynnego pasa na Zaspie pozostają bez zmian. Chcielibyśmy, aby miejsce to stało się mieszkaniową wizytówką dzielnicy - mówi Andrzej Miś, rzecznik firmy Spravia. - Jednocześnie przyglądamy się innym opcjom - w tym sprzedaży wybranych działek bądź współpracy biznesowej z innymi partnerami. Procesy te jeszcze trwają. Ze względu na obowiązujące nas umowy poinformujemy o nich dopiero po ich sfinalizowaniu.

Pozwolenie na budowę dwóch nowych budynkówTo, że Spravia wstrzymała się na razie z inwestycjami, nie oznacza, że nic na pasie startowym nie będzie się działo.

  • Koncepcja zabudowy pasa startowego na Zaspie.
  • Koncepcja zabudowy pasa startowego na Zaspie.
  • Koncepcja zabudowy pasa startowego na Zaspie.
  • Koncepcja zabudowy pasa startowego na Zaspie.
20 grudnia 2023 r. Stef-Bud Nieruchomości otrzymał pozwolenie na budowę dwóch budynków na terenie byłego pasa startowegoMapka. Firma powiązana jest z kancelarią adwokacką Stefański i Wspólnicy z Warszawy.

Za projekt odpowiada Jacek Droszcz ze Studia Kwadrat, które przygotowało całą koncepcję dla pasa.

Zapytaliśmy inwestora o szczegóły dotyczące nowych budynków. W odpowiedzi otrzymaliśmy wiadomość, że opowie o wszystkim w pierwszych dniach marca.

Robyg czeka na pozwolenie na budowęZ kolei 12 stycznia 2024 r. spółka Projekt Zaspa powiązana z Robygiem złożyła wniosek o pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych z usługami, wbudowanymi garażami, miejscami postojowymi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na terenie pasaMapka.

W tym przypadku projekt przygotował Jerzy Wolski z pracowni Wolski Architekci, która współpracowała ze Studiem Kwadrat przy opracowywaniu koncepcji dla pasa startowego.

- Potwierdzamy, że Robyg jest właścicielem działki, natomiast na tym etapie nie chcemy udzielać odpowiedzi na pozostałe pytania - ucina biuro prasowe dewelopera.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (522)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane