• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

O zmianach klimatu podczas spaceru w Oliwie

Rafał Borowski
15 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Jednym z miejskich działań na rzecz przystosowania się do zmian klimatycznych jest budowa ogrodów deszczowych. Na zdjęciu pierwsze tego typu miejsce w Gdańsku, które zostało otwarte w sierpniu 2018 r. przy skrzyżowaniu ulic Kaczeńce i Wosia Budzysza na Stogach. Jednym z miejskich działań na rzecz przystosowania się do zmian klimatycznych jest budowa ogrodów deszczowych. Na zdjęciu pierwsze tego typu miejsce w Gdańsku, które zostało otwarte w sierpniu 2018 r. przy skrzyżowaniu ulic Kaczeńce i Wosia Budzysza na Stogach.

Będzie zarówno o zmianach klimatu, jak i lokalnych próbach przeciwdziałania ich skutkom. W najbliższy czwartek, 16.07.2020 r., o godz. 17 rozpocznie się spacer z cyklu "Robi się gorąco. Sąsiedzkie koło ratunkowe dla klimatu". Potrwa ok. 1,5 godziny, a jego trasa będzie wiodła po projektowanym zespole przyrodniczo-krajobrazowym w Oliwie. Wstęp wolny.



Czy interesujesz się zmianami klimatu?

Jeśli interesujesz się skutkami zmian klimatu i chcesz porozmawiać na ten temat z ekspertami, nie powinno cię tam zabraknąć. Mowa o spacerze miejskim "Robi się gorąco. Sąsiedzkie koło ratunkowe dla klimatu", który odbędzie się w najbliższy czwartek, 16 lipca.

Urzędnicy z Wydziału Środowiska



Warto podkreślić, że dyskusja podczas spaceru nie będzie miała charakteru wyłącznie teoretycznego. Uczestnicy spaceru będą mieli możliwość kontaktu z osobami, które mają kompetencje do realnych działań w zakresie przeciwdziałania skutkom zmian klimatu. Być może podczas rozmowy z nimi uda się także przekonać ich do jakiegoś oryginalnego i skutecznego przedsięwzięcia.

- Zaczyna się robić naprawdę gorąco. Skutki katastrofy klimatycznej są coraz bardziej odczuwalne, również w miastach. Ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak ulewne deszcze, bardzo silne wiatry, fale upałów zdarzają się coraz częściej, również w Gdańsku. Porozmawiamy o tym, jak Gdańsk dba o zieleń w mieście w kontekście skutków zmian klimatu. Będzie to świetna okazja, aby zadać przedstawicielom Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku dotyczące tej problematyki pytania - zachęca Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Poznaj teren nowej atrakcji w Oliwie



Spacer rozpocznie się o godz. 17 przy bramie głównejMapka parku Oliwskiego i potrwa ok. 1,5 godz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a uczestnicy nie muszą rejestrować wcześniej swojej obecności. Co ciekawe, podczas spaceru będzie można nie tylko porozmawiać o kwestiach związanych z klimatem, ale również zapoznać się z terenem planowanego obszaru ochrony przyrody. Uwaga: organizatorzy zwracają uwagę, że trasa nie jest przystosowana dla dziecięcych wózków oraz osób niepełnosprawnych.

- Spacer będzie przebiegać po terenie projektowanego zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Dwory Oliwskie" w Oliwie, którego większość znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pracownicy Wydziału Środowiska, którzy poprowadzą spacer, tak wyznaczyli jego trasę, aby pokazać walory przyrodnicze tego terenu i opowiedzieć, jak zmiany klimatu mogą na niego wpłynąć. Porozmawiamy również o tym, jakie rozwiązania mające na celu ochronę tego terenu przed degradacją są wpisane do Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu - uzupełnia Sieliwończyk.
Cykl spacerów będzie odbywać się w ramach projektu "Klub Sąsiedzki KULTURA - Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście", dofinansowanego ze środków miejskich. Wydarzenie wspierają Młoda Zaraza oraz Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - Trójmiasto. Terminy kolejnych spacerów zostały wyznaczone na 30 lipca i 13 sierpnia.

Wydarzenia

Robi się gorąco - spacer miejski po Gdańsku

spacer

Miejsca

Opinie (132) 2 zablokowane

  • mnie betonu, więcej terenów zielonych

    • 4 0

  • Szkoda...

    Szkoda że człowiek nie ma wpływu na klimat, wtedy zrobilibysmy sobie tropik w Polsce jak to już kiedyś było...

    • 0 0

  • Zlikwiducie miasteczko "dacz" w Dolinie Radości

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane