• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Pierwsze próby zwodzenia mostu Stągiewnego

as
22 lipca 2022, godz. 13:00 
Opinie (62)
Najnowszy artykuł na ten temat Most Stągiewny dla samochodów od października
  • Testy zwodzenia mostu Stągiewnego odbyły się w czwartek, 21 lipca.
  • Most Stągieewny zostanie udostępniony mieszkańcom na początku sierpnia.

W czwartek, 21 lipca, w okolicy Wyspy Spichrzów odbyły się pierwsze próby zwodzenia mostu StągiewnegoMapka. Testy zwodzenia przęsła oznaczają, że budowa mostu jest już w końcowej fazie i w następnych tygodniach zostanie on udostępniony do użytku nie tylko pieszego, ale pomoże też wodniakom.Jak podoba ci się nowy most Stągiewny?

Jeszcze nie tak dawno, bo 5 lipca, informowaliśmy o tym, że most Stągiewny został udostępniony pieszym. Teraz prace przy moście weszły w kolejny - końcowy - etap, bo właśnie ruszyły próby zwodzenia. Mieszkańcy i turyści, którzy w czwartek spacerowali m.in. ul. Stągiewną, na pewno dostrzegli ogromne przęsło mostu uniesione ku górze. Przęsło w nietypowej pozycji zauważyli również nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Za nadesłane informacje oraz zdjęcia dziękujemy.

11:43 21 LIPCA
Skopiowano

Most Stągiewny po raz pierwszy w górze (122 opinie)

fot. Marek Bumblis

W czwartek przed południem zwodzone przęsło Mostu Stągiewnego po raz pierwszy zostało podniesione. Na moście, którego otwarcie planowane jest na 3 sierpnia trwają obecnie testy technologiczne.
fot. Marek Bumblis

W czwartek przed południem zwodzone przęsło Mostu Stągiewnego po raz pierwszy zostało podniesione. Na moście, którego otwarcie planowane jest na 3 sierpnia trwają obecnie testy technologiczne.


W sierpniu oficjalne otwarcie zwodzonego Mostu StągiewnegoOficjalne otwarcie zmodernizowanej przeprawy, połączone ze zwodzeniem mostu, nastąpi na początku sierpnia 2022 r., co oznacza oddanie mostu do użytku zgodnie z zaplanowanym terminem.

Próby technologiczne - ze względu na Jarmark św. Dominika - zostały rozplanowane w taki sposób, by nie kolidowały z tym wydarzeniem. Kładka tymczasowa zostanie zdemontowana dopiero po zakończeniu imprezy jarmarkowej.

Więcej informacji o moście Stągiewnym znajdziecie TUTAJ.

as

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane