Fakty i opinie

stat

Próbował okraść... odkurzacz samochodowy

Nogi wystające z ogromnego odkurzacza samochodowego zobaczył po przyjściu do pracy pracownik myjni samochodowej w Gdańsku. Należały do złodzieja, który przy pomocy młotka, dłuta i śrubokrętu włamał się do urządzenia i ukradł z niego... 12 zł.Odkurzacz, do którego włamał się 28-latek.
Odkurzacz, do którego włamał się 28-latek. fot. KMP w Gdańsku
Pracownik myjni zatrzymanego przez siebie złodzieja przekazał policjantom. Ci z kolei przeszukali mężczyznę. Pod kurtką schowany miał śrubokręt, zaś w kieszeni 12 zł w bilonie - tylko tyle udało mu się skraść z maszyny, do której się włamał.

Przy odkurzaczu leżał też młotek, a w środku policjanci znaleźli dłuto. Najprawdopodobniej mężczyzna podważył za pomocą narzędzi obudowę urządzenia, odchylił blachę i wgramolił się do środka, skąd próbował wyciągnąć znajdujący się tam bilon.

W chwili zatrzymania mężczyzna miał około promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kiedy przejrzano monitoring okazało się, że ten sam 28-latek z Gdańska odwiedził myjnię dwa razy. Włamał się do odkurzacza na godzinę przed otwarciem stacji, po czym, po kilkudziesięciu minutach wrócił i wgramolił się do maszyny ponownie.

- Na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Nie przyznał się do winy. To osoba, która była już wcześniej notowana za włamania - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Jak ustaliliśmy, 28-latka policja zatrzymała ostatnio 1 lutego, kiedy wszedł do remontowanego budynku na terenie Nowego Portu i próbował wynieść z niego elektronarzędzia. Wówczas też został zatrzymany przez samych poszkodowanych, czyli przez właścicieli narzędzi.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (97)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.