• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pusty plac przy plaży. Nie ma imprez, ale parkingu też nie będzie

Michał Sielski
6 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Na placu Wolnej Ukrainy próżno szukać odpoczywających. Na placu Wolnej Ukrainy próżno szukać odpoczywających.

- Dlaczego nie możemy parkować przy plaży Śródmieście, na byłym parkingu, który obecnie jest placem Wolnej UkrainyMapka, skoro od początku wakacji nie odbywają się tam żadne imprezy? - pytają kierowcy z Gdyni. - W sierpniu będzie wystawa plenerowa - odpowiadają urzędnicy.Przeszkadza ci brak parkingu przy plaży?

Przypomnijmy:

  1. Ogólnodostępny parking przy ul. Zawiszy Czarnego w Gdyni zamknięto w 2020 r.
  2. Teren ożył w sezonie letnim 2021 r., gdy został ochrzczony przez władze Gdyni "strefą relaksu". Stanęła tam miniscena, na której odbywały się koncerty, można było poleżeć na leżakach i posiedzieć na kontenerach.
  3. Rozrywkę na placu organizował Blues Club.
  4. Urzędnicy wyjaśniali, że miasto wspiera artystów w ramach pomocy po pandemii.

Historia zmian na placu przy plaży w GdyniStrefa relaksu w 2021 r. na placu przy plaży w Gdyni


Po wakacjach usunięto z tego miejsca część asfaltu, pojawiły się m.in. ławki i trawa z rolki. Całkowity koszt zagospodarowania zieleni wraz z usunięciem nawierzchni asfaltowej wyniósł 110 tys. zł.

Parkingu nie ma, wypoczywających też nieAle przez długie miesiące nic się nie działo. Przez pierwsze tygodnie wakacji także. Próżno też szukać chętnych, którzy odpoczywają na ławkach pomiędzy asfaltem i trawnikami w pełnym słońcu, zwłaszcza że 50 metrów dalej jest plaża z kawiarniami i barami.

- Parkować nadal jednak nie można. Przecież to kompletnie bez sensu! Nie można powiedzieć: dobra, nie wyszło, przywracamy parking? Nawet jeśli z okazji imprez byłby zamykany na weekendy. W okolicy naprawdę nie ma miejsc, a płatny parking pod Teatrem Muzycznym jest bardzo często wypełniony w 100 proc. Kiedy będziemy mogli znowu parkować na parkingu, który nie pełni żadnej funkcji, a dla kierowców jest zamknięty? - pyta pan Sylwester z Gdyni.

Urzędnicy nie pozostawiają złudzeń. Będzie wystawa plenerowa- Tak jak informowałam wcześniej, w związku z ograniczeniem środków budżetowych w tym roku, Wydział Kultury nie planuje regularnych wydarzeń na placu Wolnej Ukrainy. Nie wpłynęły też do nas oferty programowe na realizację projektów w tym miejscu. Jedynie w ramach Nagrody Literackiej Gdynia zorganizowana będzie wystawa plenerowa. Od 19 sierpnia zostaną pokazane prace grafików wyłonione w drodze konkursu: "Na stronie". Wystawa corocznie towarzyszy Nagrodzie Literackiej Gdynia i zmienia swoją lokalizację w zależności od tego, gdzie odbywa się w danym roku festiwal "Miasto słowa" - mówi Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (756)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane