Fakty i opinie

stat

Romuald Koperski przerywa samotny rejs przez Pacyfik

Romuald Koperski w poniedziałek przerwał swój rejs po Oceanie Spokojnym.
Romuald Koperski w poniedziałek przerwał swój rejs po Oceanie Spokojnym. mat. własne

Romuald Koperski przerywa swój rejs łodzią wiosłową przez Ocean Spokojny. Jak tłumaczy: - Niestety siły natury są silniejsze od ludzkich planów.Czy interesuje cię bicie rekordów?

tak, zwłaszcza jeśli biją je mieszkańcy Trójmiasta 26%
tak, bez względu kto się ich podejmuje 13%
nie specjalnie, ale jeśli mnie coś zainteresuje, to czemu nie? 31%
nie, w ogóle mnie to nie interesuje 30%
zakończona Łącznie głosów: 348
Trójmiejski podróżnik Romuald Koperski, który na początku lipca wyruszył w samotny rejs łodzią wiosłową przez Ocean Spokojny, podjął decyzję o przerwaniu wyprawy i przesunięciu jej na wiosnę. O powodach swojej decyzji napisał na swojej stronie: transpacyfiksolo.pl

"Mając na uwadze negatywne rekomendacje firmy NavSim oraz zespołu brzegowego - kpt. ż.w. Andrzeja Królikowskiego, Romuald Koperski rozważa przesunięcie rejsu przez Ocean Spokojny na wiosnę, istnieje bowiem uzasadniona obawa, że łódź nie zdoła dotrzeć do celu przed zimą. Niestety siły natury są silniejsze od ludzkich planów. Wydaje się to jedynym rozsądnym wyjściem."

Wyprawa przez Pacyfik już wcześniej była przekładana. Początkowo rejs miał się rozpocząć 25 czerwca, ale ze względu na niepogodę przesunięto go na 5 lipca. W ciągu prawie 180 dni trójmiejski podróżnik, zapalony żeglarz i miłośnik bicia rekordów Guinnessa miał pokonać blisko 12 tys. km i pod koniec listopada dotrzeć do wybrzeży USA na wysokości San Francisco.

Na razie nie wiadomo, kiedy rejs będzie kontynuowany. Gdyby rejs doszedł do skutku, a wioślarz dopłynął do celu podróży, byłby trzecim człowiekiem na świecie, który pokonał taki dystans samotnie w łodzi wiosłowej.

Romuald Koperski na wodach Zatoki Gdańskiej podczas wypróbowywania łodzi wiosłowej, którą wyruszył w rejs z Azji do Stanów Zjednoczonych.

Opinie (78) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.