Fakty i opinie

stat

Rozpoczął się montaż 40-metrowego masztu na Grodzisku w Gdańsku

Trwa montaż masztu na Grodzisku w Gdańsku.


Rozpoczął się montaż wysokiego masztu, na którym już niebawem zawiśnie flaga Polski. Koszt postawienia konstrukcji na gdańskim Grodzisku zobacz na mapie Gdańska wyniesie 425 tys. zł. W sumie do 11 listopada w różnych częściach Gdańska pojawi się 11 masztów, co ma związek z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.Jak oceniasz pomysł postawienia 11 masztów?

dobry sposób na podkreślenie ważnego wydarzenia 39%
mam mieszane uczucia, bo wyszło drogo 41%
źle, będą psuły panoramę miasta 20%
zakończona Łącznie głosów: 2772
O planach postawienia masztów pisaliśmy na początku marca tego roku. Do tej pory zamontowane zostały cztery 18-metrowe słupy przy Ergo Arenie zobacz na mapie Gdańska, a kolejnych siedem czeka na swoją kolej.

Właśnie rozpoczął się montaż najbardziej okazałego masztu. Będzie on mierzył 42 metry wysokości o stanie na Grodzisku, w pobliżu Góry Gradowej.

- We wtorek rozpoczął się montaż pierwszego 21-metrowego elementu, na następny dzień, o ile pogoda pozwoli, zaplanowany jest montaż drugiej części o tej samej długości - mówi Agnieszka Zakrzacka z DRMG.
Koszt postawienia masztu na Grodzisku wyniesie 425 tys. zł.

Najpóźniej do 11 listopada po trzy maszty pojawią się również na Ołowiance zobacz na mapie Gdańska (16 m) i węźle Groddecka zobacz na mapie Gdańska (18 m). Będą na nich powiewały flagi Polski, Gdańska i Unii Europejskiej.

Koszt zainstalowania wszystkich masztów pochłonie 675 tys. zł.

Opinie (297) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.