• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Siódmy dzień protestów w Trójmieście w sprawie aborcji

Rafał Borowski
28 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
aktualizacja: godz. 22:26 (28 października 2020)
Najnowszy artykuł na ten temat "Marsz dla Izy" przeszedł przez Gdańsk

Zobacz protest we Wrzeszczu z lotu drona

W Trójmieście trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To już siódmy dzień, gdy na ulice wychodzą protestować przeciwnicy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, na mocy którego zlikwidowano możliwość aborcji z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Relacjonowaliśmy wydarzenia na żywo.Jesteś na proteście? Poinformuj nas, co się dzieje! Relacja naszych czytelników w Raporcie z Trójmiasta. Zobacz planowane manifestacje i pikiety w obronie praw kobiet w naszym Kalendarzu wydarzeń.


Aktualizacja, godz. 22:30: Przy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu wciąż słychać mnóstwo klaksonów. Nic nie wskazuje na to, aby protest w tej części Trójmiasta rychło się zakończył. Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią organizatorów ma on potrwać co najmniej do godz. 23:30.Aktualizacja, godz. 22:10: Protesty w Gdyni rozładowały się. Większość uczestników udała się już do domów. Natomiast w Gdańsku - a dokładnie przy centrum handlowym Manhattan we Wrzeszczu - wciąż przebywa tłum manifestujących. Obecny charakter tego zgromadzenia trudno jednak określić mianem protestu. Według wstępnych szacunków w kulminacyjnym momencie na proteście we Wrzeszczu wzięło udział ok. 5 tys osób.

Al. Grunwaldzka na wysokości skrzyżowania z ul. Jaśkowa Dolina wciąż jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Kilkaset metrów dalej, na wysokości skrzyżowania z al. Żołnierzy Wyklętych, pojawiła się kolumna kierowców, którzy trąbią na znak wsparcia protestujących.

Policja ocenia dzisiejsze zgromadzenia jako spokojne, nie odnotowano żadnych poważnych incydentów

Kierowcy trabią przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Żołnierzy Wyklętych


Aktualizacja, godz. 20:00: W Gdyni w kierunku radiowozu zostało rzucone jajko. Stróże prawa nie odpowiadają na zaczepki. Ul. Władysława IV wciąż jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Niektórzy z manifestujących weszli na samochody i odpalili race.

Odpalenie rac na Władysława IV w Gdyni


Aktualizacja, godz. 19:50: Tłum przy centrum handlowym Manhattan we Wrzeszczu nie zmniejsza się. Protest przyjął imprezowy charakter. Manifestujący tańczą w rytm w muzyki puszczanej z głośników oraz skandują.

Aktualizacja, godz: 19:19: Manifestanci we Wrzeszczu odpalili race. Nic nie wskazuje na to, by demonstracja miała w najbliższym czasie wygasnąć.

Aktualizacja, godz. 18:58: Właśnie zakończyliśmy naszą transmisję wideo na żywo. Jej przebieg można odtworzyć na samym dole artykułu.

Aktualizacja, godz. 18:50: Na placu Przyjaciół Sopotu w centrum Sopotu zebrało się kilkaset osób. Ten protest ma zdecydowanie najspokojniejszy charakter. Na ścianie kamienicy przy ul. Podjazd są wyświetlane protestacyjne grafiki. Natomiast w Gdyni tłum przeszedł ul. Śląską na ul. Morską, gdzie stoi na wysokości dworca kolejowego PKP. Na czele kolumny maszerowali mężczyźni, niosący leżącą na drzwiach kukłę kobiety.

Projekcja na ścianie kamienicy przy ul. Podjazd w Sopocie


Aktualizacja, godz. 18:45: Na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Jaśkowa Dolina we Wrzeszczu zebrało się ok. 2 tys. osób. Tłum skanduje wulgarne hasła: "Jeb*ć PIS" czy "Jeb*ć i się nie bać".

Aktualizacja, godz. 18:20: Na placu Przyjaciół Sopotu zebrała się stosunkowo niewielka grupa protestujących. Wśród nich jest obecny prezydent miasta Jacek Karnowski. Kilkaset metrów dalej, pod kościołem św. Jerzego w Sopocie, zebrała się grupka osób, które ochraniają wejście do świątyni. Kontrmanifestanci odmawiają różaniec.Chronią wejścia do kościoła św. Jerzego w Sopocie i modlą się


Aktualizacja, godz. 18:15: Kolumna protestujących przemieszcza się właśnie ul. Śląską w Gdyni w kierunku dworca kolejowego.


Aktualizacja, godz. 18:00: Ul. Władysława IV w Gdyni została zablokowana w obu kierunkach przez protestujących.

Zablokowana Władysława IV w Gdyni


Aktualizacja, godz. 17:50: Tłum uczniów zablokował skrzyżowanie al. Grunwaldzkiej z ul. Jaśkowa Dolina we Wrzeszczu. Główny trakt komunikacyjny Gdańska jest nieprzejezdny zarówno w kierunku centrum, jak i Oliwy. Na miejscu są policjanci z drogówki, którzy kierują objazdami.

Aktualizacja, godz. 17:45: Kolumna protestujących kierowców przemieszcza się w ul. Morską w Gdyni. Zamierzają dostać się na Obwodnicę Trójmiasta.

Aktualizacja, godz. 17:30: Kolumna protestujących uczniów, która wyruszyła spod gmachu Rady Miasta Gdańska, dotarła właśnie do Wrzeszcza. Uczestnicy znajdują się właśnie na al. Grunwaldzkiej przy Manahattanie. Jezdnia w kierunku Oliwy jest nieprzejezdna.Aktualizacja, godz. 17:20: Pod klubokawiarnią Ziemia przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Jaśkowa Dolina trwa już zbiórka protestujących, którzy wezmą udział w wydarzeniu pod hasłem Protest we Wrzeszczu. Wśród zebranych są osoby wyposażone w instrumenty, które rozpoczęły głośny happening.

Happening we Wrzeszczu


Aktualizacja, godz. 16:55: W Gdyni na ul. Władysława IV rozpoczął się strajk samochodowy.Aktualizacja, godz. 16:50: Grupa kierowców blokuje pas ul. Morskiej w Gdyni w kierunku Rumi, na wysokości stacji paliw BP.


Aktualizacja, godz. 16:45: Na ul. Starowiejskiej w Gdyni pojawił się tłum manifestantów.

Aktualizacja, godz. 16:18: Grupa ok. 2 tys. uczniów wyruszyła właśnie spod budynku Rady Miasta w kierunku Wrzeszcza.

Młodzież wyruszyła spod Rady Miasta Gdańska


Aktualizacja, godz. 16:13: Kolumna manifestantów, która zmierza w kierunku budynku Rady Miasta Gdańska, zablokowała Podwale Grodzkie w kierunku Oruni. To właśnie pod siedzibą miejskich rajców u zbiegu Huciska i Wałów Jagiellońskich wyznaczono miejsce zbiórki jednego z największych protestów w Gdańsku.


W środę przypada już siódmy dzień protestów, które wybuchły po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Przypomnijmy, że w czwartek, 22 października, zapadło orzeczenie, zgodnie z którym aborcja w przypadku zaistnienia prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu została uznana za niezgodną z Konstytucją RP.

Wszystkie relacje z protestów w obronie praw kobietW Trójmieście zaplanowano aż 18 protestów. Pierwszy z nich odbył się jeszcze przed południem na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Ok. godz. 11 studenci zebrali się pod gmachem Biblioteki Głównej, gdzie odbył się wiec. Następnie przeszli pod nowy rektorat, a następnie się rozeszli.To niejedyny głos sprzeciwu, który wypłynął ze środowiska akademickiego. O godz. 14 rozpoczął się Strajk studentów Politechniki Gdańskiej, którzy zebrali się w parku przed budynkiem gmachu głównego. Stamtąd przemaszerowali al. Zwycięstwa na protest główny, który rozpoczął się o godz. 16 w centrum miasta.

Oprócz tego wśród dzisiejszych zgromadzeń znalazły się m.in. Gdański strajk uczniowski, który zbierze sie o godz. 16 pod Nowym Ratuszem, Rodzinny protest w Sopocie, który zbierze się o godz. 18 pod kościołem św. Jerzego czy Protest we Wrzeszczu, który zbierze się o godz. 18 o przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Jaśkowa Dolina. Warto wspomnieć, że uczestnicy ostatniego z wymienionych wydarzeń zamierzają zablokować wspomniane skrzyżowanie, na którym jego uczestnicy zamierzają tańczyć do muzyki puszczanej z pobliskiej klubokawiarni Ziemia.

Protesty, które przetaczają się przez cały kraj, koordynuje Ogólnopolski Strajk Kobiet. Podczas wtorkowej konferencji prasowej jego przedstawicielki poinformowały, że ich postulatem nie jest jednak przywrócenie dotychczas obowiązujących przepisów, ale legalizacja aborcji na życzenie. Przedstawicielki domagają się również m.in. dymisji rządu oraz twardego rozdziału kościoła od państwa.

Warto jednak pamiętać, że większość Polaków nie jest zwolennikami ani liberalizacji prawa aborcyjnego, ani jego zaostrzenia. Innymi słowy, chcieliby utrzymania przepisów regulujących aborcję w kształcie ustawy z 1993 r. Jak wynika z sondażu ośrodka badań opinii Kantar dla Gazety Wyborczej, 62 proc. naszego społeczeństwa dopuszcza aborcję tylko w określonych przypadkach. Aborcję na życzenie do 12 tygodnia ciąży poparło tylko 22 proc. badanych. 11 proc. badanych stwierdziło, że aborcja powinna być zakazana, a 5 proc. nie ma w tej kwestii zdania.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 26 i 27 października, czyli już po kontrowersyjnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

Nasi reporterzy transmitowali na żywo środowe, trójmiejskie protesty o prawa kobiet. Śledziliśmy manifestacje w Gdyni, Gdańsku i Sopocie między 18:30 a 19.

18:32 28 PAźDZIERNIKA 20

Transmisja z protestów na żywo LIVE [Wideo] (114 opinii)

Nasi reporterzy transmitowali na żywo trójmiejskie protesty o prawa kobiet. Śledziliśmy manifestacje w Gdyni, Gdańsku i Sopocie między 18:30 a 19.
Nasi reporterzy transmitowali na żywo trójmiejskie protesty o prawa kobiet. Śledziliśmy manifestacje w Gdyni, Gdańsku i Sopocie między 18:30 a 19.

Opinie (886) ponad 200 zablokowanych

 • Jak długo policja zamierza pozwalać na coś takiego? (141)

  Normalni ludzie chcą żyć, pracować, wrócić do domów, pojechać na cmentarze, itd

  • 518 468

  • Może wezmą przykład z Macrona? (21)

   On wie, jak pacyfikować demonstracje

   • 52 36

   • Skandal z Policją (20)

    Później 30 000 zarazeń będzie dziennie bo g*wniarze sobie jaja robią

    • 60 82

    • O, znalazł się kozioł ofiarny :D (18)

     A kościołów dalej nie zamkniemy, ba, nawet nie każemy księżom zakładać masek.

     • 67 36

     • To może najpierw biedronki i lidle? (17)

      W kościele też jest obowìązek używania masek. A poza tym weż się odwal od kościoła, i tak tam nie chodzisz

      • 46 47

      • Najpierw niemieckie sklepy i banki (9)

       • 23 11

       • Niemiecki bank wspiera g*wniarzy (5)

        Ten w którym Owsiak ma lokaty , jak sam się chwalił

        • 24 24

       • (4)

        I to jest właśnie to. To nie może być "bank" to musi być "niemiecki bank" jakby to miało jakieś znaczenie. Przeciwko takiej tępej propagandzie protestujemy. I przeciwko rządom Kaczyńskiego. Jak już przy tym jesteśmy to Kaczyński jest synem komunistycznego działacza.

        • 39 11

       • Prezes współpracował z SB to też nie istotne (3)

        • 19 6

       • TW Michał

        • 11 0

       • Twój prezes, który, pochwal się

        Może Soros?

        • 7 12

       • TW Michał z Morąga

        • 2 0

       • musze rozczarowac, polskie firmy tez wspierają te protesty.

        Te małe, rodzinne. Mało tego, właściciele tych firm sami dowożą swoje rodziny na te protesty.

        • 16 6

       • Polska zacofana bo broni krzyża (1)

        A w takich POstepowych Niemczech kanclerzem jest córka księdza

        • 11 9

       • i co z tego

        Ona jest córką duchownego ewangelickiego i to oficjalną zrodzoną z oficjalnego małzeństwa tego duchownego . Poza tym co ma piernik do wiatraka . Co ma jej ojciec do niej samej . Nic

        • 5 3

      • Jest już oficjalne wsparcie Niemców (2)

       mBank wspiera rewoltę i prezes były TW

       • 13 9

       • Stypulkowski pseudonim Michał konsultant SB wspiera młodych , brawo dziękujemy Panie Prezesie mBanku

        • 12 10

       • no to zamknij tam konto i tyle.

        • 11 2

      • Jak zejdziesz to niech cię koledzy pochowają przy płocie jak psa

       • 7 6

      • Kościelniak jeden... (1)

       Ciekawe, jak jesteś wstanie przeżyć dzięki wiarze i wodzie święconej to idź sobie do tej swojej instytucji jaka jest kościół, a od sklepów dwa metry w bok panie kościelny.

       • 12 8

       • Co powiesz o córce księdza w Niemczech ?

        • 2 3

      • W sklepie (obojętnie, czy Lidl, czy Żabka, czy ryneczek osiedlowy) kupisz jedzenie by przezyć, w kościele złapiesz co najwyżej w

       To chyba jest różnica.

       • 6 5

    • Zak77

     Myśl ...

     • 1 1

  • (12)

   Normalni?
   Pisowcy nie są normalni.

   • 72 39

   • To starzy ormowcy domagają się stanowczej reakcji zbrojnego ramienia partii (3)

    • 34 11

    • Starzy SBecy rewoltę dzieciakom przygotowali (2)

     • 11 10

     • dziadku... (1)

      ..zjedz snickersa.
      I zajmij się bawieniem wnucząt, bo Twoje dzieci postanowiły jednak zawalczyć o kraj stworzony wg. swojego pomysłu, a nie Twojego, sprzed dziesięcioleci.

      • 11 14

      • A w niedzielę koniec walki?

       • 2 2

   • Niemiecki bank wspiera młodych ! (4)

    mBank

    • 6 12

    • (3)

     Pani Prezes TK mieszka w Berlinie i wpada do Polski,zeby zalatwic zlecenia Prezesa pis.Niemka czy Polka to jest?

     • 10 4

     • Córka księdza rządzi Niemcami

      • 0 5

     • Tusk mkieszka w Brukseli jest Belgiem? (1)

      • 4 3

      • ale tam tez pracował - wiec pudło dzabanie

       • 2 2

   • (2)

    nie ty jestes normalny inaczej

    • 2 1

    • Córka księdza wam nie przeszkadza ? (1)

     • 1 1

     • nie ksziedza a pastora - jak juz chesz. I nie, nie przeszkadza.

      Bo ewangelicy nie maja celibatu a Księża katoliccy maja celibat a i tak dzieci na boku mają.

      • 2 1

  • hehe (25)

   A mówią tak nienormalni ludzie w tej sytuacji !!!!!!!

   • 16 2

   • Opłacone przez kurskiego pisowskie trolle (2)

    Dodam tylko, że opłacone z tych dwóch miliardów które nie poszły na służbe zdrowia

    • 43 28

    • A co na to twój lekarz?

     • 6 8

    • Trzy dni i już skończą macice

     • 6 12

   • Taka Konstytucję napisali komunisci (21)

    Dzieciaki o tym nie wiedzą

    • 21 16

    • Zak77

     Zak mi cie

     • 1 1

    • To zmienimy konstytucje (8)

     Prawo ma byś dla nas a nie my dla prawa

     • 8 4

     • Powiedz to poślakom, nie nam.

      • 7 2

     • Dla nas, to dla kogo??? (3)

      • 2 1

      • Dla tych bab ze Starej Kiszewy i Warlubia?

       • 3 1

      • minęły dwa pokolenia od napisania konstytucji. (1)

       Czasy zmieniły się, lepiej zmienić tą konstytucję teraz, bo jeżeli nie zrobisz tego teraz, to za 10 lat tak Ci ta konstytucję się zmieni, że pokolenie które pisało starą się mocno zdziwi.
       Lepiej to zrobić teraz, gdy jest jeszcze jakaś równowaga pokoleń.

       • 4 3

       • Ale na ulicy nie zmienia się Konstytucji

        • 3 3

     • (2)

      tu nie chodzi o konstytucje tylko interpretacje pisowskiego TK

      • 12 10

      • Komuniści ja napisali (1)

       • 3 7

       • Precz z księdzem i jego córka Merkel

        • 1 6

    • (7)

     Jakoś do tej pory pisiory konstytucją jedynie wycierały sobie tyłek. Nie wiem czemu akurat teraz chcą sobie konstytucją wycierać swoje zdradzieckie mordy

     • 14 12

     • Bo taki zapis komunista Kwaśniewski umieścił razem z Czarzastym w Konstytucji (4)

      To jak chcesz zmienić ? Bijąc księży ?

      • 12 8

      • nikt nikogo nie zamierza bić. Z dnia na dzień zmieniono interpretację zapisu konstytucji... (3)

       ... i zabrano prawo wyboru tym młodym dziewczynom, które nie mogą teraz planować tego, jak ma wyglądać ich rodzina w przyszłości.

       • 8 7

       • Już pobili księdza

        • 6 6

       • Może księdza , ojca Merkel też pobijecie? (1)

        • 3 5

       • a syna pani premier nie można,

        bo zrejterował...

        • 0 0

     • Bo chcą się do niej dobrać żeby wziąć naród za mordę i uniknąć konsekwencji.

      I oczywiście nigdy nie oddać władzy jak pzpr

      • 5 1

     • to KODizarze sobie wycierali, dzisiaj zdjeli koszulki "otua" potem znow zaloza hipokryci

      • 0 0

    • I to jest najśmieszniejsze właśnie, (1)

     Kwaśniewski, Miller i spółka

     • 10 6

     • Dzięki PO w PE

      • 3 2

    • Tyle że w konstytucji nie ma takiego zapisu

     Jest zapis o ochronie życia ludzkiego, bez podania definicji. Definicja jest kwestią religijną. Wydaje mi się, że Prezes poprosił swój TK o taką interpretację, żeby zadowolić swoich mocodawców, albo żeby mieć kozła ofiarnego na którego zgoni falę zgonów, która nas i tak czekała.

     • 1 1

  • a oni tylko browary sobie kupić chcą

   • 7 1

  • (2)

   Ci nie sa normalni

   • 7 4

   • Kochani już wiemy że nas niemiecki mBank wspiera !!! (1)

    • 4 7

    • Dziękujemy Niemcy

     Nawet znaczek faszystowski nam dali !

     • 5 8

  • Tez będę (5)

   Za 20 min, ja, rodzina i sąsiedzi tez. Razem 21 osób.

   • 24 24

   • BRAWO!!!

    • 8 7

   • Dziadek w SS był ? (3)

    • 5 10

    • Nie, był w w PC ale zmądrzał...

     • 6 0

    • tak się PISowcy zakręciliście, że wszędzie SS widzicie. (1)

     To się nazywa schizofrenia paranoidalana.
     To się leczy.

     • 8 7

     • pół Niemiec nawet waszym mesjaszem jest

      A córka księdza niejaka Merkel nim kręci

      • 3 5

  • Normalni ludzie pracują i żyją i wiedzą o co toczy się wojna (12)

   I nie mają problemu z manifestacją. W latach 80 też wyszliśmy walczyć i wygraliśmy. Dziś replay. Chcesz by to się skończyło? To niech rząd ustąpi. Niech Jarek nie robi wojny polsko polskiej.

   • 61 39

   • (5)

    Co ty dziecko wiesz o 80 tyc latach ?

    • 22 33

    • Na przykład to, że pewien szeregowy poseł spał do południa. (3)

     • 31 9

     • A inny kominy malował (2)

      Austriacy też mieli znanego malarza

      • 11 17

      • w latach 80tych? (1)

       • 4 0

       • On nigdy na komin nie wszedł no się bał

        Płażyński malował z kumplami , tamten tylko kasę dostawał

        • 6 2

    • W latach 80 TW Bolek coś tam podpisał czy obalił?

     • 4 2

   • Jeszcze parę dni i koniec (5)

    • 9 9

    • spójrz w kalendarz... ale nie na miesiąc... a na rok. (3)

     Twój rok urodzenia jest znacznie starszy niż tych dziewczyn na ulicach, z kalendarzem nie wygrasz. One już wygrały, a że może poczekają na swoją nagrodę kilka lat, no to poczekają.

     • 7 5

     • Góra parę dni i gila wytrzecie

      To jak Wiosna biedronia , jesień i już jej nie ma

      • 5 6

     • Zaciąży taka jedna z drugą i już zmądrzeje (1)

      • 5 8

      • wtedy pierwsze co to po pienceta plus wyciagnie łape :P

       • 6 3

    • Dyktatury !

     • 2 2

  • (15)

   Kobiety też są normalnymi ludźmi i chcą normalnie żyć. Normalnie. Nie chcą być zmuszanie do trwania 9 m-cy w ciąży z płodem który nie ma mózgu i tym podobnych tortur.

   • 43 22

   • to już nieaktualne (9)

    lewaccy zadymiarze przejęli protest, teraz chodzi o zezwolenie na aborcję absolutną, całkowite wymazanie Kościoła z życia Polaków, obalenie demokratycznie wybranego rządu itd.

    • 27 15

    • Byłbym za! (1)

     • 12 15

     • jak każdy zapluty bojówkarz kominternu

      • 12 9

    • (1)

     Wymazanie kościoła z życia Polaków? W żadnym wypadku. Z polityki owszem, podobnie jak z prywatnych sfer osób, które sobie tej obecności nie życzą. Fajnie jest myśleć że się broni kościoła przed załgada, trudniej przyznać że się broni wpływu mafii pedofilskiej na państwo.

     • 15 9

     • 2000 lat próbuja ...

      • 2 3

    • I mają wsparcie niemieckiego mBanku (2)

     Już wiemy o co chodzi

     • 4 11

     • Kler też ma wsparcie niemieckiego banku. (1)

      I to jeszcze jakie.

      • 5 2

      • Jakiego?

       • 2 0

    • no patrz.. tyle dni było, by ktokolwiek z rządu, czy nawet partii rządzącej wyszedł i pogadał z protestującymi... (1)

     ... za to nazywano ich "ryczącymi macicami". No to się zradykalizowały, czego oczekujesz? Nie chcą z nimi gadać, straszą pobiciem, aresztem? Myślisz, że po czymś takim grzecznie zacerują przetarte na manifestacji skarpetki i wrócą do domów, czy raczej posłuchają najradykalniejszych głosów?

     • 10 2

     • Rozmowa o ich d...ch? Daj spokój

      • 2 6

   • Nie wycieraj sobie ryja kobietą, normalne kobiety sa wściekłe jak jadą 2 godziny do rodziny (3)

    • 29 9

    • I Kaczorek winny? (1)

     • 4 8

     • winny.

      • 11 6

    • Normalni ludzie nie piszą o "ryju" do obcej osoby

     • 4 6

   • Mózgu to ty nie masz babo

    • 1 5

  • inni normalni,

   którzy również chcą żyć, pracują, wracają do domów i jeżdżą na cmentarze dodatkowo chcą wolności wyboru i żeby rząd wydupcał jak najdalej i na zawsze.

   • 16 15

  • a kto sprowokowal zamieszki ? (13)

   kobiety napadly na koscioly czy prezes na kobiety? no jak bylo co?

   • 37 12

   • Komunista Kwaśniewski taki zapis w Konstytucji wam głupie baby zafundował (12)

    • 21 22

    • To go zmienimy (2)

     Głupi chłopie

     • 9 13

     • W jaki sposób, torbo?

      • 10 7

     • Tak widziałem film jak Kaczyński bije młode dziewczyny

      To było na rosyjskim TVNie

      • 0 1

    • (1)

     nie ma takiego zapisu w konstytucji, widać że jesteś mało inteligentny i mylisz konstytucję z interpretacją pseudo TK

     • 12 5

     • .38

      • 0 1

    • (6)

     Zastanawiam się, przez tyle lat wszystko było zgodne z konstytucją. A tu nagle przyszedł kwiat palestry, dostał stołki od prezesa i okazało się że coś nie gra. Tak... ta konstytucja została przyjęta rok czy dwa lata temu?

     • 15 3

     • Taki sam wyrok Górno zapadł w 1997 roku , dokładnie taki sam (4)

      Ale wy się osmieszacie

      • 7 9

      • no widzisz, tylko iż minęło 23 lata, pokolenie wychowane przez bogobojnych rodziców dorosło.. (3)

       ... i uznało że ksiądz, który miał wpływ na to co działo się w sejmie i sądzie w 1997r. to jednak taki nudny pan, od którego raczej niewiele mądrego się usłyszy, pomyślało i uznało, że jednak interpretacja z 1997r. im nie pasuje do ich planu na życie i kraj.
       Ich prawo nie zgadzać się z ta interpretacją i robić to głośno, gdy ktoś wchodzi im do ich życia w butach, głośno pierdząc.
       Ktoś wszedł do życia im, oni weszli mu. Rewizyta.

       • 9 3

       • A taki ksiądz w Niemczech wychował w tym czasie Merkel na kanclerz Niemiec

        • 1 4

       • A co powiesz o ojcu Merkel? Też ksiądz (1)

        • 1 3

       • tylko

        jej tatuś nie miesza się do polityki kanclerza w Niemczech

        • 3 1

     • To samo stwierdził TK w 1997 roku

      • 1 1

  • Że co (4)

   Jacy normalni.
   Normalni walczą o kraj, wolność

   • 11 7

   • ***** PO (2)

    • 8 5

    • to Cię zmartwię. PO nie ma tu nawet jednego palca umoczonego w tych protestach. (1)

     Wkór... liście normalnych ludzi, którzy do tej pory trzymali się jak najdalej od polityki. Wleźliście im z butami do najbardziej prywatnej części życia.

     • 8 8

     • Tak a Budka i Trzaskowski to z PiSu?

      • 7 5

   • No i właśnie młodzież to robi.

    • 2 3

  • Bydło szaleje (1)

   • 18 12

   • Ale nie musisz tu o swojej rodzinie opowiadać

    • 10 8

  • (4)

   "Normalni ludzie chcą żyć, pracować, wrócić do domów, pojechać na cmentarze, itd" . Tak, masz rację i dlatego właśnie odbywają się te protesty

   • 13 13

   • No już nie macie poparcia (3)

    Pobiliscie księdza

    • 8 6

    • Prowokatorze, jakiego. (2)

     • 3 4

     • Na stacji benzynowej na Łodzi , jest w szpitalu (1)

      • 4 3

      • Bili go nawet jak schował się w sklepie

       Już macie przej...

       • 2 0

  • (2)

   Gdyby ludzie myśleli tak jak ty to w Polsce byłaby cały czas komuna, Polacy nie chcą zamordyzmy pisowski trollu

   • 15 6

   • A pieniądze od Niemców do czego wam służą ? (1)

    • 5 5

    • Służą do tego, że po wyjeżdżeniu mojego nowego auta za niemiecki hajs odkupisz "nówkę" i będziesz w nią pakował drugie tyle

     Cudowni prawicowi hipokryci w passacie B5

     • 0 1

  • Dokładnie

   Na początku jeszcze ale teraz to już Antifa!

   • 4 6

  • pojechać na cmentarze

   Jarkowi się udało jak były zamknięte

   • 8 4

  • ???

   a ci na ulicach to nie "Normalni" ludzie, którzy chcą żyć ?

   • 0 3

  • TakSobiePisze

   podziekuje Jarkowi

   • 1 1

  • mieszkaniec

   Policja nie pozwala - tylko nie wie ja wrobić strajkujących ( bo tych co wyłapują to sami swoi poprzebierani ) !!!

   • 2 1

  • mieszkaniec

   Chociaż młodzież ma dosyć państwa IS !!!!

   • 1 3

  • Tak długo, aż kaczor nie ustąpi.

   • 0 1

  • Oooooo normalny się odezwał,,

   Nic nie rozumiesz??, więc dla mnie jesteś jak rosyjski troll , których pełno jest na praktycznie każdym portalu,,,

   • 0 0

  • chamstwu NIE

   nie wiem jak dlugo policja ma zamiar nic nie robic, ale rzad napewno juz dalej na to nie pozwoli
   zreszta jestem za kazdym mozliwym lockdownem, narod nieodpowiedzialny
   nie dosc ze nas narazaja na dalsze zachorowania, to jeszcze dojrzalym ludziom doroslym co to chodza do pracy, maja do zrobienia mnostwo rzeczy nie pozwalaja spokojnie wrocic do domow
   dosc protestu i dosc chamstwa

   • 2 2

  • z tymi cmentarzami to się tak nie spieszcie!

   .

   • 0 0

  • Mamy nowego towarzysza Kociołka

   1970 - 2020???

   • 0 0

 • Feministki kontra kibole (13)

  Dziecinada

  • 168 105

  • Zaloty jw (2)

   • 4 3

   • Kibole (1)

    wolą księży.

    • 13 20

    • szczegolnie my kibole z chwm lechia gdansk uwielbiamy czarne sukienki

     • 7 7

  • Proszę posłuchać postulatów (1)

   Ostrzegam, że zęby bolą od słuchania tej prostaczki. Określenie lumpenproletariat pasuje tu idealnie https://youtu.be/oc5LPyLvQ8s

   • 19 7

   • przerośnięty zdeformowany płód

    • 2 0

  • Dołączyłabym

   Tylko nie mam jak dojechać, bo wszystko zablokowane.

   • 5 7

  • Pisi lud ujada (2)

   Karawana jedzie dalej !
   ***** ***

   • 3 13

   • Jek PiSi to masz w domu

    • 2 1

   • Jakiej PiSi?

    • 0 1

  • Jak się sparują mieśniaki z pustakami, to faktycznie aborcja powinna być na życzenie, bo kogo oni spłodzą

   • 5 0

  • Czy parodiowanie w Gdyni śmieci Zbyszka Godlewskiego zastrzelonego w 1970 przystoi. Dla tej tłuszczy, hipokrytów, wiecznych biorców wychowanych na konsolach i smartfonach nie ma żadnej świętości.

   • 6 1

  • Feministki to SĄ kibole i sekta w jednym

   • 2 0

  • mysl kobieto

   gdzie sie podzialy prawidzwe kobiety, te ktore stoja na ulicach, to nosza spodnie ale nic wiecej, nie tak sie walczy o swoje
   nie chamstwem i prostactwem wypowiedzi
   znizacie sie do poziomu, wszystkich tych co nas reperezentuja

   • 3 0

 • (7)

  Gdy widzisz ptaka w locie jak wolny jest
  Jak płynie sobie, aż po nieba kres.
  Wiedz - niebo bywa pełne wichrów i burz
  A z lotu ptaka już nie widać róż.

  Bo wolność - to nie cel lecz szansa by
  Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia.
  Wolność - to ta najjaśniejsza z gwiazd
  Promyk słońca w gęsty las, nadzieja.

  Bo wolność - to wśród mądrych ludzi żyć
  Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście.
  Wolność - to wśród życia gór i chmur
  Poprzez każdy bór i mur znać przejście.

  • 73 31

  • Wolność to także i odporność serc
   By na złą drogę nie próbować zejść.
   Bo są i tacy, którzy w wolności cud
   Potrafią wmieszać swoich sprawek bród.

   • 17 3

  • straszna grafomania (2)

   masakra

   • 5 7

   • Skąd się urwałeś To Grechuta. (1)

    • 8 2

    • no właśnie

     grafoman

     • 1 7

  • Poeta

   g*wniarze z liceów i prywatnych szkół
   awangarda młodzieży dziś wyrusza w bój
   Walczyć o przyszłość by naprawić kraj
   Czy jak już zabiją czy osiągną raj?

   • 1 2

  • Najpiękniejszy prezent

   Na urodzinach pewnego prezydenta (podobno):

   - Vlad, nie zdmuchniesz świeczek?
   - Nie.. chcę patrzeć jak się wypalają do końca
   - Nie chcesz pomyśleć życzenia?
   - Prezes spełnił moje wszystkie marzenia...

   • 0 2

  • Wracaj do Maskwu, ruski trollu

   • 1 1

 • (3)

  I tak codziennie będziecie napędzać 7.8.9 dzień .

  • 181 29

  • Tak jest

   Do skutku

   • 20 17

  • jest klikalność, oglądalność, kasa z reklam płynie szerokim strumieniem, trzeba nakręcać żeby źródełko nie wyschło

   • 18 8

  • Przestań komentować to może ich zniechęcisz

   • 5 3

 • Narodzie : Wstawaj ! Strona ogromnaja ! (5)

  • 19 95