• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skrzydła Trójmiasta. Nominacje w kategorii Trójmiasto Blisko Morza

Robert Kiewlicz
10 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Nagroda w kategorii Trójmiasto Blisko Morza ma trafić do instytucji i ludzi, których działania sprawiają, że morze nie jest jedynie pustym słowem, ale ważnym elementem naszej gospodarki i życia codziennego. Nagroda w kategorii Trójmiasto Blisko Morza ma trafić do instytucji i ludzi, których działania sprawiają, że morze nie jest jedynie pustym słowem, ale ważnym elementem naszej gospodarki i życia codziennego.

Przed nami IV edycja Plebiscytu Skrzydła Trójmiasta - niezależnej nagrody przyznawanej przez czytelników Trojmiasto.pl inicjatywom, imprezom i instytucjom, które znacząco zmieniają życie naszej aglomeracji. Dziś prezentujemy nominacje w kategorii Trójmiasto Blisko Morza. Rozstrzygnięcie internetowego konkursu Skrzydła Trójmiasta, poprzedzone głosowaniem czytelników Trojmiasto.pl, odbędzie się na uroczystej Gali 17 października w Teatrze Muzycznym zobacz na mapie Gdyni w Gdyni.



Do morza nie należy się odwracać plecami - to ono zawsze było źródłem prosperity naszego regionu. Dlatego w tegorocznej edycji Skrzydeł Trójmiasta chcemy nagrodzić organizacje i osoby, dzięki którym Trójmiasto jest "coraz bliżej morza".

Skrzydła Trójmiasta w tym roku zostaną wręczone już po raz czwarty. To nagroda przyznawana co dwa lata przez wszystkich mieszkańców Trójmiasta - Gdyni, Gdańska i Sopotu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na uroczystej Gali 17 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Więcej szczegółów o poprzednich edycjach Skrzydeł Trójmiasta.

W tym roku proponujemy mieszkańcom sześć nowych kategorii. W każdej z nich będzie można zagłosować na 5 lub 6 nominacji. Trójmiasto.pl proponuje trzech kandydatów do nagrody w kategorii Trójmiasto Blisko Morza. O wskazanie pozostałych prosimy mieszkańców Trójmiasta. Czekamy na wasze propozycje w formie opinii pod tym artykułem lub zgłoszenia mailem na adres skrzydla@trojmiasto.pl.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach nominowane do nagród były m.in: DCT Gdańsk, Terminal pasażerski T2 na lotnisku w Rębiechowie, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna czy budynek Sea Towers. Poniżej nasze nominacje do Skrzydeł Trójmiasta 2014 w kategorii Trójmiasto Blisko Morza.

Pomorskie Centrum Logistyczne

Na terenie PCL może powstać nawet do 500 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Centrum zlokalizowane jest na zapleczu terminalu DCT.





Na terenie PCL może powstać nawet do 500 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Centrum zlokalizowane jest na zapleczu terminalu DCT.
To jedna z największych tego typu inwestycji w naszym kraju. Docelowo centrum będą tworzyć obiekty o powierzchni 500 tys. m kw.! Pomorskie Centrum Logistyczne to teren inwestycyjny o powierzchni 200 ha, z czego 110 ha dzierżawi australijska Grupa Goodman. Teren jest własnością agencji rozwoju związanej z miastem Gdańsk - InvestGda. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 mln euro. Magazyny o minimalnej powierzchni już 3,5 tys. m kw. są budowane na zamówienie konkretnych klientów i dopasowywane do ich indywidualnych potrzeb. W 2013 roku powstał pierwszy magazyn (przy ul. Kontenerowej zobacz na mapie Gdańska). W drugiej połowie roku 2014 firma Goodman planuje rozbudowywać swój flagowy projekt w Polsce.

W styczniu 2014 r. rozpoczęła się też budowa Centrum Administracyjno - Usługowego na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego. W ramach projektu o wartości ponad 40 mln zł ma powstać zaplecze administracyjno-usługowe zobacz na mapie Gdańska dla głębokowodnego terminalu kontenerowego, czyli DCT Gdańsk, ale także całego Portu Północnego, jak również dla służb i podmiotów z branży transportu morskiego.

PCL ma poprawić konkurencyjność gdańskiego portu. Wśród potencjalnych klientów, do których adresowany jest ten projekt są podmioty działające w skali lokalnej, krajowej jak również spółki międzynarodowe z sektora transportu morskiego, logistyki, dystrybucji, spożywczego czy FMCG. Na kolejne korzyści może przełożyć się możliwość ustanowienia w tym miejscu wolnego obszaru celnego i specjalnej strefy ekonomicznej.

Remontowa Holding

Remontowa jest niekwestionowanym liderem na rynku remontów i konwersji platform wiertniczych i wydobywczych. Remontowa jest niekwestionowanym liderem na rynku remontów i konwersji platform wiertniczych i wydobywczych.
Remontowa Holding to grupa kapitałowa, do której należy kilkadziesiąt spółek, w tym Remontowa Shipbuilding, Gdańska Stocznia Remontowa, Hydroster, czy Fabryka Mebli Okrętowych Famos.

Remontowa Holding, największa spółka wchodząca w skład Remontowa Holding, to symbol udanej firmy z branży stoczniowej. Pomimo kryzysu i trudnej sytuacji na rynku firma nie tylko zdobywa kolejne zamówienia, ale też wchodzi w nowe segmenty rynku.

Remontowa jest niekwestionowanym liderem na rynku remontów i konwersji platform wiertniczych i wydobywczych. Remontowa od 2000 roku zajmuje się tą branżą. W ciągu ostatnich kilkunastu lat do stoczni wpłynęło kilkanaście morskich platform różnego typu.

Spółki wchodzące w skład Remontowa Holding mają bardzo duże doświadczenie w budowie statków zaliczanych do grupy określanej mianem "green ships" (zielone statki). Przoduje w tym Remontowa Shipbuilding. Spółki skupione w holdingu szybko reagują na zmiany w branży. Remontowa jeszcze przed wejściem w życie tzw. dyrektywy siarkowej zaczęła jako pierwsza w kraju zarabiać na remontach i dostosowaniu starych silników do nowych norm.

Projekt podwodnego hotelu - Deep Ocean Technology

Water Discus Hotel to pierwsza tego typu konstrukcja na świecie. Water Discus Hotel to pierwsza tego typu konstrukcja na świecie.
Pomysł budowy podwodnego hotelu powstał w 2010 roku. Następnie ruszyła akcja marketingowa oraz poszukiwanie finansowania, a w celu realizacji projektu zawiązało się konsorcjum, złożone całkowicie z trójmiejskich spółek. W chwili obecnej trwają prace nad budową jego modelu badawczego w skali 1:1, który zostanie usadowiony w pobliżu Skweru Kościuszki w Gdyni.

Water Discus Hotel to zupełnie wyjątkowa konstrukcja, która wydaje się żywcem wzięta z kart powieści science-fiction. Wykonana ze stali konstrukcja będzie opierać się na trzech nogach. Musi udźwignąć dwa talerze, z których każdy będzie ważył ok. 500 ton, a jego średnica wyniesie ok. 36 metrów. Górny talerz będzie nieruchomy. Po napełnieniu go wodą będzie służył za balast dla dolnego talerza, zanurzonego pod wodą. W dolnym dysku znajdzie się klasyczny - przynajmniej z nazwy - hotel.

Podwodny Water Discus Hotel wymyślony i zaprojektowany przez trójmiejskich konstruktorów spodobał się już inwestorom z Emiratów Arabskich, a sam hotel otwiera wiele nowych obszarów dla rozwoju hotelarstwa, turystyki, mieszkalnictwa, wspierania ekologii przez tworzenie nowych podwodnych ekosystemów i działań na rzecz ochrony środowiska.

Gala Skrzydła Trójmiasta 2012.

Gala Skrzydła Trójmiasta 2010.



Skrzydła Trójmiasta to niezależna nagroda przyznawana przez czytelników Trojmiasto.pl przedsięwzięciom, instytucjom lub wydarzeniom, które mają największy wpływ na rozwój i życie w Metropolii.

Więcej szczegółów o poprzednich edycjach: www.skrzydlatrojmiasta.pl

W tym roku zaproponujemy mieszkańcom 6 nowych kategorii, w których można będzie głosować na 5 lub 6 nominacji. Oto proponowane kategorie:

Młody Duch Trójmiasta
Kulinarne Ożywienie Trójmiasta
Nowa Przestrzeń Trójmiasta
Trójmiasto Dla Każdego
Trójmiasto Blisko Morza
Pomocna Dłoń Trójmiasta


Czekamy na Wasze opinie i sugestie: skrzydla@trojmiasto.pl

Wydarzenia

Skrzydła Trójmiasta - IV Gala Nagród Niezależnych (1 opinia)

(1 opinia)
gala, uroczystość oficjalna

Miejsca

Opinie (55) 6 zablokowanych

  • Nie na temat? a jednak.. (2)

    Podczas, gdy wszyscy zachwycamy się sukcesami -i słusznie, gdańskie śródmieście-miejsce gdzie to wszystko się zaczęło- jest źródłem wstydu na skalę całej cywilizowanej Europy. Podzielone jest bowiem na pół trasa(podwale przedmiejskie), która z miejska aleja niewiele ma wspólnego. Turyści ze zdziwieniem odbijają się od tego "muru" poszukując chociaż pasów dla pieszych, zachwyceni Głównym Miastem, pragną przejść na druga stronę ale się "po ludzku" nie da. Mieszkańcy zaś mają problemy- matki z wozkami mają kłopot, rowerzyści gimnastykę, a inwalidzi? Oni mają przerabane_nie przejdą. Zastanowcie się nad tematem drodzy Państwo!
    Pozdrawiam serdecznie!

    • 7 3

    • po raz wtóry (1)

      Każda arteria coś dzieli. Można przebudować przejście przy Żabim Kruku jak przy ul. Nowa Słowackiego. Dopóki nie uruchomi się nowej trasy z budowanym tunelem pod Martwą Wisłą nic nie da się zrobić. Te przejścia podziemne zbudowano z powodu częstych śmiertelnych wypadków w latach 60-tych.

      • 2 0

      • Tak, ale nie można też kierować się badaniami natężenia ruchu bo to zludna droga. Każda ulica zawsze się wypełni,w mieście "efekt pustej drogi zawsze będzie fikcją". Na Zachodzie ruch się kreuje. kierowcy już mają alternatywy w postaci obw.S i węzła "Błonie"(?)-dolot od mostu wantowego,po otwarciu tunelu pod MW powinny być gotowe plany radykalnych zmian na Podwalu.

        • 0 0

  • Andzreju Jaworski, który przez dwa lata na stołku siedziałeś w Stoczni Gdańskiej

    niszcząc ją jak zaraza. Powiedz mi jakie wcześniej miałeś doswiadczenie w przemyśle stoczniowym!? Napisz ile brałeś piniążków za to że byłeś firankowym prezesem, który tak się przyczynił do niszczenia zakładu? ile musiałeś Kaczorowi d*pę lizać aby dał ci ten stołek, panie etnologu? Musiałeś być słaby na studiach etnologi... Teraz chcesz byc prezydentem Panie od wszystkiego czyli od niczego? To dzięki Tobie Adamowicz moze robić co chce (np. niszczyć tereny postoczniowe) bo wie, że takiego cymbała jak ty to wyjątkowi fanatycy PiSuarowi tylko zagłosują. Twój cynizm nie zna granic Andrzeju!!!!!! Wracaj do WArszawki karierowiczu!!!! NIE JESTEŚ Z GDAŃSKA!!!

    • 9 2

  • Powinny byc jeszce antynominacje !

    np. prawda dotyczaca realizowanej polityki Adamowicza zero przemyslu tylko turystyka i handel. Na razie nie ma problemu ale jak zniszczy wszystko do końca i skoncza się pieniadze z Unii to zrobi się ogromny problem. Nie będzie zakladow ( spadna pieniadze z podatkow ) czyli pracy wiec ludzie zaczna uciekać zwłaszcza specjalisci ( czyli pieniądze z podatkow dalej będą spadac ) . A utrzymanie całej rozbujanej infrastruktury na czele z muzeami, obiektami sportowymi, kulturalnymi, urzędami itd. będzie roslo. W efekcie inwestycje stana, zwiększy się i tak duże bezrobocie, infrastruktura zacznie podupadać, młodzi bez perspektyw pracy uciekać, podatki dla tych co jeszcze zostaną w tej lokalizacji dla ratowania sytuacji i splaty długu miasta wzrastać . Z parotygodniowej turystyki i przecież tez w końcu upadającego handlu ( nie będzie kto albo za co miał kupowac ) i paru centrach logistycznych na obrzeżach nie wyżyjemy to jest ogromna aglomeracja ( ludzka ) sami się zastanowcie przy wyborach jest nad czym bez względu na poglady jeżeli uważacie ze tak nie bedzie prosze o nie minusowanie a merytoryczne uwagi dlaczego

    • 5 1

  • jak bym postawil na nominacje w kategorii Trojmiasto blisko morza na UM Gdynia

    który wszelkimi działaniami dazy do odsuwania się miasta Gdynia od morza i gospodarki morskiej, wkraczając na tereny portowe z inwestycjami miejskimi i mieszkaniowymi i innymi megalomanskimi pomysłami typu zabudowa Dalmoru. Obecni "włodarze" z Samorzadnosci W.S. doprowadza to miasto do upadku gdyż zapomnieli z czego to miasto zylo i jeszcze zyje. Tylko jak długo? W końcu do czegos daza tymi działaniami i za to NAGRODA się należy.

    • 4 3

  • dostępu do morza żąda również Szemud i Wiczlin ! (1)

    • 3 0

    • szadółki tez chca dostęou do morza i kolbudy i kowale !

      • 0 0

  • ...

    Trójmiasto nie jest blisko morza !!! A Gdańsk nie leży na morzem!!!

    • 1 3

  • Promuję żeglarstwo plażowe na wodach przybrzeżnych. (2)

    Kogo z nas stać na jacht i cumowanie nim w Marinie w Sopocie.
    Ale wielu nas stać na kupno małej łódki i uprawiania żeglarstwa plażowego.
    Jest plażowy slip w Sopocie przy klubach na wysokości budynku HESTII.
    Jest plażowy slip w Gdańsku Jelitkowie przy wejściu nr 63. Jest on publiczny.

    Mało kto z nas wie, że obecnie możemy pływać na czymkolwiek do 7.5m długiego,
    w porze dziennej,
    dwie mile od brzegu,
    bez rejestracji urzędowej pływadła,
    bez uprawnień żeglarskich.
    W jednym worku są windsurfing, kite, mały katamaran, mała łódź wiosłowa czy żaglowa.

    Chociaż w ten mały sposób spowodujemy, że będziemy zwróceni twarzą w kierunku morza.

    • 1 1

    • do 5 metrów (1)

      • 1 0

      • Rozdzielenie na 5 i 7.5 m bło w poprzednich zarządzeniach UM.

        Obecnie zarządzenia urzędów morskich nie definiują długości. O długości mówi jedynie rozporządzenie ministra sportu i turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 roku w sprawie uprawiania turystyki wodnej

        • 1 0

  • Remontowa Holding

    Holding niszczy spółki, których jest właścicielem, likwiduje marki wypracowane przez ponad 70 lat istnienia firm a potem się dziwią, że nikt na świecie nie rozpoznaje nowej nazwy i logo i że zamówień nie ma. Żenada

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane