Fakty i opinie

stat

Śmigłowiec Black Hawk patroluje Trójmiasto

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak zachować się na plaży w czasie epidemii?

Nagranie z weekendowego patrolu ze śmigłowca i drona.

Policyjny śmigłowiec Black Hawk trzy razy dziennie będzie patrolował Trójmiasto. To efekt obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Udało nam się podejrzeć jak taka maszyna wygląda z bliska, tuż przed startem.Jak często wychodzisz z domu w obecnej sytuacji?

staram się codziennie zrobić sobie krótki spacer 26%
tylko kiedy muszę: np. do sklepu czy na spacer z psem 44%
w ogóle nie wychodzę z domu, ktoś zawsze robi mi zakupy 7%
codziennie, wynika to z mojej pracy 23%
zakończona Łącznie głosów: 4366
- W ten weekend, śmigłowiec wspiera nasze działania patrolowe. Trzy razy dziennie będzie wznosił się nad Zatokę Gdańską i wybrzeże. Informacje ze śmigłowca następnie trafią do centrum dowodzenia, które funkcjonuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Na ich podstawie patrole będą kierowane w miejsca, w których pojawia się więcej osób, więcej samochodów, gdzie może dochodzić do łamania przepisów związanych z ograniczeniem pobytu w przestrzeni publicznej - mówi podinsp. Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
To jednak nie wszystko. Policjantom w patrolach "z powietrza" pomaga również specjalny dron. Z kolei na ulicach spotkać można mieszane patrole z żandarmerią wojskową, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażą miejską.

Koronawirus. Zamknięto plaże, parki i lasyPodejrzeliśmy jak wyglądał start policyjnego śmigłowca.Przypomnijmy: pandemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie obostrzeń, które wpłynęły na codzienne funkcjonowanie wielu osób.

Koronawirus - wszystko o walce z epidemią SARS-Cov-2 w Trójmieście

Między innymi zamknięto plaże i parki, a w piątek, 3 kwietnia, resort środowiska zadecydował o tymczasowym zakazie wchodzenia do lasów, który potrwać ma do 11 kwietnia. Do mieszkańców systematycznie kierowane są także apele, by nie wychodzili z domów w innych celach, niż załatwianie najpilniejszych potrzeb.

Policyjny dron patroluje Trójmiasto.