• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Śnieżyca w Trójmieście. Trudna sytuacja na drogach

Rafał Borowski, Maciej Korolczuk
8 lutego 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Trudne warunki na drogach w Trójmieście

Od godzin popołudniowych w poniedziałek w Trójmieście nieprzerwanie prószy śnieg. Choć opady nie są zbyt intensywne, ich skutki dały się już mieszkańcom we znaki. Ruch na wielu ulicach jest utrudniony, a na trasie kolejek PKM doszło do awarii rozjazdu. We wtorek od rana sytuacja na drogach jest umiarkowana. W dużej części drogi są czarne i posypane solą. Problem z podjazdem pod wzniesienia mają za to ciężarówki i autobusy miejskie. Ruch jest niewielki.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


O skutkach śnieżycy informujemy na bieżąco w Raporcie z Trójmiasta


Aktualizacja, wtorek, godz. 8:00.Opady śniegu w Trójmieście nie ustępują. Obecnie w Trójmieście najtrudniejsza sytuacja na drogach jest na obwodnicy oraz na Trasie Kwiatkowskiego, gdzie przejazd w kierunku ekspresówki blokuje na wzniesieniu ciężarówka.

- Wszystkie drogi krajowej w woj. pomorskim są przejezdne. Trudne warunki ze względu na padający śnieg i duże natężenie ruchu są na gdyńskim odcinku Trasy S6. Ruch jest spowolniony, ale płynny. Aktualnie na drogach pracują 54 jednostki sprzętu - informuje gdański oddział GDDKiA odpowiadający za utrzymanie Obwodnicy Trójmiasta.
Podobnie jest na serpentynach w Gdyni przed Pogórzem. Tam też problem z podjazdem pod górę miał problem ciągnik siodłowy z naczepą. Na Sopockiej przed Karwinami z kolei utknął autobus miejski.

Czytelnicy od rana informują nas o nieodśnieżonych chodnikach i osiedlowych ulicach. Główne ciągi są na bieżąco odśnieżane i posypywane solą. Na trasach nawierzchnia w dużej części - mimo padającego śniegu - jest czarna, nie tylko w śladzie kół.

  • Autobus utknął na Sopockiej między Brodwinem a Karwinami.
  • Zablokowana przez ciężarówkę Estakada Kwiatkowskiego.
  • Obwodnica Trójmiasta we wtorek rano 9 lutego.
  • Nieodśnieżone chodniki w Osowej.
  • Czarna nawierzchnia na obwodnicy.

Aktualizacja, godz. 21:20 Nasi czytelnicy informują, że policja całkowicie zamknęła obwodnicę na odcinku pomiędzy Karwinami a Chylonią.

Aktualizacja, godz. 20:15 Policjanci zamknęli w Gdyni wjazd na obwodnicę dla samochodów ciężarowych. Ich kierowcy mają korzystać z trasy objazdowej przez miasto; w kierunku Gdańska powinni oni udać się ciągiem ulic Zwycięstwa-Niepodległości-Grunwaldzka.

- Patrole policji zostały rozstawione na wszystkich drogach do obwodnicy w Gdyni. Wprawdzie zakaz wjazdu dotyczy wyłącznie ciężarówek, ale ze względu na fatalne warunki pogodowe sugerujemy wszystkim kierowcom korzystanie z objazdu - informuje asp. Jolanta Grunert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Zamknięty wjazd na obwodnicę w ChyloniCiężarówki stoją na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni


Auta wycofują się z Estakady Kwiatkowskiego

Czy opady śniegu utrudniły ci powrót z pracy czy szkoły do domu?

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków ok. godz. 16 rozpoczęły się z Trójmieście opady śniegu. Towarzyszy im porywisty wiatr, który miejscami powoduje zamiecie. Na szczęście nie towarzyszy temu drastyczny spadek temperatury. Termometry wskazują obecnie ok. -7/-8 stopni Celsjusza. Taka temperatura ma się utrzymać także w nocy i jutrzejszego dnia.

O skutkach śnieżycy na bieżąco informujemy z Raporcie z Trójmiasta, który powstaje przede wszystkim dzięki zaangażowaniu naszych czytelników. Dziękujemy wszystkim za nadesłane dotychczas wpisy, zdjęcia i filmy.

Jak wynika ze zgłoszeń czytelników, do chwili publikacji artykułu nie doszło do spodziewanego paraliżu na drogach. Ruch na drogach odbywa się z prędkością nie przekraczającą 30-40 km/h, jednak nigdzie nie doszło do wstrzymania ruchu, np. wskutek kolizji. Największe utrudnienia występują na obwodnicy Trójmiasta oraz bezpośrednio prowadzących do niej ulicach: Armii Krajowej, Słowackiego i Spacerowej w Gdańsku oraz Chwaszczyńskiej i Chwarznieńskiej w Gdyni.

Mniej szczęścia mieli pasażerowie komunikacji miejskiej. Z największymi opóźnieniami musieli zmierzyć się podróżujący kolejkami PKM, gdyż na ich trasie doszło do awarii rozjazdu. Jak poinformował w komunikacie organizator przewozów, do odwołania wprowadzono honorowanie biletów kolejowych we wszystkich środkach komunikacji miejskiej na trasie Osowa - Oliwa.

W razie pojawienia się kolejnych utrudnień, poinformujemy o nich w formie aktualizacji tego artykułu.

Utrudnienia drogowe na al. Grunwaldzkiej w GdańskuZamieć na molo w BrzeźnieZasypane śniegiem drogi w Gdyni

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (167)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane