Fakty i opinie

stat

Testujemy pierwszą w Trójmieście saunę na plaży

Najnowszy artukuł na ten temat

Serwis, naprawa i czyszczenie aquaparku w Sopocie

Chociaż saun w Trójmieście nie brakuje, to niedawne otwarcie pierwszego takiego obiektu na plaży skłoniło nas do przetestowania go. Widok zaśnieżonej plaży i możliwość schłodzenia się w zatoce - to atrakcje nie do przecenienia.Zobacz także: Wszystkie sauny w Trójmieście

Sopockie sauny umiejscowione są przy wejściu na plażę nr 15 zobacz na mapie Sopotu. Stoją tu cztery moduły, w których znajdziemy szatnie, prysznice, sanitariaty i właśnie sauny. W tym samym miejscu prowadzona jest również restauracja M15.

Testujemy sauny na plaży w SopociePogoda na test saun dopisała, temperatura powietrza wynosiła -1 stopień Celsjusza. Ponadto zachmurzenie było niewielkie, słońce świeciło i wszędzie leżał śnieg. W pierwszej kolejności korzystamy z szatni. Szybkie przebranie, następnie prysznic i wchodzimy do sauny. 10 m kw., trzy poziomy do siedzenia, przyjemna muzyka i... wielkie okno, z którego rozpościera się widok na zamarzniętą plażę i morze.

To właśnie widok, oraz możliwość szybkiego schłodzenia się w morzu sprawiają, że sauny na plaży wyróżniają się na tle innych.

Zrobiliśmy dwie sesje "saunowania" w przerwie z morsowaniem. Samopoczucie i endorfiny poszybowały w górę, dlatego dzień jak najbardziej można zaliczyć do udanych.

Czytaj także: Połącz saunę z morsowaniem

- Pobyt w saunie należy do zabiegów termoterapii, niezwykle popularnych i często stosowanych w krajach skandynawskich. W jego efekcie, oprócz odczuwalnego ciepła, które rozluźnia nasze mięśnie, do pracy pobudzony zostaje układ krwionośny, co zwiększa naszą odporność, a także poprawia samopoczucie - mówi Bartosz DygudajFizjomed Bartosz Dygudaj Rehabilitacja i Masaż.
- Mimo tych zalet, sauna jest zabiegiem bardzo wyczerpującym dla organizmu - przestrzega Bartosz Dygudaj. - Dlatego, jeśli mamy jakieś problemy ze zdrowiem, zapytajmy lekarza, czy możesz z niej korzystać. Pamiętajmy również o zasadach korzystania z sauny. Jeśli nigdy lub dawno tego nie robiliśmy, pierwsze pobyty powinniśmy ograniczyć do 5-7 minut.

Zasady korzystania z publicznych saunDo sauny zabieramy ze sobą dwa ręczniki - do okrycia się i pod stopy. Przed wejściem do sauny bierzemy prysznic i dokładnie się wycieramy.

Nie powinniśmy korzystać z sauny w strojach kąpielowych, gdyż zrobione są z tworzyw sztucznych.

Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z sauny tylko pod opieką dorosłego.

35 zł za półtorej godziny, 700 zł za dwie sauny na wyłączność na 3 godz.Ile kosztuje korzystanie z sauny na plaży? Cennik rozpoczyna się od 35 zł za 1,5 godziny korzystania z obiektu. Można też wynająć dwie sauny na wyłączność w cenie od 400 zł za 1,5 godziny lub 700 zł za 3 godziny. Rezerwacji możemy dokonać za pomocą strony internetowej i aplikacji Booksy. Można też zadzwonić pod numer 730-930-088. Sauny działają cały tydzień w godz. 8:00-23:30.

Zobacz jak ustawiano sauny na plaży w Sopocie

Opinie (232) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.