Fakty i opinie

Tupet złodzieja. "Zapomniałem zapłacić"

Najnowszy artukuł na ten temat

Patrolowiec za 100 mln zł prawdopodobnie zbudują Francuzi

mat. pras. MOSG

Zabrał kosmetyki z półki sklepu na lotnisku, po czym opuścił go bez wizyty przy kasie. Gdy chwilę potem został zatrzymany przez strażników granicznych, tłumaczył się, mówiąc, że... po prostu zapomniał zapłacić. Nie przekonał strażników, którzy przekazali go policjantom.Jesteś świadkiem podobnego zdarzenia. Co robisz?

alarmuję obsługę sklepową lub policję 58%
najpierw przemawiam złodziejowi do rozsądku 10%
nic nie robię, to nie moja sprawa 32%
zakończona Łącznie głosów: 757
Do nietypowej interwencji doszło w porcie lotniczym w Rębiechowie. Ochraniający go strażnicy graniczni zostali zaalarmowani przez kierownika jednego ze sklepów, że właśnie doszło do kradzieży.

Opisana sytuacja - choć karygodna - nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie kuriozalne wyjaśnienia sprawcy.

- Sklep znajdował się w strefie zastrzeżonej. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z klientów zabrał stamtąd kosmetyki i wyszedł, nie płacąc za nie. Na miejsce udali się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku. Szybko zlokalizowali mężczyznę, który w trakcie legitymowania przyznał, że wyniósł kosmetyki ze sklepu. Jak twierdził, zapomniał za nie zapłacić, a później odłożył towar w toalecie - informuje kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Zatrzymanym okazał się 54-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Jego usprawiedliwienie na niewiele się zdało, mogło co najwyżej wzbudzić uśmiech politowania zatrzymujących go strażników. Zgodnie z prawem przekazali oni "zapominalskiego" w ręce wezwanych na miejsce policjantów.

Opinie (127) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.