Fakty i opinie

Ukradła 88-latce pieniądze i biżuterię

Najnowszy artukuł na ten temat

Senior oszukany metodą "na kuferek" z 20 tys. dolarów

Oszustka ukradła 88-latce pieniądze i biżuterię (zdjęcie poglądowe).
Oszustka ukradła 88-latce pieniądze i biżuterię (zdjęcie poglądowe). kasto /123.com

Młoda kobieta podała się za pracownicę socjalną, powiedziała, że może seniorce pomóc w obniżce czynszu. Po tym jak weszła do mieszkania 88-letniej gdynianki ukradła jej 7 tys. złotych w gotówce i biżuterię.Czy dałe(a)ś się kiedyś oszukać?

tak, ale sprawcę udało się złapać 5%
tak, a sprawca pozostał nieuchwytny 26%
nie, nigdy 69%
zakończona Łącznie głosów: 671
- Na ul. Abrahama, w klatce mojej mamy, okradli staruszkę. Obca kobieta czekała przy wejściu do klatki, powiedziała starszej pani, że właśnie na nią czeka. Oznajmiła, że jest z urzędu i że załatwiają starszym osobom obniżanie czynszu - napisała w jednej z gdyńskich facebookowych grup pani Anna.
Z relacji kobiety wynika, że 88-latka wpuściła oszustkę do domu, pokazała gdzie trzyma pieniądze, a nieuczciwa kobieta - oprócz gotówki - zabrała także biżuterię.

- Jeśli macie dziadków, starszych rodziców - ostrzeżcie ich. Urzędnicy nie chodzą po mieszkaniach. Elegancki strój nie świadczy o uczciwości. Policja powiedziała, że czym bliżej dworca, tym częściej takie sytuacje się zdarzają, bo złodzieje przyjeżdżają do Gdyni z innych miast, a potem wskakują do pociągu i odjeżdżają - ostrzega kobieta.

Kancelarie prawne w TrójmieściePolicjanci z Gdyni potwierdzają, że doszło do takiego zdarzenia.

- Kobieta podająca się za pracownika socjalnego weszła do mieszkania 88-latki, zabrała pieniądze oraz złotą obrączkę i zegarek. Łączna wartość strat to ponad 8 tys. złotych - mówi Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Złodzieje "podróżują" do większych miastFunkcjonariusze w związku z tą sprawą szukają około 30-letniej kobiety; z przekazanego opisu wynika, że to "szczupła i niska blondynka". Pomóc namierzyć oszustkę może monitoring, który mundurowi zabezpieczą.

Nieoficjalnie policjanci przyznają, że faktycznie zdarza się, iż złodzieje podróżują pociągami do większych miast, okradają starsze osoby i w ten sam sposób uciekają z miejsca zdarzenia.

Opinie (66) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.