Wraki od miesięcy zalegają na parkingu spółdzielni

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat 300 wraków zniknęło z ulic Gdańska

Trzy wraki na parkingu, a wokół pełno szkła i śmieci - tak wygląda parking przed blokami na ul. BurzyńskiegoMapka na Zaspie. Spółdzielnia mieszkaniowa, do której należy teren, informuje, że procedura usunięcia porzuconych samochodów jest w toku i wkrótce znikną one sprzed okien mieszkańców.Czy na twoim osiedlu znajdują się porzucone samochody?

tak, po zgłoszeniu zniknęły 13%
tak, ale po zgłoszeniu nadal tam stoją 51%
nie wiem, nie zwracam uwagi na takie rzeczy 16%
nie, nigdy nie spotkałe(a)m się z taką sytuacją 20%
zakończona Łącznie głosów: 1110
Wraki na osiedlowych parkingach w Trójmieście opisujemy od lat. Porzucane z różnych względów samochody pojawiają się regularnie, ale nie zawsze równie szybko znikają.

Przekonują się o tym mieszkańcy ul. Burzyńskiego na Zaspie, którzy od miesięcy obserwują postępujący rozkład na części trzech pojazdów stojących na parkingu, na którym przed laty m.in. rozstawiały się cyrki i wesołe miasteczka.

- Osobówka, dostawczak i bus mają powybijane szyby, a wokół nich walają się śmieci. Samochody stoją na gołej ziemi, więc ewentualny wyciek oleju może zagrażać glebie i środowisku. W dodatku czerwony dostawczak jest pełen zużytych świetlówek, które dowcipnisie wywlekają na zewnątrz, przez to wokół wala się mnóstwo szkła. Nie wiem, czy ktokolwiek coś z tym robi, ale może interwencja dziennikarzy coś pomoże - zastanawia się pan Hubert, mieszkaniec jednego z okolicznych bloków.

Auto stało 1,5 roku w strefie parkowania. Samochód został odholowanyStraż miejska: otrzymaliśmy jedno zgłoszenieO porzucone samochody w pierwszej kolejności zapytaliśmy straż miejską. Jak wyjaśnia Marta Drzewiecka, rzecznik prasowy SM w Gdańsku, do strażników trafiło w tej sprawie jedno zgłoszenie. Pod koniec listopada ubiegłego roku mieszkaniec zgłosił strażnikom, że na parkingu zalega porzucony czerwony pick-up.

- Strażnicy ustalili, że to teren należący do spółdzielni mieszkaniowej i poinformowali zarządcę o sytuacji. W przypadku terenów zarządzanych przez spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe problemem musi zająć się zarządca na swój koszt. Straż miejska wydaje dyspozycje usuwania pojazdów pozostawionych na drogach publicznych, w strefach zamieszkania i strefach ruchu - tłumaczy Drzewiecka.

Spółdzielnia: sprawa usunięcia wraków jest w tokuJak usłyszeliśmy w sekretariacie Spółdzielni Mieszkaniowej "Rozstaje", która na co dzień zarządza parkingiem, sprawa usunięcia wraków jest w toku.

- W poniedziałek w tej sprawie kontaktowaliśmy się ze strażą miejską. Procedura usunięcia wraków jest w toku - powiedziano nam w Spółdzielni.
Niezależnie od działań spółdzielni, dalsze kroki zapowiedziała też straż miejska.

- W związku z sytuacją, którą ilustrują przesłane zdjęcia, informację od Trojmiasto.pl traktujemy jako zgłoszenie i wracamy do tej sprawy - dodała Drzewiecka.

wideo archiwalne

Opinie wybrane


wszystkie opinie (146)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane